Arama

Akdeniz Bölgesi'nde yapılan el sanatları hakkında bilgi verir misiniz?

Güncelleme: 12 Kasım 2012 Gösterim: 13.492 Cevap: 9
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Kasım 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çarıkçılık, semercilik nalbantçılık, halıcılık, iğne oyacılığı, bakırcılık, demircilik, bıçakçılık, pirinççilik, tahta ve sedef oymacılığı gibi el sanatları mevcuttu
pki bunlar ne zamn yapılmaktaydı ve hangi yakın zamn da bırakıldı. nasıl yapılır.vb. olması gerekmekte
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
akdeniz bölgesinin el sanatları nelerdir
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Aralık 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
akdeniz bölgesinin el sanatları nelerdir?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ekim 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Adana yöresine ait el sanatları hakkında bilgi verirmisiniz.?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Akdeniz bölgesindeki el sanatları, Akdeniz bölgesi el sanatları, Akdeniz bölgesine özgü el sanatları

Akdeniz Bölgesinde var olan el sanatları eskilerde çarıkçılık, semercilik nalbantçılık, halıcılık, iğne oyacılığı, bakırcılık, demircilik, bıçakçılık, pirinççilik, tahta ve sedef oymacılığı gibi el sanatları mevcuttu ve bunların bazıları daha el sanatı olarak yapılmakta. Bunun yanı sıra altın ve gümüşten yapılan süs eşyaları ve takıları da ünlüdür.

Akdeniz bölgesinde ayrıyeten Halı ve kilim dokumacılığı, deri işlemesi gibi el sanatları vardır.
angel_melek - avatarı
angel_melek
Ziyaretçi
17 Ocak 2012       Mesaj #6
angel_melek - avatarı
Ziyaretçi
akdeniz bölgesinde yaygın olan yerel el sanatlarını araştırınız!!! Lütfen bana yardım edin acil bir araştırma ödevi her siteye girdim ama soruma cewap bulamadım hadi bana hardım edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Nisan 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Akdeniz bölgesindeki el sanatları, Akdeniz bölgesi el sanatları, Akdeniz bölgesine özgü el sanatları

Akdeniz Bölgesinde var olan el sanatları eskilerde çarıkçılık, semercilik nalbantçılık, halıcılık, iğne oyacılığı, bakırcılık, demircilik, bıçakçılık, pirinççilik, tahta ve sedef oymacılığı gibi el sanatları mevcuttu ve bunların bazıları daha el sanatı olarak yapılmakta. Bunun yanı sıra altın ve gümüşten yapılan süs eşyaları ve takıları da ünlüdür.

Akdeniz bölgesinde ayrıyeten Halı ve kilim dokumacılığı, deri işlemesi gibi el sanatları vardır.

--------------------------------------------------------------------------------

Kaynak: Akdeniz Bölgesi'nde yapılan el sanatları hakkında bilgi verir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kilimcilik , bkırcılık,iğne oyacılığı ve benzeri şeyler.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi

Kaynak: Akdeniz Bölgesi'nde yapılan el sanatları hakkında bilgi verir misiniz?
sade - avatarı
sade
VIP hazan
12 Kasım 2012       Mesaj #10
sade - avatarı
VIP hazan
Akdeniz Bölgesinde var olan el sanatları

eskilerde çarıkçılık, semercilik nalbantçılık, halıcılık, iğne oyacılığı, bakırcılık, demircilik, bıçakçılık, pirinççilik, tahta ve sedef oymacılığı gibi el sanatları mevcuttu ve bunların bazıları daha el sanatı olarak yapılmakta. Bunun yanı sıra altın ve gümüşten yapılan süs eşyaları ve takıları da ünlüdür.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.