PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Babillerin ekonomi hayatı ile Babil ve Friglerin dünya uygarlığına katkıları nedir?
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
siflali15:08, 21 Kasım 2010 
Merhaba,uygarlıklarla ilgili bir ödevim vardı çoğunu buldum ama sadece 3 tane soru kaldı bunları bulamadım yardımcı olur musunuz?

1. Babillerin ekonomik faaliyetleri nelerdir?
2. Babillilerin dünya uygarlığına katkısı nelerdir?
3. Friglerin dünya uygarlığına katkısı nelerdir?
En iyi cevap SaKLI tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
babiller hakkında kısa cevap istiyorum=)
babillerin dünyaya katkıları
BABİL İMPARATORLUĞU İLK DEVLETLER ve İLK VE SON BABİL DEVLETİ
Eski Orta Doğu Mezopotamya imparatorluğu olup MÖ. 4000 ilâ 500 yıllarına kadar sürmüş olan, merkezi bugünkü Irak’ın Bağdat şehrinin güneyine düşen bir yerde kurulmuş muhteşem ve efsanevî bir Krallığın adıdır.
Kurulduğu devirlerde bu krallık iki kısımdan ibaretti: Kuzey memleketlerine AKKAT ve Güney memleketlerine Sümer adı veriliyordu.

TARİH ÖNCESİ KÜLTÜRÜ
Tarih öncesi kültürü itibarıyla ilk kültür ERİDU kültürü olup (MÖ. 4000), sulama ve ziraat ile iştigal eden bu kültür sonraları yerini UBAİD kültürüne (MÖ. 3900-3500) bırakmış olup, Kutsal Kitaplardaki Tufan hadisesi lokal olmakla birlikte bu devire rastlar.
UBAİD kültüründen sonra URUK veya ERECH kültürü ortaya çıkmış ve bu devirde mozaik kaplı sütunlu mabetler ve bilhassa ZİGGURAT denilen tipik Sümer mabetleri inşa edilmiştir. Yine bu devirde çivi yazısı icat edilmiştir. (MÖ. 3000-2700)

Devamı için Kaynak: Babil İmparatorluğu
Cevap
Misafir15:56, 21 Kasım 2010 
Ben de aradım ama bulamadım.
Cevap
Misafir20:40, 7 Aralık 2010 
babiller hakkında kısaca bilgi bulamadım
Cevap
Misafir20:20, 13 Aralık 2010 
Dünya uygarlığına katkısı: Kanunları çıkartması.
Cevap
Misafir10:55, 15 Aralık 2010 
friglerin ekonomik faaliyetleri ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum lütfen yardım edin gerçekten çok gerekli lütfen yardımcı olun ödevim var ve 2 güne götürmeliyim sadece friglerin ekonomik faaliyetleri ve de yönetim biçimleri hakkında çok kısa bilgiler versenizde olur ama lüüttfen siz benim tek umudumsunuz ödevlerimi yaparken en çok sizden yardım alıyorm... MSXLABS LÜTFEN ..!..
Cevap
Misafir07:46, 16 Aralık 2010 
yaa benim ödevim vardı ekonomi faaliyetleri ama bulamadım yardımcı olurmusunuz...)teşekkürler)
Cevap
ener10:05, 16 Aralık 2010 
yaa benim ödevim vardı ekonomi faaliyetleri ama bulamadım yardımcı olurmusunuz...)teşekkürler)
Buyrun >> Babil İmparatorluğu
Cevap
Misafir18:24, 16 Aralık 2010 
friglerin dünya uygarlığına katkısı:fenike alfabesini bulmuslardır
Cevap
öretmeen17:43, 19 Aralık 2010 
babillerin ekonomik faaliyetleri
Cevap
ener18:42, 19 Aralık 2010 
öretmeen adlı kullanıcıdan alıntı:
babillerin ekonomik faaliyetleri
ener adlı kullanıcıdan alıntı: .