PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Küçük dil şişmesi neden olur, nasıl tedavi edilir?
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir14:10, 26 Mart 2011 
benim sorunum küçük dilimin şişmesi bademciklerimde birşey yok sadece küçük dilim şişiyor acaba neden kaynaklanıyor?nasıl bir tedavi izlemeliyim
En iyi cevap ener tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
benim sorunum küçük dilimin şişmesi bademciklerimde birşey yok sadece küçük dilim şişiyor acaba neden kaynaklanıyor?nasıl bir tedavi izlemeliyim
Alerjik bir neden ile küçük dilde şişme (ödem ) olabilir. Ancak, orta hattan sağa veya sola doğru eğilmesi bazı hastalıklarda görülür. Görmeden kesin tanı koymak yanıltıcı olabilir. Bu nedenle, mutlaka KBB Uzmanına muayene olmanızı öneririm.

Ayrıca >>
Damak eteğinin ortasından sarkan uzantıya küçük dil denir. Burada meydana gelen şişkinliğin tedavisi maksadıyla aşağıdaki reçeteler uygulanır.
Tedavi için gerekli malzeme : Kına, zeytinyağı.
Hazırlanışı : 1 kahve fincanı saf zeytinyağına 3 kahve fincanı kına konur. Iyice karıştırıldıktan sonra 1 tatlı kaşığı kadar alınıp, küçük dilin etrafına sürülür.

kaynak

Benzer Konular:
Etiketler:
  • kucuk dil neden siser
  • kucuk dil sismesi
  • kucuk dilin sismesi
Cevap
ener16:23, 26 Mart 2011 
Alerjik bir neden ile küçük dilde şişme (ödem ) olabilir. Ancak, orta hattan sağa veya sola doğru eğilmesi bazı hastalıklarda görülür. Görmeden kesin tanı koymak yanıltıcı olabilir. Bu nedenle, mutlaka KBB Uzmanına muayene olmanızı öneririm.

Ayrıca >>
Damak eteğinin ortasından sarkan uzantıya küçük dil denir. Burada meydana gelen şişkinliğin tedavisi maksadıyla aşağıdaki reçeteler uygulanır.
Tedavi için gerekli malzeme : Kına, zeytinyağı.
Hazırlanışı : 1 kahve fincanı saf zeytinyağına 3 kahve fincanı kına konur. Iyice karıştırıldıktan sonra 1 tatlı kaşığı kadar alınıp, küçük dilin etrafına sürülür.

kaynak

Cevap
Misafir11:04, 27 Ağustos 2012 
benim boğazlarım acıyor vede küçük diil şişti ne yapmalıyım
Cevap
Misafir00:07, 29 Eylül 2012 
küçük dil neden şişer ve ne gibi önlemler almam lazım şişmemesi için şimdiden teşekkürler yanıtınız için
Cevap
Misafir08:09, 14 Şubat 2013 
benim boğazlarım acıyor vede küçük diil şişti ne yapmalıyım
doktora git
Cevap
Misafir06:34, 3 Nisan 2014 
Slm arkadaşlar acil bir yardıma ihtiyaçım var küçük dilim şişmiş nefes almakta zorluk çekiyorum yutkunamıyom acil yardıma ihtiyaçım var
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama