PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Telefonun önemi nedir?
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir20:16, 28 Aralık 2010 
telefonun önemi nedir?
Benzer Konular:
Cevap
Misafir14:23, 30 Aralık 2010 
telefonun önemi
Cevap
Misafir10:06, 4 Ocak 2011 
telefonun hayatımızda büyük bir yeri vardır. telefonu heryerde kullanırız.
Cevap
Misafir17:02, 16 Ocak 2011 
Telefonun önemi:Telefon olmasaydı hayatımızda hızlı iletişim yapamaz ve eskisi gibi Mors alfabesi ile telgraflardan haberleşirdik...
Cevap
Misafir17:51, 16 Ocak 2011 
İletişim; insanların aralarında bilgi, duygu ve düşünce aktarmaları yapma süreçleridir. Konuşma, insanın kendini ifade edebilme becerisidir. Konuşma ile insanlar arası anlaşma sağlanır, haberleşme ağının ve bireylerin ilişkilerinin sağlam bir şekilde sürdürülmesini sağlar...

Doğru, akıcı ve net konuşma ile, fikirlerini, ihtiyaçlarını, yaptıklarını anlatabilen insan, toplum içinde başarılı olur, anlamlı ilişkiler geliştirir ve toplum için başarıyı yakalar.

Sekreterin, iş hayatında en büyük becerisi konuşma yeteneğidir. İş ortamındaki tüm çalışmalar iletişime dayalıdır uzmanlara göre telefon iletişiminin, işletmelerin genel iletişim toplamlarının %70’ini oluşturduğu söylenmektedir. Konuya bu açıdan bakıldığında telefon haberleşmesinin önemi ortadadır. Telefon, işletmelerin dışa açılan penceresi konumundadır. Dışarıdakilerin gördükleri onları çekecekmi? Yoksa itecekmi? Sorusu firma için önem taşımaktadır. İyi düzenlenmiş bir telefon iletişiminin, etkili bir organizasyonu yansıttığı da bilinmektedir.

Kişilerin yüzyüze iletişiminde, birbirleri üzerinde nasıl bir etki yarattığı gözlemlenebilirken, telefon iletişiminde bu sağlanamaz. Bundan dolayı telefon iletişiminde de en önemli katkının telefondaki ses tonu, seçilen kelimeler ile yapılan tonlamalardan oluştuğu söylenebilir.

Sekreter, firmasının ilk temsilcisi olduğundan telefonla iletişim konusunda sürekli kendisini yenilemeli ve iletişim yoluyla sağlanacak tüm başarıları firmasına ve kendisine kazandırmalıdır. Telefonla konuşma bilgisi ve becerisi sekreterlik mesleğinin olmazsa olmaz kuralıdır. Günümüzde yöneticiler ve işlerinin büyük bölümünü telefonla yürüten kuruluşlar, telefon konuşmalarında özel bir bilgi ve beceri uygulanmasını istiyorlar ve bu konuda eleman alımında çok seçici davranıyorlar, araştırmalara göre yöneticiler telefon ile ilgili işe alımlarda personelin mutlaka bayan olmasını tercih ediyor bunun sebebi etkili, yumuşak ses tonu olarak öngörülüyor.

Doğru ve etkili iletişim sadece iş hayatında değil, tüm yaşamda insan için çok büyük önem taşır. Siz ne kadar sistemli ve özenli çalışırsanız, büro içinde ve dışındakiler de size aynı özeni gösterir.
Cevap
Misafir17:02, 2 Nisan 2011 
Şöyle bir düşünelim, elektriksiz hayat nasıl olurdu? Böyle bir durumda 15 katı asansörsüz çıkmanız, buzdolabında sakladığınız yiyeceklerin bozulmaması için çözüm aramanız gerekecekti. Haberleri televizyondan koltuğunuza yaslanarak takip edemeyecek, mikrodalga fırında yemeğinizi ısıtamayacak, müzik setinizden sevdiğiniz bir müziği dinleyemeyecek, saçınızı kısa sürede kurutamayacak, klimanızla serinleyemeyecek, bir düğmeye basarak odanızı aydınlatamayacak, bulaşık-çamaşır-kurutma gibi; temizliğiniz için gerekli olan makineleri çalıştıramayacaktınız. Geceleri eviniz güvensiz ve karanlık olacak, elektrikli kalorifer, su ısıtıcısı, masa lambası, video ve bilgisayar gibi hayatınızı kolaylaştıran, yaşamınıza hız katan pek çok teknolojik aletten uzak bir yaşantınız olacaktı.
Cevap
Misafir18:32, 2 Nisan 2011 
iletisim kurdumuzdan onemlidir
Cevap
Misafir19:29, 2 Nisan 2011 
telefonun önemi iletişim sağlamaktır
Cevap
Misafir19:32, 2 Nisan 2011 
eğer telefon olamasaydı hem iletişim hızlı olmazdı hemde iletişimi sağlayamazdık
Cevap
Misafir19:11, 9 Nisan 2011 
telefonun önmi nedir............
Cevap
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
Nokia 6111 telefonun güvenlik kodu nedir?
LG T505 model telefonun güvenlik kodu nedir?
Nokıa E52 model telefonun fiyatı nedir?
Nokia a300 model telefonun kilidi nedir?
Vertu Ferrari model telefonun özellikleri nedir?