Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Küçük dil şişmesi neden olur, nasıl tedavi edilir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 26 Mart 2011 (14:10) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
28966 kez görüntülenmiş, 5 cevap yazılmış ve son mesaj 3 Nisan 2014 (06:34) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.33  |  Oy Veren: 3      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 26 Mart 2011, 14:10

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim sorunum küçük dilimin şişmesi bademciklerimde birşey yok sadece küçük dilim şişiyor acaba neden kaynaklanıyor?nasıl bir tedavi izlemeliyim
En iyi cevap ener tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

benim sorunum küçük dilimin şişmesi bademciklerimde birşey yok sadece küçük dilim şişiyor acaba neden kaynaklanıyor?nasıl bir tedavi izlemeliyim
Alerjik bir neden ile küçük dilde şişme (ödem ) olabilir. Ancak, orta hattan sağa veya sola doğru eğilmesi bazı hastalıklarda görülür. Görmeden kesin tanı koymak yanıltıcı olabilir. Bu nedenle, mutlaka KBB Uzmanına muayene olmanızı öneririm.

Ayrıca >>
Damak eteğinin ortasından sarkan uzantıya küçük dil denir. Burada meydana gelen şişkinliğin tedavisi maksadıyla aşağıdaki reçeteler uygulanır.
Tedavi için gerekli malzeme : Kına, zeytinyağı.
Hazırlanışı : 1 kahve fincanı saf zeytinyağına 3 kahve fincanı kına konur. Iyice karıştırıldıktan sonra 1 tatlı kaşığı kadar alınıp, küçük dilin etrafına sürülür.

kaynak

Rapor Et
Reklam
Eski 26 Mart 2011, 16:23

#2 (link)
ener
Ziyaretçi
ener - avatarı
Alıntı:

Alerjik bir neden ile küçük dilde şişme (ödem ) olabilir. Ancak, orta hattan sağa veya sola doğru eğilmesi bazı hastalıklarda görülür. Görmeden kesin tanı koymak yanıltıcı olabilir. Bu nedenle, mutlaka KBB Uzmanına muayene olmanızı öneririm.

Ayrıca >>
Damak eteğinin ortasından sarkan uzantıya küçük dil denir. Burada meydana gelen şişkinliğin tedavisi maksadıyla aşağıdaki reçeteler uygulanır.
Tedavi için gerekli malzeme : Kına, zeytinyağı.
Hazırlanışı : 1 kahve fincanı saf zeytinyağına 3 kahve fincanı kına konur. Iyice karıştırıldıktan sonra 1 tatlı kaşığı kadar alınıp, küçük dilin etrafına sürülür.

kaynak

Rapor Et
Eski 27 Ağustos 2012, 11:04

Cvp: Küçük dil şişmesi neden olur, nasıl tedavi edilir?

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim boğazlarım acıyor vede küçük diil şişti ne yapmalıyım
Rapor Et
Eski 29 Eylül 2012, 00:07

küçük dilin şişmesi

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
küçük dil neden şişer ve ne gibi önlemler almam lazım şişmemesi için şimdiden teşekkürler yanıtınız için
Rapor Et
Eski 14 Şubat 2013, 08:09

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:

benim boğazlarım acıyor vede küçük diil şişti ne yapmalıyım
doktora git
Rapor Et
Eski 3 Nisan 2014, 06:34

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Slm arkadaşlar acil bir yardıma ihtiyaçım var küçük dilim şişmiş nefes almakta zorluk çekiyorum yutkunamıyom acil yardıma ihtiyaçım var
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.166 saniyede (73.44% PHP - 26.56% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 21:07
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi