Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Sağlık meslek lisesi bitirildiğinde olunan meslekler nelerdir?

Gösterim: 52686 | Cevap: 66
  • saglik meslek lisesinde ne olunur
  • saglik meslek lisesinden ne olunur
  • saglik meslekten ne olunur
Misafir
Cevaplanmış   |    15 Ocak 2011 12:18   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

Sağlık meslek lisesi bitirildiğinde olunan meslekler nelerdir?

sağlık meslek lisesinden ne olunuyor sizden daha fazla bilgi istiyorum lütfen yardım edin
En iyi cevap HayâLveGerçek tarafından gönderildi

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

sağlık meslek lisesinden ne olunuyor sizden daha fazla bilgi istiyorum lütfen yardım edin

Acil Tıp Teknisyenliği;
Acil Tıp Teknisyenliği bölümünde; bireyi, aileyi, toplumu kazalardan koruyarak toplumun her kesimindeki kişilerin bedenen ruhen ve sosyal yönden kazaya uğraması halinde tıbbın gerektirdiği bilgi ve becerilerle onlara ilk yardım bakımı planlanması, uygulanması konularında teorik ve uygulamalı eğitim verilmektedir.
Bu bölüm mezunları; özel ve resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında "Acil Tıp Teknisyeni" ünvanı ile çalışırlar. Çalıştıkları alanlar; Yataklı Tedavi Kurumlarının Acil Servisleri, 112 Hızır Acil İstasyonu, 112 Komuta Kontrol Merkezleri, Özel Ambulans Hizmetleri vb. birimlerde görev alabilirler. :D

Misafir
11 Temmuz 2011 19:13   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
ister hemşir veya hemşire olursun,ister devlet dairelerinde memur olursun,istersen gıda mühendisi olursun vs.
sağlık meslek çok çok avantajlı bi lise
Misafir
22 Temmuz 2011 20:53   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
aynen çok avantajlı bi lise ama en iyisi ansteji uzmanı bu secimi yaparsan emin ol pişman olmassın...
Misafir
8 Ağustos 2011 11:48   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
benim sbs ortalamam 385. sağlık meslek liselerini yazmıştım tercihe. elbistan sağlık meslek lisesi çıktı şimdi. aslında tercihimi yaparken kimse bana sormadı. annem sağlık meslek lisesine gitmemi istediği için gidicem.oysa benim bi hayalim var o da doktor olmak.sağlık meslek lisesinden doktor olunmuyomuş herhalde . lütfen biri ne yapmam gerektiğini söylesin.
Misafir
18 Ağustos 2011 01:40   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
evet olunmuormuş ama tam bilmiorum bende sağlık meslek lisesinde okuyorum hemşirelik bölümünde fakat bende doktor olmak istiyorum şuan araştırıorum bu konuyu ve inş olunur kesin bir yanıt bulunca gene yazacağım....
nurcan ç
18 Ağustos 2011 01:50   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim sbs ortalamam 385. sağlık meslek liselerini yazmıştım tercihe. elbistan sağlık meslek lisesi çıktı şimdi. aslında tercihimi yaparken kimse bana sormadı. annem sağlık meslek lisesine gitmemi istediği için gidicem.oysa benim bi hayalim var o da doktor olmak.sağlık meslek lisesinden doktor olunmuyomuş herhalde . lütfen biri ne yapmam gerektiğini söylesin.

evet olunmuormuş sanırım ama tam bilmiorum bende sağlık meslek lisesinde okuyorum hemşirelik bölümünde fakat bende doktor olmak istiyorum şuan araştırıorum bu konuyu ve inş olunur kesin bir yanıt bulunca gene yazacağım....
Misafir
26 Eylül 2011 18:45   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
arkadaşlar ben biliyorum çünkü konya sağlıkm meslek lisesi son sınıf okuyorum derser biraz yorucu olabiliyor hali ile ama çok eğlenceli bir meslek çünkü doktor olsanız büyükm sorumluluk am aisteyenler var ben karışamam herkesin kendi tercihi ben bu zamana kadar uygulamalı eğitimler gördüm şü anda anestezi uzmanı olarak mezun olcam. ha ayrıca bişide eklemem gerekli bu meslek kan görünce bayılaca kişileri ve elleri titreyen leri almıyor yada en ötü yere alınıyorlar dikkat
Misafir
25 Ekim 2011 19:31   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
Bütün sağlık meslek liselerinden tıbbi sekreter olunabilir mi?
Misafir
13 Şubat 2012 18:16   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
anestezi bölümünden sadece kadın doğum mu oluyor beyin cerrahi gibi şeyleri seçemezmiyiz ?
Misafir
31 Mart 2012 19:32   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
ben 7. sınıftayım ve henüz analiz sınavlarında falan notum 300 civarı seneye dershaneye de gitcem biraz daha çalışsam nasıl olur acaba sağlık mesleği de düşünüyorum ama
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Sağlık meslek lisesi bitirildiğinde olunan meslekler nelerdir? Konusuna Benzer Konular

Sağlık meslek lisesi 1. sınıf dersleri nelerdir?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 47
Son Mesaj: 3 Nisan 2015 17:32
Cevap: 27
Son Mesaj: 30 Eylül 2014 23:12
Cevap: 0
Son Mesaj: 11 Eylül 2014 17:21
Cevap: 38
Son Mesaj: 2 Eylül 2014 23:59
Cevap: 3
Son Mesaj: 12 Aralık 2011 20:13
Sayfa 0.325 saniyede 10 sorgu ile oluşturuldu