PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Sünger yeryüzüne nasıl çıkarılır?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir20:41, 21 Aralık 2010 
[QUOTE]sunger yeryuzune nasil cikarilir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorumbana istediğim bilgileri verirseniz çok sevinicem çok iyi bilgiler vermiş okucaksınız ben bu bilgilerin cevabını

çok merak ediyorum ve bilmek istiyorum...!
En iyi cevap ThinkerBeLL tarafından gönderildi

[QUOTE=Misafir;1909284]
Alıntı:
sunger yeryuzune nasil cikarilir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorumbana istediğim bilgileri verirseniz çok sevinicem çok iyi bilgiler vermiş okucaksınız ben bu bilgilerin cevabını

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ya cevap neyyy????
Süngerler denize dalarak, çeşitli araçlarla dibi tarayarak ya da ucu çatallı sırıklar kullanılarak çıkarılır. En değerli süngerler kıyıdan 80-130 km kadar açıkta, 18-36 metre kadar derinlikte bulunmaktadır. Toplanan süngerler tekneye yığılarak çiğnenir. İskeletleri dışında kalan dokularının çürüyüp ayrışması için asılarak uzunca bir süre bekletilen süngerler daha sonra dövülüp yıkanır ve iyice temizlenerek kurumaya bırakılır.
Doğal süngerlerin yerini büyük ölçüde yapay süngerlerin alması bu hayvanların yok olup gitmesini bir ölçüde engellemiştir.
Benzer Konular:
Etiketler:
Cevap
Misafir00:34, 28 Aralık 2010 
ya cevap neyyy????
Cevap
Misafir19:29, 28 Aralık 2010 
sünger bir deniz hayvanıdır. insanlar onunla çeşitli şeylerde kullanır ama kimse bunu nasıl çıkarılacağını bilmez. ama ben biliyorum.insanlar dalgıç takımını alıp denize girerler.
Cevap
ThinkerBeLL19:58, 28 Aralık 2010 
[QUOTE=Misafir;1909284]
Alıntı:
sunger yeryuzune nasil cikarilir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorumbana istediğim bilgileri verirseniz çok sevinicem çok iyi bilgiler vermiş okucaksınız ben bu bilgilerin cevabını

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ya cevap neyyy????
Süngerler denize dalarak, çeşitli araçlarla dibi tarayarak ya da ucu çatallı sırıklar kullanılarak çıkarılır. En değerli süngerler kıyıdan 80-130 km kadar açıkta, 18-36 metre kadar derinlikte bulunmaktadır. Toplanan süngerler tekneye yığılarak çiğnenir. İskeletleri dışında kalan dokularının çürüyüp ayrışması için asılarak uzunca bir süre bekletilen süngerler daha sonra dövülüp yıkanır ve iyice temizlenerek kurumaya bırakılır.
Doğal süngerlerin yerini büyük ölçüde yapay süngerlerin alması bu hayvanların yok olup gitmesini bir ölçüde engellemiştir.
Cevap
cenk200222:06, 29 Kasım 2011 
sünger nedir ne işe yarar yer yüzüne nasıl çıkarılır
Cevap
Misafir14:20, 5 Aralık 2011 
allah aşkına bi söyleyin nnnnoooooolllllluuuuurrrrr
Cevap
mert yerlikaya14:24, 5 Aralık 2011 
süngerler yosundan yapılır ve denizden dalgıç elbisesiyle çıkartılır!!!!!!!
Cevap
Misafir19:58, 6 Aralık 2011 
sagolun odevımı hallettım kardesım orda sunger nasıl cıkarılır yazıyo sunger nedır dıye sorarsan
1 genellıkle denızlerdebır yere tutunarak kolonı durumunda yasayan,cok hucrelı ılkel hayvan
2 bu hayvanıntemızlık ıslerınde kullanılan ,suyu fazlaca ceken esnek ıskeletı
3 yapay olarak elde edılen temızlık veya dolgu gerecı
Cevap
misafirrrr20:39, 7 Aralık 2011 
süngerler 7500derinlikta bulunurlar çinilerek sünger oluşturulur
Cevap
Misafir16:23, 8 Aralık 2011 
lütfen bana cevabı iletir misiniz
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap