Arama

Evde muhabbet kuşu nasıl beslenir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Haziran 2015 Gösterim: 39.607 Cevap: 58
enes alku - avatarı
enes alku
Ziyaretçi
16 Ekim 2010       Mesaj #1
enes alku - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR BENİM BİR MUHABBET KUŞUM VAR ALALI BİR AY OLDU HİÇ ELİMİZE GELMİYOR VE COK AZ ÖTÜYOR KAFESİN İÇİNDE SEVMEK İÇİN ELİME ALIYORUM ELİMİ ÖYLE Bİ KIPIO Kİ KANATIYOR.BİR DE SALDIĞIMIZDA BİR YERE KONUYOR ORADA AKŞAMA KADAR DURUYOR SADECE BİR KAÇ KEZ YER DEĞİŞTİRİYO. BEN NE YAPMALIYIM?ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
EN İYİ CEVABI nota_kelebegi verdi
YHA ÇOK TATLI BİR KUŞ ALDIM YARUYMUŞ NEKADAR BİLMİYORUM AMA YAVRU DEDİLER BEN ONU ALINCA HİÇ SES ÇIKARMADI 1 2 SATT BÖLE OLDU SONRA ALIŞTIRMAYA ÇALIŞTIM KONUŞTUM CIK CIK DİE SESLER ÇIKARDIM SONRA BİRAZ BAŞINDA DURDUM AYRILDIM 1 2 SAAT SONRA 9 KEZ ÖTTÜ NASIL SEVİNDİM BİR GÖRCENİZ SONRA CIK CIK DİEREK ELİMİ İÇERİ GİRDİRDİM YAVAŞÇA SONRA ELİME ALIŞTI YAKLAŞMADI UZAKTAN SEYRETTİ SONRA YEM FLN YEMEDİ YHA KARANLIKTA GÖRMEZLER DEDİLER FKT BNİMKİ MAŞALLAH KARANLIKTA KAFESİN ÜSTÜNE ÇIKTI SALLANDI SONRA YEMİN İÇNE GİRDİ AZ YEDİ SABAH OLDU ANNEM İŞE GİDİYORDU ANNEM HADİ BAY BAY DİE BAĞRINCA KUŞTA VAR GÜCÜYLE ÖTMEYE BAŞLADI BABAMDA FLN YÜKSEK SESLE KONUŞUNCA ODA BAĞIRICYOR CIIIIRRRRIIIIIKKK DİO ÇOK ŞEKER :):) AMA BEN NASIL ALIŞTIRACAM ÖNCEKİ KUŞLARIMIZA HİÇ BNZEMİO KAFESİN AĞZINI AÇIOM ORDAN UZAKLAŞIOM HİÇ KAÇMIODA YERİM BN ONU NAPIYIM HEM ALIŞSIN YANLIZ OLMASIN DİE KAFESİN İÇİNE NASIL BİR OYUNCAK KOYABİLİRİM NASIL ALIŞTIRABİLİRİM YARDIMCI OLUN BİRDE DİŞİMİ O BURNU PEMBE GİBİ... CVP BKLİORM;)
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ocak 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
onunla konuş yanı ciciş de naber de nasılsın de onun güvenini kazan sonra oyun oynat parmaktan parmağa doğru yürüt
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Mayıs 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
enes alku adlı kullanıcıdan alıntı

ARKADAŞLAR BENİM BİR MUHABBET KUŞUM VAR ALALI BİR AY OLDU HİÇ ELİMİZE GELMİYOR VE COK AZ ÖTÜYOR KAFESİN İÇİNDE SEVMEK İÇİN ELİME ALIYORUM ELİMİ ÖYLE Bİ KIPIO Kİ KANATIYOR.BİR DE SALDIĞIMIZDA BİR YERE KONUYOR ORADA AKŞAMA KADAR DURUYOR SADECE BİR KAÇ KEZ YER DEĞİŞTİRİYO. BEN NE YAPMALIYIM?ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

bnimkide aynı ama bizimki ötüyo
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mayıs 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde bir muhabbet kuşum var her akşam ne kadar sevsekde hiç konuşmuyo ve elimizi hep ısırıyo acaba ne yapmalıyım NOTMsn Grinada 1 aylık
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Haziran 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimbir muhabbet kuşum var sarı rengi var ben o nu salınca camları her yeri kappatıyorum uçuyor kendine 10 dakaka uçup heri yerine gidiyor benim onu yakalama ma hiç gerrekkalmıyor onu nasıln konuşturaa bilirim can çorug
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ağustos 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
canım cici kuş gibi kolay kelimelerle başlaya bilirsin ama bunu her gün tekrarlamalısın ve sabah kalkınca kuşuna günaydın yatarken iyigeceler demelisin ve onun kafesini evde en çok bulunduğun yere koymalısın ama günaydın ve iyigeceler gibi şeyler i derkenasla vakitleri karıştırmamalısınve en az günde yarım saat 1saat uçması gerek yoksa kanatları yağlanabilir kafesin kapağnı kapat kafese girmesin elinde kuşu oynat
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ağustos 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim bir muhabbet kuşum var henüz 1 aylık ancak tam olarak uçamıyor sadece kanat çırpıp duruyo çoğunlukla yem yiyip duruyo ve gözleri genelde kapalı oluyo uyurkende başını sürekli kafesinde köşesine saklıyo neden böyle yaptığı hakkında yardımcı olucak varsa sevinirm
delika - avatarı
delika
Ziyaretçi
4 Eylül 2011       Mesaj #8
delika - avatarı
Ziyaretçi
daha 1 aylık diyorsun kanatları tam değil 1-2 haftaya uzar uyumasıda normal daha küçük istirahat etmek istiyordur elleme 2 haftaya düzelicektir iyi günler.
nota_kelebegi - avatarı
nota_kelebegi
Ziyaretçi
9 Eylül 2011       Mesaj #9
nota_kelebegi - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
YHA ÇOK TATLI BİR KUŞ ALDIM YARUYMUŞ NEKADAR BİLMİYORUM AMA YAVRU DEDİLER BEN ONU ALINCA HİÇ SES ÇIKARMADI 1 2 SATT BÖLE OLDU SONRA ALIŞTIRMAYA ÇALIŞTIM KONUŞTUM CIK CIK DİE SESLER ÇIKARDIM SONRA BİRAZ BAŞINDA DURDUM AYRILDIM 1 2 SAAT SONRA 9 KEZ ÖTTÜ NASIL SEVİNDİM BİR GÖRCENİZ SONRA CIK CIK DİEREK ELİMİ İÇERİ GİRDİRDİM YAVAŞÇA SONRA ELİME ALIŞTI YAKLAŞMADI UZAKTAN SEYRETTİ SONRA YEM FLN YEMEDİ YHA KARANLIKTA GÖRMEZLER DEDİLER FKT BNİMKİ MAŞALLAH KARANLIKTA KAFESİN ÜSTÜNE ÇIKTI SALLANDI SONRA YEMİN İÇNE GİRDİ AZ YEDİ SABAH OLDU ANNEM İŞE GİDİYORDU ANNEM HADİ BAY BAY DİE BAĞRINCA KUŞTA VAR GÜCÜYLE ÖTMEYE BAŞLADI BABAMDA FLN YÜKSEK SESLE KONUŞUNCA ODA BAĞIRICYOR CIIIIRRRRIIIIIKKK DİO ÇOK ŞEKER Msn HappyMsn Happy AMA BEN NASIL ALIŞTIRACAM ÖNCEKİ KUŞLARIMIZA HİÇ BNZEMİO KAFESİN AĞZINI AÇIOM ORDAN UZAKLAŞIOM HİÇ KAÇMIODA YERİM BN ONU NAPIYIM HEM ALIŞSIN YANLIZ OLMASIN DİE KAFESİN İÇİNE NASIL BİR OYUNCAK KOYABİLİRİM NASIL ALIŞTIRABİLİRİM YARDIMCI OLUN BİRDE DİŞİMİ O BURNU PEMBE GİBİ... CVP BKLİORMMsn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence ötmesi gereken bir kuşa türkçe öğretmek yanlış