Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Sağlık meslek lisesi bitirildiğinde olunan meslekler nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 15 Ocak 2011 (12:18) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
39155 kez görüntülenmiş, 55 cevap yazılmış ve son mesaj 3 Eylül 2014 (14:28) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.25  |  Oy Veren: 12      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 15 Ocak 2011, 12:18

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sağlık meslek lisesinden ne olunuyor sizden daha fazla bilgi istiyorum lütfen yardım edin
En iyi cevap HayâLveGerçek tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

sağlık meslek lisesinden ne olunuyor sizden daha fazla bilgi istiyorum lütfen yardım edin
Acil Tıp Teknisyenliği;
Acil Tıp Teknisyenliği bölümünde; bireyi, aileyi, toplumu kazalardan koruyarak toplumun her kesimindeki kişilerin bedenen ruhen ve sosyal yönden kazaya uğraması halinde tıbbın gerektirdiği bilgi ve becerilerle onlara ilk yardım bakımı planlanması, uygulanması konularında teorik ve uygulamalı eğitim verilmektedir.
Bu bölüm mezunları; özel ve resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında "Acil Tıp Teknisyeni" ünvanı ile çalışırlar. Çalıştıkları alanlar; Yataklı Tedavi Kurumlarının Acil Servisleri, 112 Hızır Acil İstasyonu, 112 Komuta Kontrol Merkezleri, Özel Ambulans Hizmetleri vb. birimlerde görev alabilirler.
Rapor Et
Reklam
Eski 11 Temmuz 2011, 19:13

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ister hemşir veya hemşire olursun,ister devlet dairelerinde memur olursun,istersen gıda mühendisi olursun vs.
sağlık meslek çok çok avantajlı bi lise
Rapor Et
Eski 22 Temmuz 2011, 20:53

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
aynen çok avantajlı bi lise ama en iyisi ansteji uzmanı bu secimi yaparsan emin ol pişman olmassın...
Rapor Et
Eski 8 Ağustos 2011, 11:48

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim sbs ortalamam 385. sağlık meslek liselerini yazmıştım tercihe. elbistan sağlık meslek lisesi çıktı şimdi. aslında tercihimi yaparken kimse bana sormadı. annem sağlık meslek lisesine gitmemi istediği için gidicem.oysa benim bi hayalim var o da doktor olmak.sağlık meslek lisesinden doktor olunmuyomuş herhalde . lütfen biri ne yapmam gerektiğini söylesin.
Rapor Et
Eski 18 Ağustos 2011, 01:40

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
evet olunmuormuş ama tam bilmiorum bende sağlık meslek lisesinde okuyorum hemşirelik bölümünde fakat bende doktor olmak istiyorum şuan araştırıorum bu konuyu ve inş olunur kesin bir yanıt bulunca gene yazacağım....
Rapor Et
Eski 18 Ağustos 2011, 01:50

#6 (link)
nurcan ç
Ziyaretçi
nurcan ç - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

benim sbs ortalamam 385. sağlık meslek liselerini yazmıştım tercihe. elbistan sağlık meslek lisesi çıktı şimdi. aslında tercihimi yaparken kimse bana sormadı. annem sağlık meslek lisesine gitmemi istediği için gidicem.oysa benim bi hayalim var o da doktor olmak.sağlık meslek lisesinden doktor olunmuyomuş herhalde . lütfen biri ne yapmam gerektiğini söylesin.

evet olunmuormuş sanırım ama tam bilmiorum bende sağlık meslek lisesinde okuyorum hemşirelik bölümünde fakat bende doktor olmak istiyorum şuan araştırıorum bu konuyu ve inş olunur kesin bir yanıt bulunca gene yazacağım....
Rapor Et
Eski 26 Eylül 2011, 18:45

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar ben biliyorum çünkü konya sağlıkm meslek lisesi son sınıf okuyorum derser biraz yorucu olabiliyor hali ile ama çok eğlenceli bir meslek çünkü doktor olsanız büyükm sorumluluk am aisteyenler var ben karışamam herkesin kendi tercihi ben bu zamana kadar uygulamalı eğitimler gördüm şü anda anestezi uzmanı olarak mezun olcam. ha ayrıca bişide eklemem gerekli bu meslek kan görünce bayılaca kişileri ve elleri titreyen leri almıyor yada en ötü yere alınıyorlar dikkat
Rapor Et
Eski 25 Ekim 2011, 19:31

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Bütün sağlık meslek liselerinden tıbbi sekreter olunabilir mi?
Rapor Et
Eski 13 Şubat 2012, 18:16

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
anestezi bölümünden sadece kadın doğum mu oluyor beyin cerrahi gibi şeyleri seçemezmiyiz ?
Rapor Et
Eski 31 Mart 2012, 19:32

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 7. sınıftayım ve henüz analiz sınavlarında falan notum 300 civarı seneye dershaneye de gitcem biraz daha çalışsam nasıl olur acaba sağlık mesleği de düşünüyorum ama
Etiketler:
  • saglik lisesinden doktor olunurmu
  • saglik meslek liselerinde ne olunur
  • saglik meslek lisesinde ne olunur
  • saglik meslek lisesinden ne olunur
  • saglik meslekten ne olunur
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.144 saniyede (66.35% PHP - 33.65% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 13:20
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi