Arama

Hz. Muhammed Medineliler tarafından nasıl karşılanmıştır? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Nisan 2013 Gösterim: 20.789 Cevap: 24
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2012       Mesaj #21
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Peygamberimizin Medine’de Karşılanması

Sponsorlu Bağlantılar

img061 300x217

Beraberindeki müslümanlarla birlikte Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed aleyhisselam bir cuma günü Kuba’dan Medine’ye hareket etti. Salimoğulları yurduna geldikleri zaman öğle vakti olmuştu. Peygamberimiz Cuma namazının farz kılındığını müslümanlara bildirdi. Orada ilk Cum’a namazını kıldılar. Peygamberimiz Hz. Muhammed aleyhisselam namazdan sonra Medine’ye doğru yoluna devam etti. Medineliler bir bayram sevinci içinde bu şerefli misafiri karşılamak için yolun iki tarafına sıralanmışlardı. Peygamberimiz Hz. Muhammed aleyhisselam geçerken “Buyurun Ya Resulallah” diyorlar, mini mini yavrular da “Allah elçisi geldi” diye sevinç çığlıkları atıyorlardı.Medine’de büyük bir sevgi ile karşılaşan Peygamberimiz Hz. Muhammed aleyhisselam, Halid b. Zeyd, yani Ebu Eyyüp Ensari Hazretlerinin misafiri oldu ve burada yedi ay kadar kaldı.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2013       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen kısa yazın yazacağım sadece 2 satır ya bu ne ya çok mu zor yani
Sponsorlu Bağlantılar
ödev muhtacı - avatarı
ödev muhtacı
Ziyaretçi
16 Ocak 2013       Mesaj #23
ödev muhtacı - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

yaa kısa niye yapmıyorsunuz ben bunu nası 2 satıra sıdıracam!

6.sınıfdasın ve sosyelden ödev var 59.sayfa 5. soru bencede çok uzun yazıyorlar o yüzden soru işareti koydum ama en kısa yazan senden biir önceki misafir onu sığdırabilrsin belki bende 58. sayfa 2. soruyu sığdıramadım ama sığtırdım yani taştı boş yere yaz Msn Sarcastic
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2013       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Medine halkı, etrafa pırıl pırıl nurlar saçan Hz. Resûlullahın mübârek yüzünü görmek için sokaklara dökülmüştü. Çocuklar, bayramlıklarını giymişler, neşe ve sevinç içinde oynuyorlardı.
Evlerinin damından kadınlar, yollarda erkekler ona, "Hoşgeldin" diyorlardı:"Muhammed geldi! Yâ Muhammed! Yâ Resûlallah (alıntı)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Nisan 2013       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
medineliler peygamber efendimizi büyük bir sevinçle medineye 1 saat uzak olan kuba köyünde beklediler...