Arama

Su kaplumbağaları neden kışın yemek yemezler ve renkleri neden beyazlar? - Sayfa 2

Güncelleme: 18 Şubat 2015 Gösterim: 17.876 Cevap: 34
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Kasım 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde su kaplumbağam var ama yemek yemiyor ben bunun çözümünü diğer sitelerden baktım kaplumbğa kış uykusuna yatacağı için yemek yemiyormuş bu yüzden kaplumbağanı hiç uyutmman gerekiyormuş kaplumbağan hareketliyse syun sıcaklığını arttirmalısın kolay gelsin .d
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim su kaplumbagam cok hareketliydi 6 aydır bakıyorum yemı gorunce hemen gelıyodu cok saglıklydı cok istahlıydı fakat ne olduysa 5 gundur hiçbirşey yemiyor,cok durgun degil ama yemekegini yemiyor yardımcı olursanız cok sevinirim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Aralık 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba yaklaşık 6aydır bir su kaplumbağ var vee ilk etapda kucuk bir fanusda bakıyordum cok istahlıydı 3ay kadar ona ole bakdım duzenli suyunu değişdirip guneşlendiiryordum temizliyordum ancak buyuk bir akvaryuma aldım aldımdan beri hiç bir şekilde yem yememeye başladı bende tekrar kırmızı renki plasdik enusda beslemeye başladım gözleri şişdi paytağı aldığım yer vitamin verdi suyuna 3 damla damlat ve yemleriniide damlat ole er dedii ancak gözleri duzeldi hiç açmıyo ve yem yemiyor e son 3gundur de su kamblumbağı ters yatıyor devamlı ters yatıyor ben napmalıyım nolur yardım edin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim kaplumbağalarım yemek yemiyor daha yeni aldık alışmadılarmı anlamıyorum ağızlarını bile açmıyorlar ne yapmalıyım lütfen cevap verebilirmisiniz...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ocak 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim ki su kaplumbağası iki tane birini yeni aldığımda ilk bir ay yiyodu sonra yemedi sonra ikinci bir kaplumbağa aldım oher gün yiyo ilk aldığım fazla kımıldamıyo ikincisi harıl harıl yüzüyo nnnneeeeeeeedddddddddddddeeeeeeeeeeeennnnnn birincisi kocaman ikincisi minnacık acaba biri kış uykusuna mı yattı sorularımın cevaplarını bekliyorum lüttttfffeeennn
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ocak 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim 2 su kaplumbağam var yaklaşık 4 aydır bnde fakat hiçbir yemek yemiyorlar sularını değiştirdiğimde hareketleniyorlar sıcak alanlarda bulunuyorum arkadaşlarım yaz gelince yemek yemeye başlar dediler lütfen bni bilgilendirii misiniz Msn Sad((
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Şubat 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
endişelenmeyin. kış uykusundayken yemezler. benim yoldaş 6 yaşında ve hiç sağlık problemi yaşamadı. bahar aylarında ve yazın çok iştahlı olurlar. kış ayında mümkün oldukça güneş ışığına çıkarın. suyunu sık sık değiştirin hiç bulanmadan.
pusula - avatarı
pusula
Ziyaretçi
13 Şubat 2012       Mesaj #18
pusula - avatarı
Ziyaretçi
Su kaplumbağaları kışın hareketleri yavaşlar ve yem yemezler genelde yada çok az yerler bu sularının soğuk olmasından kaynaklanır akvaryum ortamında ise ısıtıcı takarak yada bahçesinde veya fanusta ise sıcak bir yere koyarak bu durumu giderebilirsiniz en az 23 derece bir suda normale döndüğünü göreceksiniz.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 6 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Şubat 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim kablumbağamın boğazı bazen kocaman oluyor ve verdiğim yemleri yemiyor ne yapmalıyım
KinqofTheDewil - avatarı
KinqofTheDewil
Ziyaretçi
15 Şubat 2012       Mesaj #20
KinqofTheDewil - avatarı
Ziyaretçi
Hastalanmıştır.. Kablunbaqına vitamin ver..Kabuk sertleştirici krem kullan bide yemini deqiştir.. Bazı yemleri yemez kablumbaqa seçim yapar (:
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 6 üye beğendi.