Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Kar yağmasının insanlara olumlu etkisi nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 11 Aralık 2010 (21:12) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
8401 kez görüntülenmiş, 12 cevap yazılmış ve son mesaj 28 Şubat 2012 (17:03) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.00  |  Oy Veren: 1      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 11 Aralık 2010, 21:12

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ltfn cevap verirmisiniz?
En iyi cevap ener tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ltfn cevap verirmisiniz?
Karın, tarım toprağını koruması ve nemli tutmasında önemi büyüktür. Kar, yeryüzü ve yeraltı su rezervlerinin ana kaynağıdır.
Kar yağınca çiftçiler sevinir. Biz de toprak için iyidir kar deriz ama neden iyi olduğunu hiç düşündünüz mü? Kış boyunca toprak ve bitkileri donmaktan koruyan kar, ilkbaharda sıcaklığın artmasıyla eriyerek nehirlere ulaşır. Barajları doldurur. Enerji olarak bize döner.
Ayrıca karda bulunan amonyak, kar erimesiyle birlikte toprakta kalır. Bu amonyak, azot bakterileri tarafından kalsiyum nitrat gibi azot tuzlarına çevrilerek bitkilerin azot ihtiyacını karşılar.
Kar yağışını görünce eyvah yine beyaz afet geldi derken, karın faydalarını da aklınızın bir köşesinden geçirmeyi unutmayın.
kaynak
Rapor Et
Reklam
Eski 11 Aralık 2010, 21:41

#2 (link)
ener
Ziyaretçi
ener - avatarı
Alıntı:

ltfn cevap verirmisiniz?
Karın, tarım toprağını koruması ve nemli tutmasında önemi büyüktür. Kar, yeryüzü ve yeraltı su rezervlerinin ana kaynağıdır.
Kar yağınca çiftçiler sevinir. Biz de toprak için iyidir kar deriz ama neden iyi olduğunu hiç düşündünüz mü? Kış boyunca toprak ve bitkileri donmaktan koruyan kar, ilkbaharda sıcaklığın artmasıyla eriyerek nehirlere ulaşır. Barajları doldurur. Enerji olarak bize döner.
Ayrıca karda bulunan amonyak, kar erimesiyle birlikte toprakta kalır. Bu amonyak, azot bakterileri tarafından kalsiyum nitrat gibi azot tuzlarına çevrilerek bitkilerin azot ihtiyacını karşılar.
Kar yağışını görünce eyvah yine beyaz afet geldi derken, karın faydalarını da aklınızın bir köşesinden geçirmeyi unutmayın.
kaynak
Rapor Et
Eski 28 Aralık 2010, 18:46

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
karin olumlu etkileri ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

ya ben karın olumlu ve olumsuz yönleri hakkında daha çok bilgi istiyorum
Rapor Et
Eski 28 Aralık 2010, 21:03

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yaa bana da lazım acil.
Rapor Et
Eski 3 Ocak 2011, 10:36

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sağolun ama birde karın olumsuz etkilerini verseniz daha iyi olurdu.ödev varda:BATUHAN BİNGÖL
Rapor Et
Eski 24 Ocak 2011, 22:13

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Off nbana olumsuzu lzm
Rapor Et
Eski 24 Ocak 2011, 22:18

#7 (link)
ener
Ziyaretçi
ener - avatarı
Alıntı:

Off nbana olumsuzu lzm
Kar sıcaklığa etkisi dolayısı ile insan hayatını etkiler. Karasal iklimin etkili olduğu coğrafi bölgelerde kar, özellikle kuru ve soğuk geçen kış günlerinde kar yağması nedeniyle hava yumuşar. Böylece bir çok bitki aşırı dondan etkilenmez. Karın olumsuz etkilerinden biri bahar dönemlerimde ani kar erimeleri nedeniyle oluşan sel gibi etkilerdir. Ancak diğer taraftan bu kar erimeleri önemli bir su kaynağıdır. Kışın kar yağışları bitkiler için koruyucu bir etki yaparar. Giyim tarzımızı ve sağlığımızı etkiler. Tarım için önemlidir. Tarım ürünleri soğuğa karşı koruduğu gibi toprak nemimin artmasına ve yeraltı suyunun zenginleşmesine katkı sağlar. Kar, deniz turizmine olumsuz etki yaparken kış turizmine (kayak gibi) imkân sağlar.
Rapor Et
Eski 26 Ocak 2011, 08:41

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yaaaaaa bana olumsuzu lzm ne yapabilirim acabaaaaaa ????
Rapor Et
Eski 26 Ocak 2011, 08:59

performans

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
lütfen bana karın olumsuz etkilerini bulurmusunuz
Rapor Et
Eski 26 Ocak 2011, 10:39

#10 (link)
ener
Ziyaretçi
ener - avatarı
Alıntı:

lütfen bana karın olumsuz etkilerini bulurmusunuz
Alıntı:

yaaaaaa bana olumsuzu lzm ne yapabilirim acabaaaaaa ????
Alıntı:
ener adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Kar sıcaklığa etkisi dolayısı ile insan hayatını etkiler. Karasal iklimin etkili olduğu coğrafi bölgelerde kar, özellikle kuru ve soğuk geçen kış günlerinde kar yağması nedeniyle hava yumuşar. Böylece bir çok bitki aşırı dondan etkilenmez. Karın olumsuz etkilerinden biri bahar dönemlerimde ani kar erimeleri nedeniyle oluşan sel gibi etkilerdir. Ancak diğer taraftan bu kar erimeleri önemli bir su kaynağıdır. Kışın kar yağışları bitkiler için koruyucu bir etki yaparar. Giyim tarzımızı ve sağlığımızı etkiler. Tarım için önemlidir. Tarım ürünleri soğuğa karşı koruduğu gibi toprak nemimin artmasına ve yeraltı suyunun zenginleşmesine katkı sağlar. Kar, deniz turizmine olumsuz etki yaparken kış turizmine (kayak gibi) imkân sağlar.
.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.182 saniyede (73.81% PHP - 26.19% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 10:06
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi