Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Sunum nedir? Nasıl yapılır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda sweet90 tarafından 7 Kasım 2010 (13:26) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
14006 kez görüntülenmiş, 7 cevap yazılmış ve son mesaj 24 Eylül 2012 (21:29) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.50  |  Oy Veren: 2      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 7 Kasım 2010, 13:26

#1 (link)
sweet90
Ziyaretçi
sweet90 - avatarı
sunum nedir?
sunuma hazırlık aşaması
sunum esnasında yapılması gerekenler
tartışma çeşitleri
dilin işlevleri
sunum ve özelliklerin amacı
En iyi cevap _Yağmur_ tarafından gönderildi

Alıntı:
sweet90 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

sunum nedir?
sunuma hazırlık aşaması
tartışma çeşitleri
dilin işlevleri
Sunum Nedir?

Sunumda Yapılması Gerekenler

İnsan hayatı, bir toplumun içinde mevcuttur. Bu toplumda her an insanlarla iletişim içindeyiz.

Konuşurken, yazarken, bakarken, velhasılı her zaman bir iletişimle, bir sunumla karşı karşıyayız.
Lokantayı seçerken bile garsonların servisine dikkat ederiz. Garsonun dış görünüşü, işteki ustalığı müşteriye karşı tavrı o lokantayı seçmemizde birinci derecede etkilidir. Yemekler çok güzel ve kaliteli olabilir; ancak onu sunan bunu gerektiği gibi sunmuyorsa yani kendisi bal; yüzü sirke satıyorsa, yemekler ne kadar kaliteli olsa da asla bir daha orayı tercih etmeyiz.
Öğretmenlerimiz derslerde cd, vcd, tepegöz, slayt, internet, bilgisayar gibi teknolojilerden yararlanırlarsa; dersi daha iyi sunmak için gayret ederlerse bizim dersi daha iyi anlamamızı sağlarlar.
Sonuç olarak hayatımızın her köşesinde karşılaştığımız sunum konusunu bilmek ve en etkili biçimde kullanmamız gerekir.
Bilgileri yenileyen, pekiştiren, hatırlatan, önemli noktaları öne çıkaran; bir çalışma sonucunu açıklayan; laboratuvar araştırmalarını sunan, anket sonuçlarını ifade eden; önemli olay ve olguları dile getirmek üzere yapılan konuşmalara sunum adı verilir.

mesajın devamı için lütfen tıklayınız.=)
Sunum Nedir?
Rapor Et
Reklam
Eski 7 Kasım 2010, 17:02

#2 (link)
MsXTeam
_Yağmur_ - avatarı
Alıntı:
sweet90 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

sunum nedir?
sunuma hazırlık aşaması
tartışma çeşitleri
dilin işlevleri
Sunum Nedir?

Sunumda Yapılması Gerekenler

İnsan hayatı, bir toplumun içinde mevcuttur. Bu toplumda her an insanlarla iletişim içindeyiz.

Konuşurken, yazarken, bakarken, velhasılı her zaman bir iletişimle, bir sunumla karşı karşıyayız.
Lokantayı seçerken bile garsonların servisine dikkat ederiz. Garsonun dış görünüşü, işteki ustalığı müşteriye karşı tavrı o lokantayı seçmemizde birinci derecede etkilidir. Yemekler çok güzel ve kaliteli olabilir; ancak onu sunan bunu gerektiği gibi sunmuyorsa yani kendisi bal; yüzü sirke satıyorsa, yemekler ne kadar kaliteli olsa da asla bir daha orayı tercih etmeyiz.
Öğretmenlerimiz derslerde cd, vcd, tepegöz, slayt, internet, bilgisayar gibi teknolojilerden yararlanırlarsa; dersi daha iyi sunmak için gayret ederlerse bizim dersi daha iyi anlamamızı sağlarlar.
Sonuç olarak hayatımızın her köşesinde karşılaştığımız sunum konusunu bilmek ve en etkili biçimde kullanmamız gerekir.
Bilgileri yenileyen, pekiştiren, hatırlatan, önemli noktaları öne çıkaran; bir çalışma sonucunu açıklayan; laboratuvar araştırmalarını sunan, anket sonuçlarını ifade eden; önemli olay ve olguları dile getirmek üzere yapılan konuşmalara sunum adı verilir.

mesajın devamı için lütfen tıklayınız.=)
Sunum Nedir?
Rapor Et
Eski 7 Kasım 2010, 17:09

Sunum Nedir? ve Özellikleri

#3 (link)
pesimist
Ziyaretçi
pesimist - avatarı
Herhangi bir konuda yapılan araştırma ve çalışma sonuçlarının dinleyicilere açıklamaya sunum denir.

Özellikleri:
  • Her konuda sunum yapılabilir.
  • Sunumlarda dil göndergesel işlevde yapılabilir
  • sunumu yapacak kişi sunumdan önce sunum yerini görmeli kullanacagı malzemeleri kntrol etmeli ve prova yapmalıdır.
  • Sunumda teknolojik malzemelerden yararlanılmalıdır.
  • Slaytta kullanılacak maddeler konunun çeşitli yönlerini anlatan konuyu özetleer nitelikte kısa yalın duru açık ve etkili olmalıdır.
  • Sunumu yapan kişinin konusmasına uygun slaytlar aynı anda dinleyicilere gösterilmeli konuşmayla slaytlar birbirini tamamlamalıdır.
  • Sunuma engel olmayacak bir tonda sözsüz müzik dinletilebilir.
  • Anlatıcı düzenli ve ağırbaşlı bir görüntü çizmelidir.jest ve mimiklerine vurgu ve tonlamalarına özen göstrmelidr.
  • Sunumu yapan kişi sunumu dinleyicilere tessekkür ederek tamamlamalıdır.
  • Sunumu yapan kişi sunumdan sonra soruları cevaplamalıdır.
Rapor Et
Eski 20 Eylül 2011, 18:07

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bilgiyi hatırlatan pekiştiren yeniliyen sunum nasıl olur yaaa
Rapor Et
Eski 28 Kasım 2011, 22:07

sunum

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar ben bir sunum yapıcam adım elif yeşilsu 5/c sınıfındayım bana sunum için yardımınız lazım eylenceli bir sunum istiyorum lütfen yardım edin!!
Rapor Et
Eski 14 Aralık 2011, 14:56

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar benim tom sawyer ile ilgili bir sunum hazırlamam lazım 2gün kaldı yardım edin
Rapor Et
Eski 24 Mart 2012, 19:26

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar banayarımedin9.sınıföyrencisiyimnasılsunumhazırlayacağımı bilmiyorum
Rapor Et
Eski 24 Eylül 2012, 21:29

Cvp: Sunum nedir? Nasıl yapılır?

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sunum ne yaa
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.192 saniyede (75.52% PHP - 24.48% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 04:14
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi