Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Uzayı incelemek için hangi araçlardan yararlanırız?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 28 Şubat 2011 (16:40) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
41937 kez görüntülenmiş, 49 cevap yazılmış ve son mesaj 7 Mart 2014 (10:05) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.71  |  Oy Veren: 82      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 17 Mart 2011, 22:12

#21 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya benim de 3,sınıf ödevim yardım edinnnnn!!!!
Rapor Et
Reklam
Eski 15 Şubat 2012, 13:41

#22 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
soruyu anlayın bal şole ''Günümüzde uzay incelemek için hangi araçlardan yararlanılır?''
Rapor Et
Eski 20 Şubat 2012, 21:01

#23 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ögretmen ödev verdi ama sınırlı 3.sınıfa gıdıyorum :=((((((((( yardım ..... uzay
Rapor Et
Eski 23 Şubat 2012, 20:38

#24 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yaaa yarın ödevim var 10 tane buldum ama daha fazlası gerekiyor eğer ihtiyacınız varsa onları yazıyorum
uzay gemisi teleskop elektromanyetik dalgalar ekvatroal uydular alın işte size 4 tane
Rapor Et
Eski 23 Şubat 2012, 20:47

#25 (link)
woltka1001
Ziyaretçi
woltka1001 - avatarı
Teleskop

uzaydan gelen her türlü radyasyonu alıp görüntüleyen astronomların kullandığı bir rasathane cihazıdırnokta 1608 yılında Hans Lippershey (Hollandalı gözlük üreticisi) tarafından icat edilmiş, 1609 yılında Galileo Galilei tarafından ilk defa, gökyüzü gözlemleri yapmakta kullanılmıştırnokta Uzaydaki cisimlerden yansıyarak veya doğrudan doğruya gelen, gözle görülen ışık, ultraviyole ışınlar, kızılötesi ışınlar, röntgen ışınları, radyo dalgaları gibi her türlü elektromanyetik yayınlar kainat hakkında bilgi toplamak için çok lüzumlu delillerdirnokta Bu deliller ya klasik manada optik teleskoplarla veya çok daha modern radyo teleskoplarla incelenirnokta

Teleskop yapı olarak objektif, oküler ve bu mercekleri muhafaza eden bir tüpten meydana gelmiştirnokta Objektif cinsine göre iki tür teleskop vardırnokta Uzaydan gelen ışıklar teleskop içinde bir aynaya çarpıp, prizmadan geçtikten sonra göze geliyorsa bu türe yansımalı teleskop denirnokta Uzaydan gelen ışıklar merceklerden doğrudan geçip göze geliyorsa bu türe de kırılmalı teleskop adı verilirnokta

Uydu

başka bir gezegenlerin etrafında dönen gök cisminokta Yapay uydulardan ayırmak amacıyla doğal uydu veya tabii uydu olarak da adlandırılırlarnokta Güneş Sistemindeki tüm gezegenler Güneş’in uydusudurnokta Ay gibi diğer gökcisimleri ise gezegenlerin uydularıdırnokta
Alıntıdır.
Rapor Et
Eski 23 Şubat 2012, 21:56

#26 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
soruyu çözemedim
Rapor Et
Eski 25 Şubat 2012, 18:11

uzay

#27 (link)
miusa
Ziyaretçi
miusa - avatarı
arkadaşlar size bir şey soracağım uzayı araştırmak için kullanılan araçlar? yıldızların gerçek şekli? lütfen cevaplayın
Rapor Et
Eski 27 Şubat 2012, 22:41

Günümüzde uzayı incelemek için başka hangi araçlardan yararlanılır

#28 (link)
CyberKinq™
Ziyaretçi
CyberKinq™ - avatarı
Mini Uzay Mekiği , Teleskoplar , Uydu , Uzay Gemisi ...

Gerçek ad : Ömer
Soyad : Kayar
Sınıf : 3A
Okul : Türkiye , İstanbul , Avcılar Gümüşpala İlköğretim Okulu (Okula Destek)
Rapor Et
Eski 28 Şubat 2012, 10:55

uzay

#29 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
3. sınıfa gidiyorum bulun ödev war
Rapor Et
Eski 29 Şubat 2012, 19:39

uzayda kullanılan arac vegerecler

#30 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
uzayı incelemek icin hanği aracları kullanırız
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Uzayı incelemek için hangi araçlardan yararlanırız? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 37
Son Mesaj: 4 Aralık 2013 19:16
Gönderen: guZelim Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 19 Şubat 2012 20:53
Gönderen: siyah melekler Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 25 Kasım 2011 09:53
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 3 Kasım 2011 21:38
Gönderen: _Yağmur_ Forum: Matematik
Cevap: 1
Son Mesaj: 24 Ağustos 2011 23:55
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.178 saniyede (75.26% PHP - 24.74% MySQL) 15 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 05:14
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi