Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Kümeler ile ilgili soruların cevapları nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 28 Mayıs 2011 (15:06) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
5927 kez görüntülenmiş, 25 cevap yazılmış ve son mesaj 16 Ocak 2014 (10:30) tarihinde gönderilmiştir.
  • Bu konuyu beğendiniz mi?   
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 28 Mayıs 2011, 15:06

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Dönem ödevim için sorular varda yapamadim yardımcı olur musunuz?

1) Bir kümenin özalt kümesi sayısı ile alt küme sayısı 255 olduguna göre bu kümenin eleman sayısı kaçtır?

2) 8 elemanlı bir kümenin en az iki elemanlı alt küme sayısı kaçtır?

3) Bir kümenin eleman sayısı 2 artırıldığında,alt küme sayısı 24 artmaktadır. Buna göre ilk durumdaki eleman sayısı kaçtır?

4) A={1,2,3,4,5,6} kümesinin alt kümelerinin kaç tanesinde 3 elemanı bulunur,1 elemanı bulunmaz?

5) A={a,b,c,d,e,f} kümesinin alt kümelerinin kaç tanesinde a ve b elemanları birlikte bulunmaz.

6) A={1,2,,3,4,5,6,7} kümesinin alt kümelerinin kaç tanesinde en az bir tane çift sayı bulunur.

7) A={a,b,c,d,e,f} kümesinin 3 elemanlı alt kümelerinin kaç tanesinde a veya b elemanları bulunur.

8) A={a,b,c,d,e,f,g} kümesinin 4 elemanlı alt kümelerinin kaçında a elemanı bulur, b elemanı bulunmaz.
Rapor Et
Reklam
Eski 27 Eylül 2011, 19:53

kümeler

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Bir A kümesinin alt küme sayısı a dır. A kümesinin elaman sayısını iki katına çıkarırsak alt küme sayısı kaç olur???
Rapor Et
Eski 19 Ekim 2011, 20:55

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
4. soru 16
5. soru 16
6. soru 112
7. soru 16
8. soru 10 buldum

diğer arkadaşın sorusu da a^2
doğru mu diye bakmaya gelmiştim en azından kendi cevaplarımı bi yazayım dedim
Rapor Et
Eski 22 Ekim 2011, 15:00

kümeler

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
A=('Maraş'kelimesinin harfleri)soru1=kümesinin eleman sayısı kaçtır?
Rapor Et
Eski 28 Ekim 2011, 15:08

kümeyle ilgili soru

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
A = ( 1,2,3,4,12,13,a,b,c ) kümesinin alt kümelerinin kaç tanesinde iki rakam iki harf bulunur ?

arkadaşlar bu soruyu yapabilen bana anlatabilirmi lütfen acill lazım !
Rapor Et
Eski 28 Ekim 2011, 15:19

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
A = ( M,a,r,ş ) 4 elemanlıdır.
Rapor Et
Eski 28 Ekim 2011, 15:25

Kümelerle ilgili soru

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
A = {a,b,c,1,2,3} kümesinin 4 elemanlı alt kümelerinin kaç tanesinde en az bir harf bulunur ?

Arkadaşlar bu soruyu yapan anlatabilirmi ?
Rapor Et
Eski 2 Aralık 2011, 22:44

yusufkantarci@hotmail.com a gönderin lütfen

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
p={a,b,d,e}
r={c,b,d,f}
s={d,e,f,g}

yukarıda verilen liste biçimi gösterimi için s\(p\r) kümesi hangisidir ?
Rapor Et
Eski 6 Aralık 2011, 19:17

Kümelerle ilgili soruların cevapları nasıldır?

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bir kümede a kesişim b diyorsa sadece a ile bnin olan elemanı mı yoksa diğer kümelerdeki elemanmı sayılıyor.
Rapor Et
Eski 12 Aralık 2011, 17:03

Kümelrle ilgili soruların cevapları nedir?

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
A={1,3,5,7}, B={2,4,6} kümeleri verildiğine göre aşağıda A'dan B'ye tanımlanan bağıntıyı liste yöntemiyle yazıp grafiğini çiziniz.
β={(x,y)| x-y=1,(x,y) € AxB}

arkadaşlar acil yrdm edin. ben soruyu anlamadım
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.165 saniyede (70.74% PHP - 29.26% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 17:02
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi