Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Düzlemsel şekil nedir?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir16:48, 3 Mayıs 2011 
duzlemsel sekil nedir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum
En iyi cevap pesimist tarafından gönderildi

Düzlemsel, yani aynı düzlem içinde bulunan noktaların oluşturduğu geometrik şekillere verilen ad. Doğru, açı, üçgen, dörtgen, paralelkenar, eşkenar dörtgen, dikdörtgen, kare, yamuk, deltoid, beşgen, düzgün beşgen, altıgen, düzgün altıgen sık kullanılan düzlemsel geometrik şekillerdir.

Bu kadarını bulabildim umarım işine yarar.
Cevap
pesimist17:10, 3 Mayıs 2011 
Düzlemsel, yani aynı düzlem içinde bulunan noktaların oluşturduğu geometrik şekillere verilen ad. Doğru, açı, üçgen, dörtgen, paralelkenar, eşkenar dörtgen, dikdörtgen, kare, yamuk, deltoid, beşgen, düzgün beşgen, altıgen, düzgün altıgen sık kullanılan düzlemsel geometrik şekillerdir.

Bu kadarını bulabildim umarım işine yarar.
Cevap
ksklilola19:32, 3 Mayıs 2011 
Düzlemsel şekil,bir geometrik cisimin tamamen dümdüz olduğu bir durumdur.
Örnek:Bir kare var.Ama ben ''küp'' demiyorum.Genelde herkes küp ile kareyi karıştırır.Küp ile karenin zaten bir alakası yok.Nasıl dikdörtgenler prizması varsa küpte öyledir.
Cevap
Misafir16:25, 23 Eylül 2011 
düzlemsel şekiller
Cevap
Misafir16:08, 21 Aralık 2011 
düzlemsel şekil tüm kenarları eşit olan geometrik şekil denilebilir
Cevap
JéLLyßon16:15, 21 Aralık 2011 

Kaynak: Düzlemsel şekil nedir?

Cevap
Misafir20:05, 23 Aralık 2011 
düzlemsel şekil her kenarı birbirine eşit olan şekillere düzlemsel şekil denir mesela kare
Cevap
Misafir18:40, 22 Mart 2012 
düzlem ve düzlemsel şekiller nedir?
Cevap
Misafir12:18, 13 Mayıs 2012 
düzlemsel şekiller:simetrileri düzgün şekillerdir
Cevap
Misafir21:56, 8 Nisan 2014 
Düzlemsel, yani aynı düzlem içinde bulunan noktaların oluşturduğu geometrik şekillere verilen ad. Doğru, açı, üçgen, dörtgen, paralelkenar, eşkenar dörtgen, dikdörtgen, kare, yamuk, deltoid, beşgen, düzgün beşgen, altıgen, düzgün altıgen sık kullanılan düzlemsel geometrik şekillerdir
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları