Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Sunum nedir, nasıl yapılır?
«Önceki KonuSonraki Konu»
sweet9013:26, 7 Kasım 2010 
sunum nedir?
sunuma hazırlık aşaması
sunum esnasında yapılması gerekenler
tartışma çeşitleri
dilin işlevleri
sunum ve özelliklerin amacı

En iyi cevap _Yağmur_ tarafından gönderildi

sweet90 adlı kullanıcıdan alıntı:
sunum nedir?
sunuma hazırlık aşaması
tartışma çeşitleri
dilin işlevleri
Sunum Nedir?

Sunumda Yapılması Gerekenler

İnsan hayatı, bir toplumun içinde mevcuttur. Bu toplumda her an insanlarla iletişim içindeyiz.

Konuşurken, yazarken, bakarken, velhasılı her zaman bir iletişimle, bir sunumla karşı karşıyayız.
Lokantayı seçerken bile garsonların servisine dikkat ederiz. Garsonun dış görünüşü, işteki ustalığı müşteriye karşı tavrı o lokantayı seçmemizde birinci derecede etkilidir. Yemekler çok güzel ve kaliteli olabilir; ancak onu sunan bunu gerektiği gibi sunmuyorsa yani kendisi bal; yüzü sirke satıyorsa, yemekler ne kadar kaliteli olsa da asla bir daha orayı tercih etmeyiz.
Öğretmenlerimiz derslerde cd, vcd, tepegöz, slayt, internet, bilgisayar gibi teknolojilerden yararlanırlarsa; dersi daha iyi sunmak için gayret ederlerse bizim dersi daha iyi anlamamızı sağlarlar.
Sonuç olarak hayatımızın her köşesinde karşılaştığımız sunum konusunu bilmek ve en etkili biçimde kullanmamız gerekir.
Bilgileri yenileyen, pekiştiren, hatırlatan, önemli noktaları öne çıkaran; bir çalışma sonucunu açıklayan; laboratuvar araştırmalarını sunan, anket sonuçlarını ifade eden; önemli olay ve olguları dile getirmek üzere yapılan konuşmalara sunum adı verilir.

mesajın devamı için lütfen tıklayınız.=)
Sunum Nedir?
Cevap
_Yağmur_17:02, 7 Kasım 2010 
sweet90 adlı kullanıcıdan alıntı:
sunum nedir?
sunuma hazırlık aşaması
tartışma çeşitleri
dilin işlevleri
Sunum Nedir?

Sunumda Yapılması Gerekenler

İnsan hayatı, bir toplumun içinde mevcuttur. Bu toplumda her an insanlarla iletişim içindeyiz.

Konuşurken, yazarken, bakarken, velhasılı her zaman bir iletişimle, bir sunumla karşı karşıyayız.
Lokantayı seçerken bile garsonların servisine dikkat ederiz. Garsonun dış görünüşü, işteki ustalığı müşteriye karşı tavrı o lokantayı seçmemizde birinci derecede etkilidir. Yemekler çok güzel ve kaliteli olabilir; ancak onu sunan bunu gerektiği gibi sunmuyorsa yani kendisi bal; yüzü sirke satıyorsa, yemekler ne kadar kaliteli olsa da asla bir daha orayı tercih etmeyiz.
Öğretmenlerimiz derslerde cd, vcd, tepegöz, slayt, internet, bilgisayar gibi teknolojilerden yararlanırlarsa; dersi daha iyi sunmak için gayret ederlerse bizim dersi daha iyi anlamamızı sağlarlar.
Sonuç olarak hayatımızın her köşesinde karşılaştığımız sunum konusunu bilmek ve en etkili biçimde kullanmamız gerekir.
Bilgileri yenileyen, pekiştiren, hatırlatan, önemli noktaları öne çıkaran; bir çalışma sonucunu açıklayan; laboratuvar araştırmalarını sunan, anket sonuçlarını ifade eden; önemli olay ve olguları dile getirmek üzere yapılan konuşmalara sunum adı verilir.

mesajın devamı için lütfen tıklayınız.=)
Sunum Nedir?
Cevap
pesimist17:09, 7 Kasım 2010 
Herhangi bir konuda yapılan araştırma ve çalışma sonuçlarının dinleyicilere açıklamaya sunum denir.

Özellikleri:

Cevap
Misafir18:07, 20 Eylül 2011 
bilgiyi hatırlatan pekiştiren yeniliyen sunum nasıl olur yaaa
Cevap
Misafir22:07, 28 Kasım 2011 
arkadaşlar ben bir sunum yapıcam adım elif yeşilsu 5/c sınıfındayım bana sunum için yardımınız lazım eylenceli bir sunum istiyorum lütfen yardım edin!!
Cevap
Misafir14:56, 14 Aralık 2011 
arkadaşlar benim tom sawyer ile ilgili bir sunum hazırlamam lazım 2gün kaldı yardım edin
Cevap
Misafir19:26, 24 Mart 2012 
arkadaşlar banayarımedin9.sınıföyrencisiyimnasılsunumhazırlayacağımı bilmiyorum
Cevap
Misafir21:29, 24 Eylül 2012 
sunum ne yaa
Cevap
Misafir17:42, 17 Eylül 2014 
sunum aşamalarını yazabilir misiniz ?
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları