Arama

Babillerin ekonomi hayatı ile Babil ve Friglerin dünya uygarlığına katkıları nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Kasım 2016 Gösterim: 17.105 Cevap: 12
siflali - avatarı
siflali
Ziyaretçi
21 Kasım 2010       Mesaj #1
siflali - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba,uygarlıklarla ilgili bir ödevim vardı çoğunu buldum ama sadece 3 tane soru kaldı bunları bulamadım yardımcı olur musunuz?

1. Babillerin ekonomik faaliyetleri nelerdir?
2. Babillilerin dünya uygarlığına katkısı nelerdir?
3. Friglerin dünya uygarlığına katkısı nelerdir?
EN İYİ CEVABI SaKLI verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

babiller hakkında kısa cevap istiyorum=)

Alıntı

babillerin dünyaya katkıları

BABİL İMPARATORLUĞU İLK DEVLETLER ve İLK VE SON BABİL DEVLETİ
Eski Orta Doğu Mezopotamya imparatorluğu olup MÖ. 4000 ilâ 500 yıllarına kadar sürmüş olan, merkezi bugünkü Irak’ın Bağdat şehrinin güneyine düşen bir yerde kurulmuş muhteşem ve efsanevî bir Krallığın adıdır.
Sponsorlu Bağlantılar
Kurulduğu devirlerde bu krallık iki kısımdan ibaretti: Kuzey memleketlerine AKKAT ve Güney memleketlerine Sümer adı veriliyordu.

TARİH ÖNCESİ KÜLTÜRÜ
Tarih öncesi kültürü itibarıyla ilk kültür ERİDU kültürü olup (MÖ. 4000), sulama ve ziraat ile iştigal eden bu kültür sonraları yerini UBAİD kültürüne (MÖ. 3900-3500) bırakmış olup, Kutsal Kitaplardaki Tufan hadisesi lokal olmakla birlikte bu devire rastlar.
UBAİD kültüründen sonra URUK veya ERECH kültürü ortaya çıkmış ve bu devirde mozaik kaplı sütunlu mabetler ve bilhassa ZİGGURAT denilen tipik Sümer mabetleri inşa edilmiştir. Yine bu devirde çivi yazısı icat edilmiştir. (MÖ. 3000-2700)

Devamı için Kaynak: Babil İmparatorluğu

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Kasım 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben de aradım ama bulamadım.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Aralık 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
babiller hakkında kısaca bilgi bulamadım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Aralık 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Dünya uygarlığına katkısı: Kanunları çıkartması.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Aralık 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
friglerin ekonomik faaliyetleri ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum lütfen yardım edin gerçekten çok gerekli lütfen yardımcı olun ödevim var ve 2 güne götürmeliyim sadece friglerin ekonomik faaliyetleri ve de yönetim biçimleri hakkında çok kısa bilgiler versenizde olur ama lüüttfen siz benim tek umudumsunuz ödevlerimi yaparken en çok sizden yardım alıyorm... MSXLABS LÜTFEN ..!..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaa benim ödevim vardı ekonomi faaliyetleri ama bulamadım yardımcı olurmusunuz...)teşekkürlerMsn Happy)
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
16 Aralık 2010       Mesaj #7
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

yaa benim ödevim vardı ekonomi faaliyetleri ama bulamadım yardımcı olurmusunuz...)teşekkürlerMsn Happy)

Buyrun >> Babil İmparatorluğu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
friglerin dünya uygarlığına katkısı:fenike alfabesini bulmuslardır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
babilliler anadolu ve iran babil kral hammurabi babil kulesi asma bahçeleri hammurabi kurallari
SaKLI - avatarı
SaKLI
VIP VIP Üye
27 Ekim 2011       Mesaj #10
SaKLI - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

MERHABA NOLURSUNUZ ÇARŞAMBA GÜNÜ ÖDEV TESLİM VAR BABİLLİLERİN SOSYAL EKONOMİK HAYATINI BULUN

BABİL İMPARATORLUĞU İLK DEVLETLER ve İLK VE SON BABİL DEVLETİ
Eski Orta Doğu Mezopotamya imparatorluğu olup MÖ. 4000 ilâ 500 yıllarına kadar sürmüş olan, merkezi bugünkü Irak’ın Bağdat şehrinin güneyine düşen bir yerde kurulmuş muhteşem ve efsanevî bir Krallığın adıdır.
Kurulduğu devirlerde bu krallık iki kısımdan ibaretti: Kuzey memleketlerine AKKAT ve Güney memleketlerine Sümer adı veriliyordu.

TARİH ÖNCESİ KÜLTÜRÜ
Tarih öncesi kültürü itibarıyla ilk kültür ERİDU kültürü olup (MÖ. 4000), sulama ve ziraat ile iştigal eden bu kültür sonraları yerini UBAİD kültürüne (MÖ. 3900-3500) bırakmış olup, Kutsal Kitaplardaki Tufan hadisesi lokal olmakla birlikte bu devire rastlar.
UBAİD kültüründen sonra URUK veya ERECH kültürü ortaya çıkmış ve bu devirde mozaik kaplı sütunlu mabetler ve bilhassa ZİGGURAT denilen tipik Sümer mabetleri inşa edilmiştir. Yine bu devirde çivi yazısı icat edilmiştir. (MÖ. 3000-2700)

Devamı için Kaynak: Babil İmparatorluğu
..