Arama

Ekran kartı nasıl yükseltilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Ocak 2016 Gösterim: 45.537 Cevap: 31
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mart 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben Spore diye bir oyun alduım ama onda gereken ekran ramı 128 mb ve benimki ise 64 mb nasıl yükseltebilirim?
EN İYİ CEVABI SaKLI verdi
Kullanmakta olduğunuz ekran kartının sistem belleğinde zaten 32 çalmakta ve pc'niz 224 Mb çalışmakta ve xp+çalışan programlar baya bir bellek ister. Kullanmakta olduğunuz ekran kartının belleğini yükseltmek size ek performas sağlamaz. Eğer illa değiştireceğim derseniz. Bilgisayar açılırken delete tuşuna sürekli bas. Bios a giriş yapıcaksın (genelde mavi bir ekrandır.) Daha sonra ordan advanced bios features a girin. Ordan ekran kartınıza verilen mb değerini yükseltebilirsiniz. Ama xp kullanıyorsanız fazla yükseltmeyin çünkü xp 256 mb ramde bile 2-3 programdan sonra kasılmaya başlayacaktır (AGP veya VGA Aperature Size) başlığınıda yazan değeri 32,64 veya 128 Mb olarak ayarlama imkanınız var. Giriş seviyesi bi Fx 5200 alıp kullannın. Eğer görsellik olarak kazanç sağlamak istiyorsanız. Pc ofis işleri içinse tabiki ekran kartı almanıza hiç gerek yok oda ayrı bir durum.
Bunun yerine ya ekran kartınızı değiştirin yada raminizi.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
kralokral1717 - avatarı
kralokral1717
Ziyaretçi
1 Şubat 2012       Mesaj #2
kralokral1717 - avatarı
Ziyaretçi
arrkadaşlar benım bılgısayarımdakı ekran kartı(NVIDIA geforce go 7400) ben yenı bır oyun almıstım bu oyunda ekran kartının en az 512 mb olması gerekıyor.benımkısı ıse 256 mb ben bu ekran kartının mb ını nasıl yukseltebilirim. şimdiden tesekkurler.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
SaKLI - avatarı
SaKLI
VIP VIP Üye
1 Şubat 2012       Mesaj #3
SaKLI - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Kullanmakta olduğunuz ekran kartının sistem belleğinde zaten 32 çalmakta ve pc'niz 224 Mb çalışmakta ve xp+çalışan programlar baya bir bellek ister. Kullanmakta olduğunuz ekran kartının belleğini yükseltmek size ek performas sağlamaz. Eğer illa değiştireceğim derseniz. Bilgisayar açılırken delete tuşuna sürekli bas. Bios a giriş yapıcaksın (genelde mavi bir ekrandır.) Daha sonra ordan advanced bios features a girin. Ordan ekran kartınıza verilen mb değerini yükseltebilirsiniz. Ama xp kullanıyorsanız fazla yükseltmeyin çünkü xp 256 mb ramde bile 2-3 programdan sonra kasılmaya başlayacaktır (AGP veya VGA Aperature Size) başlığınıda yazan değeri 32,64 veya 128 Mb olarak ayarlama imkanınız var. Giriş seviyesi bi Fx 5200 alıp kullannın. Eğer görsellik olarak kazanç sağlamak istiyorsanız. Pc ofis işleri içinse tabiki ekran kartı almanıza hiç gerek yok oda ayrı bir durum.
Bunun yerine ya ekran kartınızı değiştirin yada raminizi.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mayıs 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardesim bende 2 gb ram var ve ben ekran kartı olarak on board nvidia kullanıyorum . warcraft 3 gibi eski oyunlarda bile kasıyor ekran kartımı nereye kadar yukseltebılrım ?? Bana yardımcı olurmsnz??
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Temmuz 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
admin. windows 7 için ekran kartı yükseltmesi nasıl yapılıyor. ekran kartı yetersizliğinden PES 2012 yi açmıyor acill cevap ...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeşim ekran kartını yükseltmek için satın alcaksın pes 12 yi açmak için 512mb ekran kartı yeter oda ortalama 80tl falan
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Eylül 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
MERHABA
ben batfield 3 u oynarken kasilarak oynuyorum ben derken bilgisayardan bahsediyorum)) bi ates edecegiz nisan alamiyoruz ekran kartim nividia ge force 8600 en 8800 istiyormus bi pro yokmu oyun oynarken acalim sonra tekrar kapatalim
tesekkurler simdiden
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bn pes 2012 aldım ama ekran kartım yetmio yardımcı olur musunuz??*OLURSANIZ HELAL.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Eylül 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar Merhaba ben M.A.R.S Diye Bir Online Oyun İndirdim 3GB Ekran Kartı Lazımmış. Benim Bilgisayarım Windows 7 64 bit 2004 model. 3GB Ekran Kartı Yapmak İçin Paramı Vermem Gerekiyor Parasız Olmuyormu ? Msn Confused Herşey İçin Teşekkürler Lütfen Cevaplarınızı Bekliyorum Saygılar...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
pes 2013 açmıyor 128mb ekran kartı var nasıl yüsetecez
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.