Arama

Kredi kartımla benden habersiz yapılan harcama için ne yapabilirim?

Güncelleme: 22 Mart 2014 Gösterim: 8.166 Cevap: 4
Misafir kamil - avatarı
Misafir kamil
Ziyaretçi
22 Mart 2011       Mesaj #1
Misafir kamil - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim kredi kartımdan benden habersiz internet özerinden 400 liralık kontör alınmış ve ben itiraz da bulundum ama banka itirazımı ret etti ne yapmalıyım
Sponsorlu Bağlantılar
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
22 Mart 2011       Mesaj #2
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
oldmail mi dir, nedir, kredi kartını internet alışverişine açmışın.
her tür alış verişe "okey" demişin.
Sponsorlu Bağlantılar
bişe elde edemezsin.

ama, anlamadığım bişi var.
kredi kartının arka son 3 rakamını, s.k.tarihini nasıl ele geçirmişler?

ayrıca, telefona sms ile okey alınması lazım. burda bankayı sıkıştırabilirsin.
banka, seni korumak zorundadır. çok yanılmıyorsam bu kanundur. sana sms ile şifre gönderip ondan sonra alışverişe "olur" vermesi lazım. banka,seni güvene alması lazım diye bir mecburiyeti var.

kredi kartlarınızı internet alışverişie açmayın. açsanız da sms ile şifre ile olur veren sistemli olsun.
tereyağından kıl çeker gibi paranızı çekme işi kalktı ama, senin işinden de bişe anlamadım.

sanal kart var, 1 saatlik falan. aynı kart 1 saatliğine belirlediğin limit kadar izin veriyor. bu özelliği kullanın.

bulunduğun yerde bilişim mahkemeleri varsa oraya, yoksa sulh hukuk mahkemelerine dava açabilirsin.
bankayı şikayet edebilirsin. dava dolandırıcık davası olacak
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
apexnasip - avatarı
apexnasip
Ziyaretçi
22 Kasım 2012       Mesaj #3
apexnasip - avatarı
Ziyaretçi
merhaba
benim size bir sorum olacak bana yardımcı olursanız ve uygulamam gereken yolu gösterirseniz sevinirim.Benim bir bankaya ait kredi kartım var ve evime giren bir arkadaşım benden habersiz kartı almış ve şifremide tahmin ederek bulduğundan kullanmış ben kartın kaybolduğunu fark ettiğim an hemen bankaya bildirdim ama iş işten geçmiş oldu çünkü kartım limitine kadar kullanılmış şimdi banka benden ödeme istiyor ilk başta korktuğum için yapılandırmayı kabul ettim ama eşimden ayrı yaşadığım için maddi dururmum oldukça zorlaştı ve ödeme yapamıyorum .Bana önereceğiniz bir yol varmı kartımı alan kişiye ulaşamıyorum şimdi ben ne yapmalıyım bana en kısa zamanda cevap verirseniz sevinirim.Msn Thinking
Misafiremine - avatarı
Misafiremine
Ziyaretçi
22 Mart 2014       Mesaj #4
Misafiremine - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir kamil adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba benim kredi kartımdan benden habersiz internet özerinden 400 liralık kontör alınmış ve ben itiraz da bulundum ama banka itirazımı ret etti ne yapmalıyım

benden de 3000 tl yapılmış ben ne yapmalıyım
emine - avatarı
emine
Ziyaretçi
22 Mart 2014       Mesaj #5
emine - avatarı
Ziyaretçi
lütfen bana yardım edin kartımdan 3000 tl kullanılmış itiraz dilekçemi kabul etmemişler ne yapmam lazım ?