Arama

Neurovision tedavisi hakkında bilgi verir misiniz?

Güncelleme: 8 Temmuz 2012 Gösterim: 2.855 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Kasım 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben yasin 5 yaşından beri gözlük takıyorum.Bende göz tembelliği, astigmat, hipermetrop ve miyop var. Şuan 3 numara gözlük takıyorum.Neurovision tedavisi varmış.Gözü daha iyi yapıyormuş.Ancak gözlük numaramı düşürmüyormuş.Maden gözlük numaramı düşürmüyor o zaman nasıl daha iyi yapıyor? Bu konu hakkında cevabınızı bekliyorum... (LÜTFEN KOPYALA YAPIŞTIR YAPMAYINIZ)
Sponsorlu Bağlantılar
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
27 Kasım 2010       Mesaj #2
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba ben yasin 5 yaşından beri gözlük takıyorum.Bende göz tembelliği, astigmat, hipermetrop ve miyop var. Şuan 3 numara gözlük takıyorum.Neurovision tedavisi varmış.Gözü daha iyi yapıyormuş.Ancak gözlük numaramı düşürmüyormuş.Maden gözlük numaramı düşürmüyor o zaman nasıl daha iyi yapıyor? Bu konu hakkında cevabınızı bekliyorum... (LÜTFEN KOPYALA YAPIŞTIR YAPMAYINIZ)

NeurovisionTM Tedavisi Nasıl Uygulanıyor?

Sponsorlu Bağlantılar
Tedaviye uygun olduğu belirlenen hastanın ilk seansı, doktoru tarafından hastanede yapılır.
Tedavi yaklaşık 40 seanstan oluşmakta ve her seans yaklaşık 30-40 dakika sürmektedir.
Hastanede göz doktoru tarafından uygulanan ilk seanstan sonra tedavinin geri kalan kısmını kişi, kendisine verilen bilgisayar programı sayesinde, evde veya uygun ortam yaratılabilirse iş yerinde uygulayabilir. NeurovisionTM uygulamasına başlandıktan 1-2 seans sonra hastanın görüş seviyesi sistem tarafından algılanır ve bu bilgilere göre her seanstan sonra sistem hastaya özel ödev oluşturur. Kişi bu ödevleri uygulamaya başlar. Her kontrolden sonra doktor tarafından sisteme girilen görsel keskinlik ve/veya kontrast duyarlılık bilgileri, kişiye özel tedavi sürecinin gelişiminin görülmesini sağlar.
Tedavinin başarısı için seansların haftada 3 gün (birer gün ara ile), 40’ar dakika olmak üzere düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Hastanın tedavi gelişimini görebilmek için 5’inci, 10’uncu, 20’inci ve 40’ıncı seanslardan hemen sonra doktor kontrolü gereklidir.
Düzenli seanslar ve doktor kontrolleri sayesinde 3 – 4 ay içinde tedaviden sonuç alınabilmektedir.
NeurovisionTM Hakkında;

9-55 yaş arasın kişilerde göz tembelliği tedavisi için uygulanan bir yöntemdir.
Ameliyatsiz ve ilaçsız bir tedavi şeklidir.
Hasta için yan etkisi yoktur ve herhangi bir risk içermez.
Amerikan FDA (Amerikan İlaç ve Gıda İdaresi) onaylı bir yöntemdir.
Uygulama kolaydır ve büyük bir kısmı evde gerçekleştirilir.

kaynak

yasinberk98 - avatarı
yasinberk98
Ziyaretçi
1 Aralık 2010       Mesaj #3
yasinberk98 - avatarı
Ziyaretçi
tmm ama doktor bana gözlük numaranı düşürmez dedi bu nasıl oluyor??? bn bunun cevabını arıyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Temmuz 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeş neurovsion tedavisi evde aypılır ben daha olmadım ama kısa süre içinde olmayı planlıyorum kısa söyle anlatayım
benim sağ gözüm %75-80 arası görüyor doktora başvurduğumda o bana söyle dedi ' neurovisionda maksimum %25 düzeltme olabilir ayrıca spiral kayması
vs olmayacak demişlerdi ' ben sana göz tembelliğini de anlatayım
' göz tembelligi olan kişiler normal bireylere göre daha az görürüler bende sol %100 sağ %75-80 olduğundan bir gözümü kapatınca çok fark ediliyor biri
sönük diğeri ise daha parlak oluyor '
kısaca neurovision tedavisi senin gözünü sen fark etmesen bile daha iyi görme sağlar bide bana sunu demişlerdi moral çok önemli

ERHAN