Arama

Su kaplumbağaları neden kışın yemek yemezler ve renkleri neden beyazlar?

Güncelleme: 18 Şubat 2015 Gösterim: 17.828 Cevap: 34
aşukun maşuğu - avatarı
aşukun maşuğu
Ziyaretçi
18 Kasım 2010       Mesaj #1
aşukun maşuğu - avatarı
Ziyaretçi
benim teyzemin caretta caretta kaplumbağası var ve size iki sorsu var
1. kışın neden yemek yemiyor
Sponsorlu Bağlantılar
2. neden beyazlıyor
Deadlylady - avatarı
Deadlylady
Ziyaretçi
18 Kasım 2010       Mesaj #2
Deadlylady - avatarı
Ziyaretçi
Sini kaplumbağası (Caretta caretta): (1)Balıklar, kabuklular ve su canlıları (özellikle deniz anaları) ile beslenir.
(2)Sırt tarafı kırmızımsı kahverengi alt tarafı ise beyazımsı açık sarı renklidir.
Sponsorlu Bağlantılar

Belkide zehirleniyor, hastadir yememesi normal degil. Veterinere goturmenizi oneririm.

Ayrica bunu unutmayin ki bu tur kaplumbagasi nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma altındadır. Onu eve almis olmaniz bile yasak normalde dogal ortaminda(denizde) yasamasi lazim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bnmde 2 tane su kaplumbagam var yemek yemiyorlar niçin gerçi ilk aldıgımdada yemiyorlardı lütfen yardımcı olun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mart 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bak kardeş benimkisilerde yemiyodu ama elimle yiyeceği tutunca zıplıyolar çok şekerler yaaaaaaaaaaaMsn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mart 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bir şey sorcam benim iki kaplunbağım var küçük su kablunbağsı sağlıklı ama büyük su kaplunbağsı yemek yemiyo ikisi iyi geçiniyo büyükün kafası titriyo büye 4 yıldan beri bakıyom ama böyle bir sorun hiç olmadı 10 cm boyunda sizce neden başı titriyor yemek yemiyor ama beni görünce bana doğru yüzüyor???????????
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mayıs 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde iki tane su kaplumbağım var 1 yıldan beri besliyorum ve her zaman en pahalı yemlerle besleyip her 3 ayda bir veterinere götürüyorum kız olan kaplumbağam 8hafta sonra yumurtluycak ve çok mutluyum Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Eylül 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bnim bir tane kaplumbağım var ve yemek yemio bide üstü beyazlıyo en pahalı yemleri alıorm ve bide ustune surmem için bir jel verdi kabuk sertleştirici bni bu konuda bilgilendirirseniz çok sewinirim (kaplumbağın üstü nasıl beazlar ve erkek mi kızmı olduğu nasıl anlaşılır?)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Kasım 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim de 2 tane kaplumbağalarım var yemek yemiolr yaaa çok üzülüyorum bir de yem verince kaçıyorlarrrr çok üzülüyorum çok korkuyorum bir de benim kaplumbağalarım dişi ve erkek pullu ile süslü çitleşio bir de benim küzenimin kaplumbağaları peynir yiolar zararl mıdır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benım 3 tane su kaplumbağam var ve sadece en kucugu yemıyor.buyukler yıyor ama kucuk yemıyor. ne yapmalıyım?
emre baris - avatarı
emre baris
Ziyaretçi
14 Kasım 2011       Mesaj #10
emre baris - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle herkeze merhaba adım emre
bündan altı ay önce bir su kaplumbagası aldım.gayet saglıklıydı.hayla saglıklı ama kabugundaki sarılık beni endişelendiriyor.saglıgında bir problem yok.çok iştahlı.ama kabugu sarı yaklaşık 3 aydır.akvaryumda bakıyorum diger kaplumbagaların aksine sudan hiç çıkmıyor.o sararmaya yardımcı olursanız sevinirim.