Arama

Küfürler nasıl ortaya çıkmıştır?

Güncelleme: 31 Aralık 2011 Gösterim: 7.909 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mart 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kötü küfürleri kim ve neden bulmuş
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Aralık 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Küfür Etmenin Adabı, Geleneği, Tarihi

Sponsorlu Bağlantılar

Tarihi:

M.ö 1800 yıllara dayanır. ilk küfür Mezapotamyada Taş devri yaşanırken duyulmuştur.. 'Yaba daba soharuumm haaa' cümlesi tarihimizde duyulan ama ne yazık ki kaydedilmemiş ilk küfürdür. İnsanlarımız geliştikçe, yeni yeni küfür üretmekte de geç kalmamışlardır. Özellikle de Osmanlı imparatorluğunun o üstün zekasının sayesinde öylesine ilginç küfürler elde edilmiştir ki, diğer Avrupa ülkeleri bu yaratıcı zihin ürünü olan küfürleri parayla Müslümanlardan satın almışlardır.

Adabı:

Küfür etmenin hiçbir adabı yoktur. küfür edenlere küfürbaz, edilenlere ise biyerine girdi shli kaz denir. )) Küfür etmek milletlerce tamamen terbiyesizlik, ahlaksızlık, ********lik, haysiyetsizlik olarak algılandığı gibi benim gibilerin gözünde olduğu gibi tamamiyle duygusal olarak da anlaşılabilir. (Dip Not: Tabi ben insan olmadığımdan kaale alındıımı sanmııyorum)

Geleneği:

Özellikle Kızılırmak kıyısını içine alan bölgelerde 'küfür etme festivali' düzenlenir her sene bahar aylarının birinde. Bu festivalde kadınlara belden aşağı, ne tesadüftür ki erkeklere de belden aşağı küfürler edilir. yaş sınırı 31dir. Ayrıca Ukraynada her sene 3 kez 'küfür yarışması' yapılır. En şaşalı küfürleri eden kibar olma dersleri almaya hak kazanır.Bu yarışmanın sloganlarından biri de 'Kabaysan gel' dir.
ALıntı.

Ofkelerini kontrol edemeyen kisilerin soyledigi pislik söz.
Küfür edenlerin neden ben küfür etme ihtiyacı duduyorum diye kendilerine soru sormalarını istiyorum.
Küfür sadece laftan ibarettir.Yapmıcagın şeyleri söyleme. + dinimizde HARAM dır.