Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Atatürk ve Cumhuriyet konulu kompozisyon çalışması nasıl yapılır?

Gösterim: 11491 | Cevap: 8
  • cumhuriyet kompozisyonlari
  • cumhuriyet konulu kompozisyon kisa
  • cumhuriyet ve ataturk kompozisyon
Misafir
Cevaplanmış   |    21 Ekim 2010 19:27   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

Atatürk ve Cumhuriyet konulu kompozisyon çalışması nasıl yapılır?

allah rızası için ya yardım edin atatürk ve cumhuriyet hakkında bir kompozisyon lütfen arkaaşlar
En iyi cevap ener tarafından gönderildi

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bulamiyorum bi yardim edin ne olur

CUMHURİYET

Devleti idare edenlerin seçimle iş başına geldiği yönetim şekline cumhuriyet denir. . Dünyadaki devletlerin çoğu cumhuriyetle yönetilir. Cumhuriyetle yönetilen ülkelerde egemenlik milletindir. Millet, devleti yönetecek kişileri kendisi seçer. Böylece halk kendi kendini yönetmiş olur.

Yurdumuz cumhuriyete Kurtuluş Savaşı’ndan sonra kavuştu. Önceleri devletimizin adı OSMANLI DEVLETİ idi. Devlet İdaresinde bütün yetki padişahın elindeydi. Osmanlı Devleti, Birinci Dünya Savaşı’nda yenik sayıldı. Düşmanlar yurdumuza girdiler. Mustafa Kemal, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktı. Birçok yerde toplantılar yaptı. Hakkımızı “Ya istiklal, ya ölüm” parolası altında birleştirdi.23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı. Mustafa Kemal meclis başkanı seçildi. Ordumuz, İnönü Savaşlarını kazandı. Peşinden Sakarya Meydan Muhaberesi ile Başkomutanlık Meydan Savaşı’nı da zaferle noktaladık. Yunanlılarla ve Birinci Dünya Savaşı’nı da savaştığımız devletlerle 24 Temmuz 1923’te Lozan Barış Antlaşması imzaladık. Bütün dünya devletleri, Türkiye’nin bağımsız bir devlet olduğunu kabul ettiler. Yurdumuz yeniden egemenliğine kavuştu. Türkiye Büyük Millet Meclisi, 29 Ekim 1923’te cumhuriyeti ilan etti. Devletimizin adı TÜRKİYE CUMHURİYETİ oldu. Atatürk ise, ilk cumhurbaşkanımız olarak göreve başladı.

Cumhuriyet idaresinde devlet anayasaya uygun kanunlarla idare edildi. Kanunlar ise halkın seçtiği miller vekilleri yapar. Devlet başkanına CUMHURBAŞKANI denir.

Halkı yöneten insanlar, seçimle iş başına gelirler. Halk, istediğini seçer, istemediğini seçmez. Seçilen kişiler halka karşı sorumludurlar. İşte bütün bunlardan dolayı cumhuriyet en iyi yönetim şeklidir.

YAŞASIN CUMHURİYET!

kaynak

fca
31 Ekim 2010 17:15   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
DenizTopu.com - 29 Ekim Cumhuriyet Bayram Hakknda Kompozisyon
Misafir
11 Kasım 2010 09:37   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
ener
11 Kasım 2010 09:41   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

CUMHURİYET

Devleti idare edenlerin seçimle iş başına geldiği yönetim şekline cumhuriyet denir. . Dünyadaki devletlerin çoğu cumhuriyetle yönetilir. Cumhuriyetle yönetilen ülkelerde egemenlik milletindir. Millet, devleti yönetecek kişileri kendisi seçer. Böylece halk kendi kendini yönetmiş olur.

Yurdumuz cumhuriyete Kurtuluş Savaşı’ndan sonra kavuştu. Önceleri devletimizin adı OSMANLI DEVLETİ idi. Devlet İdaresinde bütün yetki padişahın elindeydi. Osmanlı Devleti, Birinci Dünya Savaşı’nda yenik sayıldı. Düşmanlar yurdumuza girdiler. Mustafa Kemal, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktı. Birçok yerde toplantılar yaptı. Hakkımızı “Ya istiklal, ya ölüm” parolası altında birleştirdi.23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı. Mustafa Kemal meclis başkanı seçildi. Ordumuz, İnönü Savaşlarını kazandı. Peşinden Sakarya Meydan Muhaberesi ile Başkomutanlık Meydan Savaşı’nı da zaferle noktaladık. Yunanlılarla ve Birinci Dünya Savaşı’nı da savaştığımız devletlerle 24 Temmuz 1923’te Lozan Barış Antlaşması imzaladık. Bütün dünya devletleri, Türkiye’nin bağımsız bir devlet olduğunu kabul ettiler. Yurdumuz yeniden egemenliğine kavuştu. Türkiye Büyük Millet Meclisi, 29 Ekim 1923’te cumhuriyeti ilan etti. Devletimizin adı TÜRKİYE CUMHURİYETİ oldu. Atatürk ise, ilk cumhurbaşkanımız olarak göreve başladı.

Cumhuriyet idaresinde devlet anayasaya uygun kanunlarla idare edildi. Kanunlar ise halkın seçtiği miller vekilleri yapar. Devlet başkanına CUMHURBAŞKANI denir.

Halkı yöneten insanlar, seçimle iş başına gelirler. Halk, istediğini seçer, istemediğini seçmez. Seçilen kişiler halka karşı sorumludurlar. İşte bütün bunlardan dolayı cumhuriyet en iyi yönetim şeklidir.

YAŞASIN CUMHURİYET!

kaynak
Misafir
20 Ekim 2011 18:59   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
cumhuriyet ve atatürk adlı yokmu
Misafir
31 Ekim 2011 15:28   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
en değerli şey cumhuriyettir diye bir komposı
isyon yazabilirsin
Misafir
3 Kasım 2011 16:01   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
off arkadaşlar öğretmen sınavda soracak konu atatürk ve cumhuriyet yardım edin noluuuuurrrrrr (((
Misafir
12 Kasım 2011 18:36   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
bu ne istediğim atatürk ve cumhuriyetle ilgili kompozisyon istedim çıkmadı ne biçim site güzel ama istediğim şey çıkmadı
Misafir
14 Kasım 2011 19:23   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi

Atatürk ile ilgili kompozisyon

admin kullanılmamış atatürk ile ilgil ibir kompozisyon lazım çok acill hmn
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Atatürk ve Cumhuriyet konulu kompozisyon çalışması nasıl yapılır? Konusuna Benzer Konular

Etiketler:
  • cumhuriyet kompozisyonlari
  • cumhuriyet konulu kompozisyon kisa
  • cumhuriyet ve ataturk kompozisyon
Cevap: 0
Son Mesaj: 9 Aralık 2013 14:17
Kitap konulu kompozisyon çalışması nasıl yapılır?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 13 Kasım 2012 19:04
Cevap: 3
Son Mesaj: 9 Kasım 2012 09:23
Cevap: 13
Son Mesaj: 30 Ekim 2012 18:19
Cevap: 0
Son Mesaj: 4 Aralık 2011 14:33
Sayfa 0.335 saniyede 10 sorgu ile oluşturuldu