PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > AKUT'un görevleri nelerdir?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir23:51, 31 Mart 2011 
sizden akutun görevlerini istiyorum
En iyi cevap Mira tarafından gönderildi

AKUT ve AKUT'un Temel Görevi

AKUT, dağ ve diğer doğa kazalarında, doğal afetlerde, yetkili ve imkanı dahilinde tüm koşullarda, zor durumda kalmış, yardıma ihtiyacı olan, yardım talep eden herkesin yardımına koşan, bunu yaparken eğitimli, disiplinli, standartları yüksek ekip ve ekipmanlar kullanan, toplumu bilgilendiren, eğiten, siyaset ile uğraşmayan, tamamen gönüllülük esasına dayalı bir sivil toplum kuruluşudur.

Temel görevi, dağ ve diğer doğa kazalarında, doğal afetlerde, yetkili ve imkanı dahilinde tüm koşullarda, zor durumda kalmış, yardıma ihtiyacı olan, yardım talep eden herkesin yardımına koşmaktır.

Benzer Konular:
Etiketler:
Cevap
AndThe_BlackSky00:04, 1 Nisan 2011 
AKUT'un Misyonu;

AKUT, dağ ve diğer doğa kazalarında, doğal afetlerde, yetkili ve imkanı dahilinde tüm koşullarda, zor durumda kalmış, yardıma ihtiyacı olan, yardım talep eden herkesin yardımına koşan, bunu yaparken eğitimli, disiplinli, standartları yüksek ekip ve ekipmanlar kullanan, toplumu bilgilendiren, eğiten, siyaset ile uğraşmayan, tamamen gönüllülük esasına dayalı bir sivil toplum kuruluşudur.

AKUT’un Değerleri;

Gönüllülük
Dürüstlük
Güvenirlilik
Yardımseverlik
İnsan hayatına saygı duyma ve değer verme
Cevap
Misafir15:47, 3 Nisan 2011 
kısa bir açıklaması varmı
Cevap
Misafir16:42, 3 Nisan 2011 
depremde kalanlara yardım eden bir sivil toplum
Cevap
57can2217:24, 3 Nisan 2011 
AKUT (Arama Kurtarma Derneği), mağaralarda, dağlarda veya diğer yerlerde, doğal afetlerde kaybolanların aranması ve bu koşullarda kaza geçirenlerin kurtarılması için etkinlik gösteren bir dernektir.

1995 yılında Ali Nasuh Mahruki'nin önemli çabaları ile bir araya gelen gönüllü dağcıların oluşturduğu bu oluşum, ilk kez aynı yıl Aralık ayında Uludağ Keşiştepe'de yapılan bir arama kurtarma operasyonunda AKUT adını kullanmış ve yoğun sis, dondurucu soğuk ve kar yağışına rağmen mahsur kalan kişiler kurtarılmıştır.
Dernek, 1997 yılından itibaren kuruluş amacının yanında diğer doğal afetlerde de arama ve kurtarma çalışmalarına katılmaya başlamıştır. Türkiye'nin tam anlamıyla AKUT ile tanışması, 1999 Marmara depremi sonrasında olmuştur.
AKUT Birleşmiş Milletler'in arama kurtarma organizasyonu olan INSARAG'a üye operasyonel bir ekiptir. Yunanistan, Tayvan, Mozambik, İran, Pakistan've Haiti'deki afetlerde görev almıştır.
Cevap
Misafir21:47, 5 Nisan 2011 
akut nerelerde örgütlenmiştir
Cevap
Misafir15:14, 9 Nisan 2011 
yahaa of yahaa akutun görevleri neler yaha bulamadım da?
Cevap
Misafir19:38, 11 Nisan 2011 
akut nedir
Cevap
Misafir22:40, 21 Nisan 2011 
akutt yokk yaaaa
Cevap
Misafir13:44, 8 Mayıs 2011 
AKUTUN GÖREVLERİİ YOKKK OFFFFF YAAAA
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»