Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

İtilaf ve ittifak devletlerinin arasındaki farklar nelerdir?

Gösterim: 9275 | Cevap: 2
  • itilaf ile ittifak arasindaki fark
  • itilaf nedir
  • itilaf ve ittifak farki
Misafir
Cevaplanmış   |    9 Mayıs 2011 19:50   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

İtilaf ve ittifak devletlerinin arasındaki farklar nelerdir?

itilaf ve ittifak devletleri arasındaki fark nedir?
yardımcı lur musunuz
şimdiden teşşekkürler...
En iyi cevap pesimist tarafından gönderildi

Aralarındaki çıkar çatışmaları, askeri antlaşmalar ve ekonomik nedenler sonucu Avrupa devletleri iki gruba ayrıldılar.
Almanya 1882'de Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve İtalya ile Üçlü İttifak'ı (Üçlü Bağlaşma) kurdu (Savaş başladıktan sonra Osmanlı İmparatorluğu ile Bulgaristan bu gruba girerken İtalya itilaf grubuna geçti). Bu birleşme karşısında İngiltere, Fransa ve rusya kendi aralarında Üçlü İtilaf'ı (Üçlü Anlaşma)kurdular (1907) (Savaşın başlamasından sonra İtilaf Devletleri arasına Sırbistan, Romanya, Yunanistan, Japonya, İtalya, Belçika, Portekiz, Çin, Brezilya ve ABD katıldı).
Bu iki grup, her alanda birbirleriyle yarışıyor ve savaşa hazırlanıyorlardı. Savaşı başlatmak için ufak bir neden yeterli olacaktı.

Fark olarak sorulcağını sanmıyorum buda işine yarayacağını düşünüyorum.

pesimist
12 Mayıs 2011 19:08   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
Aralarındaki çıkar çatışmaları, askeri antlaşmalar ve ekonomik nedenler sonucu Avrupa devletleri iki gruba ayrıldılar.
Almanya 1882'de Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve İtalya ile Üçlü İttifak'ı (Üçlü Bağlaşma) kurdu (Savaş başladıktan sonra Osmanlı İmparatorluğu ile Bulgaristan bu gruba girerken İtalya itilaf grubuna geçti). Bu birleşme karşısında İngiltere, Fransa ve rusya kendi aralarında Üçlü İtilaf'ı (Üçlü Anlaşma)kurdular (1907) (Savaşın başlamasından sonra İtilaf Devletleri arasına Sırbistan, Romanya, Yunanistan, Japonya, İtalya, Belçika, Portekiz, Çin, Brezilya ve ABD katıldı).
Bu iki grup, her alanda birbirleriyle yarışıyor ve savaşa hazırlanıyorlardı. Savaşı başlatmak için ufak bir neden yeterli olacaktı.

Fark olarak sorulcağını sanmıyorum buda işine yarayacağını düşünüyorum.
Misafir
26 Mayıs 2011 14:45   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
suan bıle dunyada itilaf devletleri işlerini yapmaktan geri kalmıyolar ee mantık olarakta guclu ulkelerı bunyelerıne katmıslar ve dunya uzerınde hakımıyet seruvenlerını yurutmekten bır adım gerı atma dusuncelerı olmuyo
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

İtilaf ve ittifak devletlerinin arasındaki farklar nelerdir? Konusuna Benzer Konular

Mezhepler arasındaki farklar nelerdir?
Gönderen: Misafir Forum: Cevaplanmış
Cevap: 1
Son Mesaj: 3 Mayıs 2015 17:52
İtilaf ve ittifak devletlerinin ortak özellikleri nedir?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 12
Son Mesaj: 28 Eylül 2014 14:17
İtilaf devletlerinin İstanbul'u işgal sebepleri nelerdir?
Gönderen: Ziyaretçi33 Forum: Soru-Cevap
Cevap: 7
Son Mesaj: 1 Ocak 2014 20:06
Cevap: 8
Son Mesaj: 5 Ekim 2013 17:13
İtilaf ve ittifak devletleri hangileridir?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 3
Son Mesaj: 29 Ekim 2012 13:04
Sayfa 0.165 saniyede 12 sorgu ile oluşturuldu