Arama

Camın kullanım alanları nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 2 Mayıs 2017 Gösterim: 12.315 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Nisan 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Camın kullanım alanları nelerdir?
EN İYİ CEVABI Mira verdi
Camın Kullanım Alanları

Sponsorlu Bağlantılar
Cam yapısal özellikleri nedeni ile kapı ve pencerelerde, taşıtlarda, elektrik ve elektronik sanayiinde, laboratuvarlardaki araç gereçlerin ve kapların yapımında, optikte, ev eşyalarının yapımında, süs eşyalarının yapımında kullanılır. Cam yünü de çok iyi bir yalıtım malzemesidir. Cam, geniş kullanım alanı ile stratejik açıdan önemli bir maddedir.

Keşfedilişinden günümüze kadar, bir taraftan çeşitleri artarken, diğer taraftan da kullanıldığı yerler her geçen gün daha da genişlemiş, zamanla vazgeçilmez bir tüketim maddesi olmuştur. Cam, inşaattan gıdaya, otomotivden eczacılığa, denizcilikten mobilyaya kadar çok farklı sektörlerde kullanılan önemli bir malzemedir. Şüphesiz, camın bu kadar geniş kullanılmasının nedeni, üstün niteliklere sahip olmasıdır
.

Kaynak: ^Cam ve Kullanım Alanları

Son düzenleyen perlina; 2 Mayıs 2017 21:27
Mira - avatarı
Mira
VIP VIP Üye
21 Ocak 2012       Mesaj #2
Mira - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Camın Kullanım Alanları

Sponsorlu Bağlantılar
Cam yapısal özellikleri nedeni ile kapı ve pencerelerde, taşıtlarda, elektrik ve elektronik sanayiinde, laboratuvarlardaki araç gereçlerin ve kapların yapımında, optikte, ev eşyalarının yapımında, süs eşyalarının yapımında kullanılır. Cam yünü de çok iyi bir yalıtım malzemesidir. Cam, geniş kullanım alanı ile stratejik açıdan önemli bir maddedir.

Keşfedilişinden günümüze kadar, bir taraftan çeşitleri artarken, diğer taraftan da kullanıldığı yerler her geçen gün daha da genişlemiş, zamanla vazgeçilmez bir tüketim maddesi olmuştur. Cam, inşaattan gıdaya, otomotivden eczacılığa, denizcilikten mobilyaya kadar çok farklı sektörlerde kullanılan önemli bir malzemedir. Şüphesiz, camın bu kadar geniş kullanılmasının nedeni, üstün niteliklere sahip olmasıdır
.

Kaynak: ^Cam ve Kullanım Alanları

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
theMira
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mayıs 2017       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
pencere,televizyon,balkon camı.