Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Açık öğretim ortaokul sınavında toplam kaç kredi gereklidir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda SENEM tarafından 14 Aralık 2010 (01:53) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
24108 kez görüntülenmiş, 7 cevap yazılmış ve son mesaj 7 Haziran 2014 (16:47) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.50  |  Oy Veren: 36      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 14 Aralık 2010, 01:53

#1 (link)
SENEM
Ziyaretçi
SENEM - avatarı
ACIK ÖGRETİM ORTA OKUL SINAVINDA TOPLAM KAC KIREDİ GEREKİYO GEÇMEKİÇİN
En iyi cevap SaKLI tarafından gönderildi

Alıntı:
SENEM adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben ortaokul 2. sınıf terkim ortaokuldan mezun olmak için ne yapmam lazım bilgilendirirseniz sevinirim...
Sınıf Geçme ve Mezuniyet:
Açık İlköğretim Okulu'nun yönetmeliği 16.03.2009 Tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yeni yönetmelik gereği bir öğretim yılında 3 dönem sınavı yapılmaktadır. Öğrenciler bu dönem sınavlarında başarılı olarak sınıf geçme şartlarını yerine getirmesi durumunda 1 yılda ilköğretimlerini bitirebileceklerdir. Açık ilköğretim Okulu'nda bir öğretim yılında I.Dönem, II.Dönem ve III.Dönem sınavı olmak üzere üç ayrı sınav yapılmaktadır. Her dönem sınavında alınan puan o döneme ait "Yıl Sonu Başarı Puanı" olarak hesaplanır.
Dönem sonunda öğrenci iki şekilde sınıf geçer veya mezun olur;

• Doğrudan Geçme
  • Yıl Sonu Başarı Puanına göre
  • Ortalama İle Geçme

Doğrudan Geçme:
Dönem sınavlarında bulunduğu sınıfa ait bütün derslerden başarılı olan öğrenciler bir üst sınıfa geçmeye veya mezun olmaya hak kazanırlar.

Ortalama İle Geçme:
Türkçe dersinden başarılı olmak şartıyla en fazla iki dersten başarısız olduğu halde, derslerin yıl sonu başarı puanlarının ortalaması en az 50,00 olanlar doğrudan bir üst sınıfa geçerler veya mezun olurlar. Yıl sonu başarı puanlarının ortalaması 50,00 veya yukarı olan öğrencilerin başarısız olduğu en fazla iki ders "Ortalama ile Geçti" sayılır. Ortalama işleminden yararlanmak için derslerin sınavlarına Açık İlköğretim Okulu'nda en az bir kez katılmış olmak gerekir.

Sorumlu Olarak Geçme Kaldırıldı:
Yeni Yönetmelik gereği sorumlu geçme uygulaması kaldırılmıştır. Bir sınıfta herhangi bir dersten başarısız olan öğrenci üst sınıftan ders seçme hakkına sahiptir. Üst sınıftan seçtiği derslerden başarılı olsa bile alt sınıftaki başarısız aynı ders, başarılmak zorundadır.

Daha detaylı bilgi için bulunduğunuz il veya ilçede Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde Açık Öğretim Bürosuna Başvurunuz.
Rapor Et
Reklam
Eski 20 Ekim 2011, 00:03

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben ortaokul 2. sınıf terkim ortaokuldan mezun olmak için ne yapmam lazım bilgilendirirseniz sevinirim...
Rapor Et
Eski 20 Ekim 2011, 02:39

#3 (link)
Moderatör
SaKLI - avatarı
Alıntı:
SENEM adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Sınıf Geçme ve Mezuniyet:
Açık İlköğretim Okulu'nun yönetmeliği 16.03.2009 Tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yeni yönetmelik gereği bir öğretim yılında 3 dönem sınavı yapılmaktadır. Öğrenciler bu dönem sınavlarında başarılı olarak sınıf geçme şartlarını yerine getirmesi durumunda 1 yılda ilköğretimlerini bitirebileceklerdir. Açık ilköğretim Okulu'nda bir öğretim yılında I.Dönem, II.Dönem ve III.Dönem sınavı olmak üzere üç ayrı sınav yapılmaktadır. Her dönem sınavında alınan puan o döneme ait "Yıl Sonu Başarı Puanı" olarak hesaplanır.
Dönem sonunda öğrenci iki şekilde sınıf geçer veya mezun olur;

• Doğrudan Geçme
  • Yıl Sonu Başarı Puanına göre
  • Ortalama İle Geçme

Doğrudan Geçme:
Dönem sınavlarında bulunduğu sınıfa ait bütün derslerden başarılı olan öğrenciler bir üst sınıfa geçmeye veya mezun olmaya hak kazanırlar.

Ortalama İle Geçme:
Türkçe dersinden başarılı olmak şartıyla en fazla iki dersten başarısız olduğu halde, derslerin yıl sonu başarı puanlarının ortalaması en az 50,00 olanlar doğrudan bir üst sınıfa geçerler veya mezun olurlar. Yıl sonu başarı puanlarının ortalaması 50,00 veya yukarı olan öğrencilerin başarısız olduğu en fazla iki ders "Ortalama ile Geçti" sayılır. Ortalama işleminden yararlanmak için derslerin sınavlarına Açık İlköğretim Okulu'nda en az bir kez katılmış olmak gerekir.

Sorumlu Olarak Geçme Kaldırıldı:
Yeni Yönetmelik gereği sorumlu geçme uygulaması kaldırılmıştır. Bir sınıfta herhangi bir dersten başarısız olan öğrenci üst sınıftan ders seçme hakkına sahiptir. Üst sınıftan seçtiği derslerden başarılı olsa bile alt sınıftaki başarısız aynı ders, başarılmak zorundadır.

Daha detaylı bilgi için bulunduğunuz il veya ilçede Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde Açık Öğretim Bürosuna Başvurunuz.
Rapor Et
Eski 1 Haziran 2012, 13:21

Cvp: Açık öğretim ortaokul sınavında toplam kaç kredi gereklidir?

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
hocam ben orta okul 1 terkim 5 yıl önce okulu terk ettim orta 1den ben kitaplarımı alamadım bi türlü vermediler ve 1 temmuzda sınavlar varmış kitaplar olmadan nasıl internetten ders çalışabilirim yeterli olurmu sizce ayrıca ben ilk olarak açıköğretime kayıt yaptırıyorum bi bilgim yok kaç sene içerisinde orta okulu bitirebilirim
Rapor Et
Eski 31 Ekim 2012, 13:10

Cvp: Açık öğretim ortaokul sınavında toplam kaç kredi gereklidir?

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 13 yaşındayım orta 2den terkim 13 yaşında açık öğretim okuya bilirmiyim ???
Rapor Et
Eski 7 Haziran 2014, 16:43

açık orta okul

#6 (link)
Misafiryasemin
Ziyaretçi
Misafiryasemin - avatarı
arkadaşım açık ortaokul 1 yıl bende okuyorum senin gibi 1 sınıftan terk tim şuan bir sınavım kaldı bitirme me o birazda sana bağlı aslında
Rapor Et
Eski 7 Haziran 2014, 16:45

#7 (link)
ye%u015Fim
Ziyaretçi
ye%u015Fim - avatarı
okuya bilirsin tabiki de
Rapor Et
Eski 7 Haziran 2014, 16:47

açık orta okul

#8 (link)
yeşim
Ziyaretçi
yeşim - avatarı
açık orta okulu okumanın yaşı yoktur kayıt yaptırdıktan sonra derslere iyi de çalışılırsa geçme ihtimaliniz yüksek size zaten halk eğitim merkezinde bilgi veriyorlar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.197 saniyede (75.03% PHP - 24.97% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 01:54
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi