Arama

Yaşadığınız çevrede insanlar hangi mesleklerle uğraşmaktadır? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Şubat 2014 Gösterim: 23.644 Cevap: 27
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yarına ödevim var yaşadığımız çevrede insalar hangi işte çalışır söyler misiniz ?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gazi antepte yaşıyorum memleketimde daha fazla bakırcılık,halıcılık vb. mesleklerle uğralışılır
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya marmara lazımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ocak 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ege bölgesinde şu meslekler vardır. doktor, avukat, hemşire, çiftçi, savcı, hayvancılık, vardır. bu mesleklerin yararları şunlardır ... DOK
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İYİ DE SAĞ OLUN DA BENİM ÖDEVİM YAŞADIĞINIZ BÖLGE DEMİYOR Kİ ...
BENİM ÖDEVİM YAŞADIĞINIZ ÇEVRE YANİ KAYSERİ DİYOR
NE YAPACAĞIZ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ocak 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
marmara bölgesinde en çok hangi mesleklere uğraşılıyor.ya bu soruya cevap yok mu yarın ödvm var lazım nolur çabuk
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ocak 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfennn güneydoğu anadolu yu da verin ya
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İç Anadolu bölgesi sanayi bakımından gelişmiş bir bölgedir . İç anadoludaki insanlar aşağıdaki sektörlerde çalışır.

Sivas'ta: Lokomotif, besin, motor, çimento ve inşaat malzemeleri sanayii ile devlet demir yollarının tren, vagon imalatı yapan TÜDEMŞAŞ fabrikası vardır.
Ankara'da: Makine, uçak, savunma sanayii, elektrikli ev aletleri, elektronik, dokuma, gıda ve içki, tarım araçları, çimento, alçı ve mobilya sanayii,elektrik üretimi-kömür madeni,trona madeni üretimi ve soda külünün ihracatı
Konya'da: Tarım araçları, besin, motor, çimento, süt ürünleri ve inşaat malzemeleri sanayi, EREĞLİ ŞEKER,Çumra Şeker Fabrikası,ILGIN ŞEKER fabrikası ve Konya şeker fabrikası bulunmaktadır.
Niğde'de: Rot başı fabrikası,halı fabrikası,şeker fabrikası,gazoz fabrikası,beton santrali,otomotiv yan sanayi
Kayseri'de: Halıcılık, mobilya, şeker fabrikası, yem, savunma sanayi, kimyasal ürünler, elektronik, beyaz eşya, cnc tezgah üretim sanayi, meyve suyu, pamuklu dokuma, pastırma ve sucuk üretim merkezleri gibi azami 1100 fabrika ile anadolunun üretim lokomotifi.
Kırıkkale'de: Orta Anadolu petrol rafinerisi, silah fabrikası, demir -çelik endüstrisi
Eskişehir'de: Besin, yem, çimento endüstrisi, raylı sistemler, lokomotif(Tülomsaş), hava sanayi(Tusaş,TEI)
Yozgat'ta: Çimento,linyit kömür madeni,Şeker fabrikası,besin,tekstil
Marmara Bölgesinde ağırlıkla hangi meslekler vardır?
öğr. doktar çifti halıcı kasapçı inşaatçı mühendisçi gibi meslekler marmara bölgesinde bulunan mesleklerden bazılarıdır

Karadenizde hangi meslekler sıklıkla vardır?? Karadeniz orman bakımından zengin olduğundan insanlar öncelikle ormancılık,kerestecilik... vs ilgilenirler. Ayrıca Karadeniz Bölgesinde balıkçılıkta oldukça yaygındır. Bununla birlikte, karadenizde çay yetiştiriciliği yapılır. ( Özelliklede Rize bölgesinde...)

BENDEN BU KADAR

Kaynak: Yaşadığınız çevrede insanlar hangi mesleklerle uğraşmaktadır?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya biraz bilgi verin 5. sınıf sosyal lütfen çok acil ödevim var !!!! insanlar hangi meslekle ugrasiyor ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
25 Aralık 2012       Mesaj #20
misafir - avatarı
Ziyaretçi
Güzel yapmışsınız tamam.Ama bana daha çok bilgi gerek.5.sınıfa gidiyorum(İmamhatibe).Sosyal dersim için çok önemli hemde hiç İstanbulla ilgili yok