Arama

İtilaf ve ittifak devletlerinin arasındaki farklar nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 26 Mayıs 2011 Gösterim: 14.757 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mayıs 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
itilaf ve ittifak devletleri arasındaki fark nedir?
yardımcı lur musunuz
şimdiden teşşekkürler...Msn Happy
EN İYİ CEVABI pesimist verdi
Aralarındaki çıkar çatışmaları, askeri antlaşmalar ve ekonomik nedenler sonucu Avrupa devletleri iki gruba ayrıldılar.
Almanya 1882'de Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve İtalya ile Üçlü İttifak'ı (Üçlü Bağlaşma) kurdu (Savaş başladıktan sonra Osmanlı İmparatorluğu ile Bulgaristan bu gruba girerken İtalya itilaf grubuna geçti). Bu birleşme karşısında İngiltere, Fransa ve rusya kendi aralarında Üçlü İtilaf'ı (Üçlü Anlaşma)kurdular (1907) (Savaşın başlamasından sonra İtilaf Devletleri arasına Sırbistan, Romanya, Yunanistan, Japonya, İtalya, Belçika, Portekiz, Çin, Brezilya ve ABD katıldı).
Sponsorlu Bağlantılar
Bu iki grup, her alanda birbirleriyle yarışıyor ve savaşa hazırlanıyorlardı. Savaşı başlatmak için ufak bir neden yeterli olacaktı.

Fark olarak sorulcağını sanmıyorum buda işine yarayacağını düşünüyorum.
pesimist - avatarı
pesimist
Ziyaretçi
12 Mayıs 2011       Mesaj #2
pesimist - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Aralarındaki çıkar çatışmaları, askeri antlaşmalar ve ekonomik nedenler sonucu Avrupa devletleri iki gruba ayrıldılar.
Almanya 1882'de Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve İtalya ile Üçlü İttifak'ı (Üçlü Bağlaşma) kurdu (Savaş başladıktan sonra Osmanlı İmparatorluğu ile Bulgaristan bu gruba girerken İtalya itilaf grubuna geçti). Bu birleşme karşısında İngiltere, Fransa ve rusya kendi aralarında Üçlü İtilaf'ı (Üçlü Anlaşma)kurdular (1907) (Savaşın başlamasından sonra İtilaf Devletleri arasına Sırbistan, Romanya, Yunanistan, Japonya, İtalya, Belçika, Portekiz, Çin, Brezilya ve ABD katıldı).
Sponsorlu Bağlantılar
Bu iki grup, her alanda birbirleriyle yarışıyor ve savaşa hazırlanıyorlardı. Savaşı başlatmak için ufak bir neden yeterli olacaktı.

Fark olarak sorulcağını sanmıyorum buda işine yarayacağını düşünüyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mayıs 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
suan bıle dunyada itilaf devletleri işlerini yapmaktan geri kalmıyolar ee mantık olarakta guclu ulkelerı bunyelerıne katmıslar ve dunya uzerınde hakımıyet seruvenlerını yurutmekten bır adım gerı atma dusuncelerı olmuyo