Arama

Sağlık meslek lisesi bitirildiğinde olunan meslekler nelerdir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Ağustos 2018 Gösterim: 117.495 Cevap: 17
mustafaseyit - avatarı
mustafaseyit
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2014       Mesaj #11
mustafaseyit - avatarı
Kayıtlı Üye
ACİL TIPTEKNİSYENLİĞİ BÖLÜMÜ
MEZUNLARININ SINAVSIZ GEÇİŞ
Sponsorlu Bağlantılar
YAPABİLECEĞİALANLAR
Acil Durumve Afet Yönetimi
Ameliyathane Hizmetleri
Elektronörofizyoloji
İş ve UğraşıTerapisi
İşçi Sağlığıve İş Güvenliği
İlk ve acilyardım (paramedik)
Perfüzyon teknikleri
Sivil Savunma ve İtfaiyecilik
Sağlık Kurumları İşletmeciliği
Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama
otopsi teknikeri

ben 3. sınıftayım sağlık meslekte bölüm çeşitliliği var unlar 2yıllık sınavsız geçiş dalları
Son düzenleyen Safi; 15 Ağustos 2018 01:39
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ağustos 2014       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim sbs ortalamam 385. sağlık meslek liselerini yazmıştım tercihe. elbistan sağlık meslek lisesi çıktı şimdi. aslında tercihimi yaparken kimse bana sormadı. annem sağlık meslek lisesine gitmemi istediği için gidicem.oysa benim bi hayalim var o da doktor olmak.sağlık meslek lisesinden doktor olunmuyomuş herhalde . lütfen biri ne yapmam gerektiğini söylesin.

eğer üniversitede tıp tutturursan doktor olabilirsin gittiğin lise ile doktorluğun ilgisi yoktur
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Eylül 2014       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

arkadaşlar ben biliyorum çünkü konya sağlıkm meslek lisesi son sınıf okuyorum derser biraz yorucu olabiliyor hali ile ama çok eğlenceli bir meslek çünkü doktor olsanız büyükm sorumluluk am aisteyenler var ben karışamam herkesin kendi tercihi ben bu zamana kadar uygulamalı eğitimler gördüm şü anda anestezi uzmanı olarak mezun olcam. ha ayrıca bişide eklemem gerekli bu meslek kan görünce bayılaca kişileri ve elleri titreyen leri almıyor yada en ötü yere alınıyorlar dikkat

abla ben bu sene merkez Antakya sağlığı kazandım..ama artık direk hemşire olunmuyormuş..hemşire yardımcısı oluyormuşuz..liseden sonra direk iki yıllık sınavsız geçiş varmı?bunun hakkında bi bilgi alabilir miyim?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Eylül 2015       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende sağlık meslek okuyorum daha yeni geçtim puanımda 425 iyikide sağlıgı secmişim cünkü meslegim garantilik veriyo . bu arada bende çok arastırdim çok zor olunuyo doktor çünkü biz sağlık derslerine yogunluk verildiği için kültür derslerini 1-2 saat daha az görüyoruz o da üni sınavında tıp gibi zor bölümleri kazanmamızda zor cıkıyo bu yüzden .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ekim 2015       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar saglik liselerinden teknisyen olarak mezun olunur anestezi uzmani olarak mezun olucam cerrah olarak mezun olacagim gibi sacma şeylere inanmayin anestezi uzmanlığı tıp kazanmayi isteyen bi meslek cerrahlik ve benzeri meslekler icin oturup calismayi gerektirir saglik meslek çıkışlı iseniz yardımcı saglik personelisinizdir cerrahlardan yada doktorlardan
anestezi okuduysaniz anestezi uzmanindan EMİR alirsiniz
Hera - avatarı
Hera
VIP A'mour
29 Ekim 2015       Mesaj #16
Hera - avatarı
VIP A'mour
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Radyoloji Teknisyeni Bölümü
Sağlık kurumlarına başvuran hastaların teşhis ve tedavisinin yapılması amacıyla röntgen filmi çeken, filmin banyosunu yapan, ışın tedavi planını uygulayan, film raporlarını yazan ve bu belgeleri arşive kaldıran teknik elemanların yetiştirildiği bölümdür.
Anestezi Teknisyeni Bölümü
Bir hekim danışmanlığında ve kontrolünde hastaları, ameliyata hazırlamak için anestezik maddeleri tekniğine göre uygulayarak hastayı uyutan sağlık personelinin yetiştirildiği bölümdür.

İlk Yardım ve Acil Bakım Teknisyeni Bölümü
İnsanları kazalardan koruyarak ülkenin her kesimindeki vatandaşların beden, ruh ve sosyal yönden kaza geçirmeleri durumunda tıbbın sağladığı bilgi ve becerilerle insanlara ilk yardım bakımını yapan ve kaza geçiren kişiyi acil bakım ünitesine götürerek ilk bakımını sağlayan sağlık personelinin yetiştirildiği bölümdür.

Laboratuvar Teknisyeni Bölümü
Sağlık kurumları kapsamında her türlü laboratuvarlarda, halkın sağlığını korumak ve teşhis ile tedavisine yardım etmek amacı ile her türlü araç-gereç ve makineyi kullanarak teknik olarak laboratuvar tetkik ve analizlerini gerçekleştiren, bu amaçla örnek alan, analizler için solüsyon ve kültür vasatlarını hazır hale getiren yaptığı bu tahlillerle hastalıklar arasındaki ilişkiyi saptayan, sonuçları raporlandırarak katda geçen sağlık personelinin yetiştirildiği bölümdür.

Diş Protez Teknisyeni Bölümü
Ağız ve diş alanında, diş hekiminin direktif ve kontrolü doğrultusunda kendisine gönderilen ağız ölçüleri ile hastanın eksik olan diş ve ağız dokularının eksikliğini
gideren, protez ve apareyleri tekniğine uygun olarak ortaya koyan sağlık personelinin yetiştirildiği bölümdür.
Çevre Sağlığı Teknisyeni Bölümü
Tüm yerleşim bölgelerinde birey ve toplumun sağlığına zarar veren veya verebilecek çevre faktörlerini tepit edip inceleyen, kontrol altında tutan, iyileştirme çalışmaları
için elinden geleni yapan , bu amaçla atıklar , kemiriciler, vektörler, su, hava, gıda, konut, endüstri ve toplu yaşanan yerlerin sağlık kontrollerini sağlayan, ruhsatlandırma yöntemleri ve zararsızlaştırma tekniklerini hayata geçiren ve gerektiğinde ilk yardım hizmetlerini yapan sağlık personelinin yetiştirildiği bölümdür.
Ortopedik Cihaz ve Protez Teknisyeni Bölümü
Bireyin, ailenin ve toplumun her açıdan sağlıklı olması amacı ile tıbbın ve teknolojinin imkanları doğrultusunda ortopedik cihaz ve protez tekniklerini uygulayan , mesleki tıbbi cihazlarını kullanan, hekimin isteği ile ölçülere göre protez yapan, gerektiğinde yeni teknik ve cihazları teklif eden sağlık personelinin yetiştirildiği bölümdür.
Tıbbi Sekreter Bölümü
Tıbbi istatistiklerle ilgili bilgileri toplayan, topladığı bilgileri bilimsel yöntemlerle analiz ederek ilgili birimlere raporlayabilen , tıbbi birimlerdeki haberleşme ve yazışma işlerini yürüten, gerekli bilgileri toplayıp belgeye çevirebilen sağlık personelin yetiştirildiği bölümdür.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Nisan 2016       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

benim sbs ortalamam 385. sağlık meslek liselerini yazmıştım tercihe. elbistan sağlık meslek lisesi çıktı şimdi. aslında tercihimi yaparken kimse bana sormadı. annem sağlık meslek lisesine gitmemi istediği için gidicem.oysa benim bi hayalim var o da doktor olmak.sağlık meslek lisesinden doktor olunmuyomuş herhalde . lütfen biri ne yapmam gerektiğini söylesin.

aslında artık oluyormuş tabi üniversite olarak tıp fakültesini kazanırsan
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ağustos 2018       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
O üniversitede belli olur lisede sağlık meslek okunan sadece temeli atıyo üniversitede tıp seçersen doktor olabiliyorsun diye biliyorum