Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Sunum nedir, nasıl yapılır?

• sunum nedir
  • sunum nedir nasil hazirlanir
  • sunum nedir nasil yapilir
1
  • 1 Gönderen _Yağmur_
sweet90
Cevaplanmış   |    7 Kasım 2010 13:26   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
sunum nedir?
sunuma hazırlık aşaması
sunum esnasında yapılması gerekenler
tartışma çeşitleri
dilin işlevleri
sunum ve özelliklerin amacı
En iyi cevap _Yağmur_ tarafından gönderildi

Alıntı
sweet90 adlı kullanıcıdan alıntı

sunum nedir?
sunuma hazırlık aşaması
tartışma çeşitleri
dilin işlevleri

Sunum Nedir?

Sunumda Yapılması Gerekenler

İnsan hayatı, bir toplumun içinde mevcuttur. Bu toplumda her an insanlarla iletişim içindeyiz.

Konuşurken, yazarken, bakarken, velhasılı her zaman bir iletişimle, bir sunumla karşı karşıyayız.
Lokantayı seçerken bile garsonların servisine dikkat ederiz. Garsonun dış görünüşü, işteki ustalığı müşteriye karşı tavrı o lokantayı seçmemizde birinci derecede etkilidir. Yemekler çok güzel ve kaliteli olabilir; ancak onu sunan bunu gerektiği gibi sunmuyorsa yani kendisi bal; yüzü sirke satıyorsa, yemekler ne kadar kaliteli olsa da asla bir daha orayı tercih etmeyiz.
Öğretmenlerimiz derslerde cd, vcd, tepegöz, slayt, internet, bilgisayar gibi teknolojilerden yararlanırlarsa; dersi daha iyi sunmak için gayret ederlerse bizim dersi daha iyi anlamamızı sağlarlar.
Sonuç olarak hayatımızın her köşesinde karşılaştığımız sunum konusunu bilmek ve en etkili biçimde kullanmamız gerekir.
Bilgileri yenileyen, pekiştiren, hatırlatan, önemli noktaları öne çıkaran; bir çalışma sonucunu açıklayan; laboratuvar araştırmalarını sunan, anket sonuçlarını ifade eden; önemli olay ve olguları dile getirmek üzere yapılan konuşmalara sunum adı verilir.

mesajın devamı için lütfen tıklayınız.=)
Sunum Nedir?

7 Kasım 2010 17:02   |   Mesaj #2   |   
_Yağmur_ - avatarı
SMD MsXTeam
Ankara

18990
19.239 mesaj
Alıntı
sweet90 adlı kullanıcıdan alıntı

sunum nedir?
sunuma hazırlık aşaması
tartışma çeşitleri
dilin işlevleri

Sunum Nedir?

Sunumda Yapılması Gerekenler

İnsan hayatı, bir toplumun içinde mevcuttur. Bu toplumda her an insanlarla iletişim içindeyiz.

Konuşurken, yazarken, bakarken, velhasılı her zaman bir iletişimle, bir sunumla karşı karşıyayız.
Lokantayı seçerken bile garsonların servisine dikkat ederiz. Garsonun dış görünüşü, işteki ustalığı müşteriye karşı tavrı o lokantayı seçmemizde birinci derecede etkilidir. Yemekler çok güzel ve kaliteli olabilir; ancak onu sunan bunu gerektiği gibi sunmuyorsa yani kendisi bal; yüzü sirke satıyorsa, yemekler ne kadar kaliteli olsa da asla bir daha orayı tercih etmeyiz.
Öğretmenlerimiz derslerde cd, vcd, tepegöz, slayt, internet, bilgisayar gibi teknolojilerden yararlanırlarsa; dersi daha iyi sunmak için gayret ederlerse bizim dersi daha iyi anlamamızı sağlarlar.
Sonuç olarak hayatımızın her köşesinde karşılaştığımız sunum konusunu bilmek ve en etkili biçimde kullanmamız gerekir.
Bilgileri yenileyen, pekiştiren, hatırlatan, önemli noktaları öne çıkaran; bir çalışma sonucunu açıklayan; laboratuvar araştırmalarını sunan, anket sonuçlarını ifade eden; önemli olay ve olguları dile getirmek üzere yapılan konuşmalara sunum adı verilir.

mesajın devamı için lütfen tıklayınız.=)
Sunum Nedir?
pesimist bu mesajı beğendi.
pesimist
7 Kasım 2010 17:09   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
Herhangi bir konuda yapılan araştırma ve çalışma sonuçlarının dinleyicilere açıklamaya sunum denir.

Özellikleri:
  • Her konuda sunum yapılabilir.
  • Sunumlarda dil göndergesel işlevde yapılabilir
  • sunumu yapacak kişi sunumdan önce sunum yerini görmeli kullanacagı malzemeleri kntrol etmeli ve prova yapmalıdır.
  • Sunumda teknolojik malzemelerden yararlanılmalıdır.
  • Slaytta kullanılacak maddeler konunun çeşitli yönlerini anlatan konuyu özetleer nitelikte kısa yalın duru açık ve etkili olmalıdır.
  • Sunumu yapan kişinin konusmasına uygun slaytlar aynı anda dinleyicilere gösterilmeli konuşmayla slaytlar birbirini tamamlamalıdır.
  • Sunuma engel olmayacak bir tonda sözsüz müzik dinletilebilir.
  • Anlatıcı düzenli ve ağırbaşlı bir görüntü çizmelidir.jest ve mimiklerine vurgu ve tonlamalarına özen göstrmelidr.
  • Sunumu yapan kişi sunumu dinleyicilere tessekkür ederek tamamlamalıdır.
  • Sunumu yapan kişi sunumdan sonra soruları cevaplamalıdır.
Misafir
20 Eylül 2011 18:07   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
bilgiyi hatırlatan pekiştiren yeniliyen sunum nasıl olur yaaa
Misafir
28 Kasım 2011 22:07   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
arkadaşlar ben bir sunum yapıcam adım elif yeşilsu 5/c sınıfındayım bana sunum için yardımınız lazım eylenceli bir sunum istiyorum lütfen yardım edin!!
Misafir
14 Aralık 2011 14:56   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
arkadaşlar benim tom sawyer ile ilgili bir sunum hazırlamam lazım 2gün kaldı yardım edin
Misafir
24 Mart 2012 19:26   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
arkadaşlar banayarımedin9.sınıföyrencisiyimnasılsunumhazırlayacağımı bilmiyorum
Misafir
24 Eylül 2012 21:29   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
sunum ne yaa
Misafir
17 Eylül 2014 17:42   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
sunum aşamalarını yazabilir misiniz ?
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Sunum nedir, nasıl yapılır? Konusuna Benzer Konular

Enzimler ile ilgili sunum çalışması nasıl yapılır?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 25 Kasım 2011 17:39
Son Mesaj: 27 Eylül 2011 21:15
Cevap: 1
Son Mesaj: 5 Mart 2011 19:36
İkna ile ilgili sunum çalışması nasıl yapılır?
Gönderen: Hasan Sezai Forum: Soru-Cevap
Son Mesaj: 26 Ocak 2011 13:13
Son Mesaj: 7 Aralık 2010 14:53
Sayfa 0.315 saniyede (87.12% PHP - 12.88% MySQL) 12 sorgu ile oluşturuldu