PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Tanzimat ve Meşrutiyet döneminde Türkçe ile ilgili yapılan çalışmalar nelerdir?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir17:55, 22 Kasım 2010 
Arkadaslar bana acilen tanzimat ve meşrutiyet doneminde türkçe ile ilgili yapılan çalışmalar lazım fakat kısaca ozet olması gerekıyor yanı buyuk boy bir defterın 3-4-5 satır kadarı lazım şimdiden teşekkür ederim

tekrarlıyorum acilen lazım
Benzer Konular:
Etiketler:
  • gg
  • karamanoglu mehmet bey kimdir
  • tanzimat ve mesrutiyet
Cevap
Misafir19:07, 23 Kasım 2010 
Tanzimat döneminde ilk olarak Batı edebiyatından bazı romanlar çevrilmiş, bu çevirileri örnek alan Tanzimat romancıları, "Batılılaşma", "yanlış eğitim", "esirlik" gibi toplumsal kavram ve kurumları bazen alaycı, bazen de gerçekçi bir biçimde işlemişler, romantizm (Namık Kemal, Ahmet Mithat Ffendi, Şemsettin Sami) ve gerçekçilik (Recaizade Mahmut Ekrem, Nabizade Nâzım, Samipaşazade Sezai) akımlarını benimsemişlerdir. Ayrıca bu dönemde, Türk tiyatrosu oluşmaya başlamıştır.
Cevap
Misafir18:45, 24 Kasım 2010 
cvpppp
Cevap
Misafir18:02, 29 Kasım 2010 
batı edebiyatından bazı romanlar çevrilmiştir
Cevap
Misafir14:17, 30 Kasım 2010 
yaa cezap yazsın birisi
Cevap
Misafir15:51, 30 Kasım 2010 
ewt yaa bana da lazım ama uzun olması gerekiyo mesele bir uzun boy defterin yarısı kadar
Cevap
sanane18:24, 1 Aralık 2010 
nolur meşhuriyeti bulun çok acıl
Cevap
Misafir17:37, 7 Aralık 2010 
tanzimant dönemi yazarları, batı şiir, roman ve tiyatrosundan oldukça etkilendi. bu etkilenmeler, özellikle çeviri yoluyla gerçekleşti. Tanzimant döneminde ilk olarak batı edebiyatından bazı romanlar çevrilmiş. batı şiiri romanı tiatrosu türk toplumuna tantılmaya çalışılmış, edebiyat yapıtları aracılığıyla toplumun eğitilmesine ve bilinçlendirilmesine önem verilmiştir.

Benimde ödevim var dı ardım buldum!!!!
Cevap
Misafir15:12, 13 Mayıs 2011 
ama bizde arıyorz ama bulamıyoruz biz tanzimant dönemini değil meşrutiyet dönemini istiyoruz
Cevap
JoK3RRRr15:55, 16 Kasım 2011 
daha ayrıntılı vermezmisiniz cevabı
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama