Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

İtilaf ve ittifak devletlerinin arasındaki farklar nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 9 Mayıs 2011 (19:50) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
7401 kez görüntülenmiş, 2 cevap yazılmış ve son mesaj 26 Mayıs 2011 (14:45) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 5.00  |  Oy Veren: 1      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 9 Mayıs 2011, 19:50

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
itilaf ve ittifak devletleri arasındaki fark nedir?
yardımcı lur musunuz
şimdiden teşşekkürler...
En iyi cevap pesimist tarafından gönderildi

Aralarındaki çıkar çatışmaları, askeri antlaşmalar ve ekonomik nedenler sonucu Avrupa devletleri iki gruba ayrıldılar.
Almanya 1882'de Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve İtalya ile Üçlü İttifak'ı (Üçlü Bağlaşma) kurdu (Savaş başladıktan sonra Osmanlı İmparatorluğu ile Bulgaristan bu gruba girerken İtalya itilaf grubuna geçti). Bu birleşme karşısında İngiltere, Fransa ve rusya kendi aralarında Üçlü İtilaf'ı (Üçlü Anlaşma)kurdular (1907) (Savaşın başlamasından sonra İtilaf Devletleri arasına Sırbistan, Romanya, Yunanistan, Japonya, İtalya, Belçika, Portekiz, Çin, Brezilya ve ABD katıldı).
Bu iki grup, her alanda birbirleriyle yarışıyor ve savaşa hazırlanıyorlardı. Savaşı başlatmak için ufak bir neden yeterli olacaktı.

Fark olarak sorulcağını sanmıyorum buda işine yarayacağını düşünüyorum.
Rapor Et
Reklam
Eski 12 Mayıs 2011, 19:08

#2 (link)
pesimist
Ziyaretçi
pesimist - avatarı
Aralarındaki çıkar çatışmaları, askeri antlaşmalar ve ekonomik nedenler sonucu Avrupa devletleri iki gruba ayrıldılar.
Almanya 1882'de Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve İtalya ile Üçlü İttifak'ı (Üçlü Bağlaşma) kurdu (Savaş başladıktan sonra Osmanlı İmparatorluğu ile Bulgaristan bu gruba girerken İtalya itilaf grubuna geçti). Bu birleşme karşısında İngiltere, Fransa ve rusya kendi aralarında Üçlü İtilaf'ı (Üçlü Anlaşma)kurdular (1907) (Savaşın başlamasından sonra İtilaf Devletleri arasına Sırbistan, Romanya, Yunanistan, Japonya, İtalya, Belçika, Portekiz, Çin, Brezilya ve ABD katıldı).
Bu iki grup, her alanda birbirleriyle yarışıyor ve savaşa hazırlanıyorlardı. Savaşı başlatmak için ufak bir neden yeterli olacaktı.

Fark olarak sorulcağını sanmıyorum buda işine yarayacağını düşünüyorum.
Rapor Et
Eski 26 Mayıs 2011, 14:45

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
suan bıle dunyada itilaf devletleri işlerini yapmaktan geri kalmıyolar ee mantık olarakta guclu ulkelerı bunyelerıne katmıslar ve dunya uzerınde hakımıyet seruvenlerını yurutmekten bır adım gerı atma dusuncelerı olmuyo
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.145 saniyede (62.02% PHP - 37.98% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 10:59
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi