Arama

Hüsnan Şeker'in ''Ayrı Dünyalar'' adlı kitabının özetini nasıl bulabilirim?

Güncelleme: 17 Nisan 2014 Gösterim: 12.784 Cevap: 8
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hüsnan Şeker Ayrı Dünyalar Kitabı Özetini Lütfen Yazar Mısınız??? :=)
Sponsorlu Bağlantılar
SeLwa - avatarı
SeLwa
Ziyaretçi
19 Aralık 2010       Mesaj #2
SeLwa - avatarı
Ziyaretçi
ÖnceLikLe çok güzel bir kitap Msn Happy ÖdüL biLe almış. 2 ayrı kızın hayatını anLatıyo.DiLşanın ebeveynleri onunla hiç ilgilenmiyo,çok yalnız ve kalabalığa hasret , arkadaş edinmek falan istiyo , Sinemin ebeveyneleri de onun üstüne çok düşüyorlar.o da dilşan'a zıt bir şekilde kafasını dinlemek , yalnız kaLmak istiyor.. Sonra bu iki genç kızın hayatları birleşiyorlar , ilkten birbirlerine alışamasalarda sonra çok iyi iki dost oluyorlar... Msn Happy Msn Happy '' Böyle canım , inş. faydası olur Msn Wink ''
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu kaç yaş kitabı nasıl ama kitap nasıl iyi dost olacaklarınımı anlatıyor heyecan yokmu ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Nisan 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ßence tek kelimeyle müthiş.tam bir iki genç kızın hayatını anlatıyo... sinemin babası kızını günayın evinde sarmaş dolaş görünce kızı izmire teyzesinin yanına yolluyorlar kız orada ki okulunda dilşan diye bir kızla tanışıyor... ama bu iki kızın önceleri yaşamları ne kadar zıt olsada sonraları aynı kaderi paylaştıklarını anlıyorlar...
SeLwa - avatarı
SeLwa
Ziyaretçi
1 Ekim 2011       Mesaj #5
SeLwa - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bu kaç yaş kitabı nasıl ama kitap nasıl iyi dost olacaklarınımı anlatıyor heyecan yokmu ?

Canım Kitap HeyecanLı.. hemde baya bi sürükLeyici.. Zaten öyLe oLmasaydı 1.Liğe Layık buLmazLardı.. Msn Happy okumanı tavsiye ederimm.. Msn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Nisan 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Dilşan,küçüklüğünden beri onu büyüttüğü büyükannesinden ayrılıp İzmir'e annesinin yanına gelen yanlızlığı ile başbaşa olan 16 yaşında bir genç kız...Sinem ise Söke'de oturan,Günay aşkıyla delirmiş 16 yaşında bir genç kız.Sinem Günay olayı yüzünden İzmir'e teyzesinin yanına aile tarafından yollanır.Sinem ile Dilşan aynı lisedeler.Sinem yeni okulundan memnun olmayıp kimseyle konuşmaz.Dilşan'da hayal aleminde yarattığı "Yakamoz" adını verdiği bir karakteri Sinem'le okula gelirken görünce şoka uğrar.Bu sebeple artık okula hep zamanından önce gelir.Sinem'le Yakamoz'u yani Sinem'in kuzeni İlhan'ı hep birlikte görmesi onun için bir işkencedir.Bu nedenle Sinem'i hiç sevmez.Bir gün Dilşan okul nöbetçisi olmuştur.Vesayre vesayre bir kaç olay olur o arada Msn Grin Sonra Dilşan kantine gider ve orada Sinem'i ağlarken görür ve onunla konuşmak için bir adım atar ve o an olan olur. Msn Grin Her neyse dost olurlar.Yakamoz'un meğerse Sinem'in kuzeni olduğunu anlar.İlhan Dilşan'dan,Dilşan'da İlhan'dan hoşlanır fakat birbirlerine çaktırmazlar.Aaa sahi birde Dilşan ve arkadaşlarının Galya adında grubu vardır.Asteriks adını verdikleri Volkan Sinem'den hoşlanır.Sinem kalbini Volkan'a kaptırmamaya çalışır.Hala aklında Günay vardır.Sinem tekrar Söke'ye gitmek için planlar yapar fakat plan işe yaramaz.Sinem'in Söke'de ki arkadaşı Hilal'i telefondan arayıp Günay ile ilgili bilgiler öğrenmeye çalışır.Sinem'e yeni bir haber gelir.Uzun zamandır hamile kalamayan annesi hamile kalmıştır ve ailesi ile İzmir'e taşınmaya karar verirler.(En azından Günay hayallerinden kurtuldu yaşasın diyesim geldi Msn Grin)

Asıl kitabı okursanız daha heyecanlı olur.Kitap çok sürükleyici.Herkese tavsiye ederim.Sizlere anlatabildiysem ne mutlu bana. Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Aralık 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar herkeze okumanızı tawsıye ederım kıtap o kadar superr kı anlatamam klıtaba hayran kaldım o derece hele o arkadını okuyunca ıcım bır tuhaf oluyor hayran kaldım kıtaba bırde kıtabın tasarımı falan super ya kım yaptıysa emeqıne saqlık bu arada kıtap odul bıle almıs tekrar soyluyorum kıtabı herkez okumalı ben bu kıtabı tam 2 günde bıtırdım 2 qunden bıle az
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ocak 2014       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Peki Ayrı Dünyalar kitabının ana fikri nedir*
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Nisan 2014       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İki hikaye var gibi kitap. Birsuru fikir cikavilir ama bana gore hayata bakis akisi ana fiir