Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Radyometre nasıl yapılır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda misafir tarafından 29 Nisan 2011 (16:14) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
12724 kez görüntülenmiş, 11 cevap yazılmış ve son mesaj 14 Mayıs 2014 (15:31) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.30  |  Oy Veren: 10      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 29 Nisan 2011, 16:14

#1 (link)
misafir
Ziyaretçi
misafir - avatarı
Radyometre Nasıl Yapılır? lütfen soruma cevap bulurmusunuz?
En iyi cevap nicely tarafından gönderildi

belki yardımcı olur size inceleyin hepsini kolay gelsin

Radyometre

Kışın çoğunlukla koyu renkler giyerken yazın açık renkler giymemizin sebebi koyu renklerin ışığı içine hapsederken açık renklerin ışığı yansıtmasıdır. Çünkü koyu renkler ışığı emerek bizi daha çok ısıtırlar, açık renkler ise ışığı yansıtır ve bizi daha serin tutarlar. Radyometreyi güneş ışığına tuttuğumuzda içindeki siyah ve beyaz plakalar dönmeye başlar. Bunu sebebi beyaz rengin ışığı itmesi ve siyah rengin ışığı emmesidir. Radyometreyi güneşten çektiğimizde ise içindeki plakalar dururlar.
Rapor Et
Reklam
Eski 13 Mayıs 2011, 14:42

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
radyometre nasil yapilir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum
Rapor Et
Eski 14 Mayıs 2011, 02:20

#3 (link)
Özel Üye-VIP
nicely - avatarı

belki yardımcı olur size inceleyin hepsini kolay gelsin

Radyometre

Kışın çoğunlukla koyu renkler giyerken yazın açık renkler giymemizin sebebi koyu renklerin ışığı içine hapsederken açık renklerin ışığı yansıtmasıdır. Çünkü koyu renkler ışığı emerek bizi daha çok ısıtırlar, açık renkler ise ışığı yansıtır ve bizi daha serin tutarlar. Radyometreyi güneş ışığına tuttuğumuzda içindeki siyah ve beyaz plakalar dönmeye başlar. Bunu sebebi beyaz rengin ışığı itmesi ve siyah rengin ışığı emmesidir. Radyometreyi güneşten çektiğimizde ise içindeki plakalar dururlar.
Son Düzenleyen Valeria; 13 Temmuz 2011 @ 17:48. Sebep: Sayfa düzeni.
Rapor Et
Eski 27 Mayıs 2011, 14:03

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
radyometre nin yapılışı ve malzemeleri gerekli acil yardım edin
Rapor Et
Eski 13 Temmuz 2011, 17:42

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Radyometre - Gne Motoru
Rapor Et
Eski 19 Mart 2012, 20:00

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Bunu biz de biliyoz lan bize malzemeleri gerekiyor bunu napalım fen projem bu mk
Rapor Et
Eski 28 Nisan 2013, 18:48

#7 (link)
nergizela
Ziyaretçi
nergizela - avatarı
Bunu bende yapıcam bana malzemeleri gerekiyor bunu nasıl yapacamı bende bilimiyorum eyer sen bulursan banada söylermisin benim fen projem lütfen bulursan söyle
Rapor Et
Eski 10 Nisan 2014, 20:01

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bunun nasıl yapacağız
Rapor Et
Eski 16 Nisan 2014, 21:23

radyometre

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
nasıl yapılır yardım edni
Rapor Et
Eski 1 Mayıs 2014, 11:19

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

radyometre nin yapılışı ve malzemeleri gerekli acil yardım edin
Çarkı oluşturmak için demir çubuk, ampul ve plakalar için karton veya alüminyum malzeme gerekmektedir. Bunlar bir fanus içerisine yerleştirilir. Sistem dışarıdan hava almamalıdır. Düzenek doğru yapıldıysa güneş altına konulduğunda içerisindeki moleküller hareketlenir ve çark döner.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.094 saniyede (56.63% PHP - 43.37% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 02:01
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi