Arama

Telefon ve televizyonun sosyal bilimlere katkıları nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Ekim 2012 Gösterim: 8.874 Cevap: 14
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Nisan 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar lütfen bana telefonun sosyal bilimrin gelişimine nasıl katkı sağlamıştır
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
1876 yılında Alexander Graham Bell telefonu icat ettiğinde, insan iletişiminde yeni bir çığır açıldı Bell'in buluşundan önce, bir mesajı en hızlı iletmenin yolu, Mors alfabesiyle telgraf hatlarından ulaştırmaktı Ancak telgraf kullanımında, insan sesinin teller aracılığıyla aktarılmasına olanak yoktu Kendi dönemine göre yeni bir yöntem sayılan telgraftan önce, acil mesajların atlı ulaklar, duman işaretleri, güvercinler ve gemiler kullanılarak iletilmesi gerekiyordu 1870'li yıllarda pek çok insan, telgrafı geliştirmek için çaba harcıyordu Ancak Bell, tek başına ipi göğüslemeyi başardı Bell, tüm hayatını sağırların eğitimine adamıştı Bir yandan da telgrafı geliştirmeye ve bu sayede para kazanmaya çalışıyordu Deneyleri sırasında, bir odadan diğerine gerdiği telin yansıttığı ses titreşimlerini duydu Bu zayıf sesi, diğer mucitler de duymuş olsalar bile, büyük farklılığı kavrayamadıkları hemen hemen kesindi Bell, insan kulağının titreşimleri güçlendirmesi konusundaki derin bilgilerinin yardımı ve tel aracılığıyla insan sesinin aktarılmasının mümkün olduğunu kavradı Böylece, telefon doğdu On yıl içerisinde, önce Amerika'ya daha sonra da tüm dünyaya yayıldı
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Mart 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar telefononkinide yapın
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Nisan 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayar sosyal bilimler katkisi ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Nisan 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
telefon ve televizyonun sosyal bilimlere katkısını söylermisiniz çok acil 3 günüm kaldı götürmem gerek lütfenn
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Nisan 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bana şimdi lazim lutfen cabuk gonderın
gonderirsenız çok tesekkur etmış olurum...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Nisan 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana da acil lazım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Nisan 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana da acil lazım telefonun sosyal bilimlere katkılarıMsn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mayıs 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana acil televizyonun sosyal bilimlere katkıları nelrdir lazım nolur yarın gidecek nolur yardım edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mayıs 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar çabuk olursanız sewinirim ne olur 3 günüm kaldı odevi verecem bulan olursa saolasın
,
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mayıs 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
1876 yılında Alexander Graham Bell telefonu icat ettiğinde, insan iletişiminde yeni bir çığır açıldı Bell'in buluşundan önce, bir mesajı en hızlı iletmenin yolu, Mors alfabesiyle telgraf hatlarından ulaştırmaktı Ancak telgraf kullanımında, insan sesinin teller aracılığıyla aktarılmasına olanak yoktu Kendi dönemine göre yeni bir yöntem sayılan telgraftan önce, acil mesajların atlı ulaklar, duman işaretleri, güvercinler ve gemiler kullanılarak iletilmesi gerekiyordu 1870'li yıllarda pek çok insan, telgrafı geliştirmek için çaba harcıyordu Ancak Bell, tek başına ipi göğüslemeyi başardı Bell, tüm hayatını sağırların eğitimine adamıştı Bir yandan da telgrafı geliştirmeye ve bu sayede para kazanmaya çalışıyordu Deneyleri sırasında, bir odadan diğerine gerdiği telin yansıttığı ses titreşimlerini duydu Bu zayıf sesi, diğer mucitler de duymuş olsalar bile, büyük farklılığı kavrayamadıkları hemen hemen kesindi Bell, insan kulağının titreşimleri güçlendirmesi konusundaki derin bilgilerinin yardımı ve tel aracılığıyla insan sesinin aktarılmasının mümkün olduğunu kavradı Böylece, telefon doğdu On yıl içerisinde, önce Amerika'ya daha sonra da tüm dünyaya yayıldı