Arama

Bilgisayar nerelerde kullanılır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Mayıs 2014 Gösterim: 40.317 Cevap: 8
kaslı - avatarı
kaslı
Ziyaretçi
29 Mayıs 2011       Mesaj #1
kaslı - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayarın kullanıldığı alanlar nelerdir?
EN İYİ CEVABI Mira verdi
Bilgisayarın Kullanıldığı Alanlar

Sponsorlu Bağlantılar
Evlerde:
Ev bütçesinin hazırlanması (gelir-giderler), telefon, fiyatlar, vergiler vs. girilerek sonradan tekrar kullanılması ve diğer bilgilerin kaydı.

Eğitimde: Eğitimin (yabancı dil öğreniminden, astronomi, fizik, tıptan bilimsel araştırmalara kadar) bilgisayar destekli yapılması.

Ekonomik araştırmalarda: Ekonomik verilerinin hesaplanması, yorumlanması vs.

Trafik kontrolünde: Trafik ışıklarının zamanlaması ve diğer trafik işlemlerinin tamamlanması vs.

Askeri alanda: Nükleer silahların kontrolü ve uzay çalışmalarında.

İmalatta: Üretim esnasında kalite kontrol ve otomatik üretim amacıyla (robotik üretim).

Kamusal hizmetlerde: Devlet hizmetleri, sağlık hizmetleri, banka hizmetleri, planlama hizmetleri vs.

İletişimde (internet): Uzak mesafeler arasında bilgi alış verişinde.

Ticaret ve yönetimde: Muhasebe, bordro, satış, rezervasyon, stok kontrolü vs.
Masa üstü yayıncılıkta Desktop, Publishing, DTP, Bilgisayarın daktilo gibi kullanılmasıdır. Böylece; yazılan yazı ekrandan takip edilebilir, yanlış yazılan yazı düzeltilebilir, üzerinde istenilen değişiklikler yapılabilir, saklanabilir ve çıktısı alınabilir.

Ofis otomasyonunda: Bir işletmenin veya işletmeler arası ofis hizmetlerinin bilgisayar aracılığıyla yürütülmesidir.

Kelime işlem:
Yazı yazmak ve bununla ilgili işlemler için kullanılır. Yaygın kullanılan kelime iş;lem programlar; Word For Windows, Ami Pro, Windows Write, PW, WS

Hesap tablosu: Aritmetik işlemler yapmak ve hesaplama yöntemlerini (formülleri) belirleyerek sonuca ulaşmak için kullanılır. Yaygın kullanılan hesap tablosu programları MS-Excel, Lotus I-23, Quatro Pro, Improve, Moonstar vs.

Elektronik-posta e-mail:
Mesaj gönderilmesi ve doküman iletimi amacıyla kullanılır.

Bilgisayarlı konferans: İki uzak mesafe arasında görüntülü konferans (Tele konferans) düzenlenebilmektedir. Görüntüler büyük ekranlara yansıtılarak daha rahat görünmesi sağlanır.

Veri tabanı yönetimi: Her türlü bilginin istenildiğinde ve istenildiği şekilde ulaşılmak üzere düzenlendiği veri koleksiyonudur. Yaygın olarak kullanılan programlar; MS Access, Windows Kart dosyası, Paradox, dBase.

Sunum: Toplantı ve konferanslarda anlatılanların daha etkili olması için görsel ve işitsel sunumlara imkan verilebilir. Böylece sunucu, anlattıklarını bilgisayar vasıtasıyla daha anlaşılır ve düzenli yapabilir.

Mühendislik uygulamaları: Mühendislerin ve mimarların çizim ve tasarımlar için elektrik mühendislerinin endüstriyel tasarımları için bilgisayar yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Buna Bilgisayar destekli dizayn (Computer Aided Desigrı- CAD) denmektedir. En yaygın kullanılan program ise AutoCAD yazılımıdır.

Çizim ve boyama, grafik yazılımları, görüntü işleme, entegre yazılımlar, multimedia (çoklu ortam, istatistik, animasyon (canlandırma), ticari uygulamalar ve oyun için de bilgisayarlar kullanılmaktadır.

Son düzenleyen Mira; 21 Mayıs 2014 19:08 Sebep: Soru düzenlendi.
pesimist - avatarı
pesimist
Ziyaretçi
5 Haziran 2011       Mesaj #2
pesimist - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayar Nerelerde Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgisayar şu anki süreçte neredeyse bütün alanlarda kullanılmaktadır. Eğlenceden haberleşmeye hayatımızın her anında bulunmaktadır. Son yıllarda haberleşemede hayatımızda büyük bir yer edinmiştir. Eskiden kullanılan Fax’ın ve Telefonun yerini büyük ölçüde bilgisayar almıştır. Bu iletişim araçları yerine E-Posta ve Çeşitli Haberleşme Siteleri ve Programları günümüzde daha çok kullanılmaktadır. Skype, Yahoo Messenger, MSN Messenger ve internet üzerinden görüşme yapılabilen diğer programların kullanımı gün geçtikçe daha da artmakta. Bilgisayar onun dışında arşivlemede, bilimsel araştırmalarda, mühendislikte, sunumlarda kısaca her yerde kullanılmaktadır. E-Devlet, E-Okul gibi devlet tarafından yapılan projelerle kullanımı daha da artırılmaktadır. İlerleyen dönemde daha da hayatımıza gireceğine kesin gözle bakabiliriz.
The Eniqmatic - avatarı
The Eniqmatic
Ziyaretçi
5 Haziran 2011       Mesaj #3
The Eniqmatic - avatarı
Ziyaretçi
Kişisel Amaçlı Kullanım
Haberleşmede Bilgisayar Kullanımı
Araştırma ve Mühendislik Alanlarında Bilgisayar Kullanımı
Bilgisayarların Eğitim’de Kullanımı
Eğlence Amaçlı Bilgisayar Kullanımı
bilgi kutucuğum - avatarı
bilgi kutucuğum
Ziyaretçi
16 Aralık 2013       Mesaj #4
bilgi kutucuğum - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayar hocamızın yazdırdıklarına göre;
eğitim,muhasebe,bankacılık,tıp,matematik,fizik,kimya,biyoloji,haritacılık,m imarlık,sanat,yazılı ve göresel medya,evlerde vs.
Umarım işinize yarar...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2013       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayar
1)hastanede
2)okulda
3)iş yerlerinde
kullanılır,
yardımcı oldummu...
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
25 Aralık 2013       Mesaj #6
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
Bilgisayar Nerelerde Kullanılır?
MsXLabs.Org

Bunun herhangi bir belirli yeri yok. Aslında günümüzde PC her yerde kullanılabiliyor.
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
7 Mayıs 2014       Mesaj #7
misafir - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayar eğitim iletişim sağlık iş yerlerinde kullanılır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Mayıs 2014       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
OKULDA EĞİTİM AMAÇLI
Mira - avatarı
Mira
VIP VIP Üye
21 Mayıs 2014       Mesaj #9
Mira - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Bilgisayarın Kullanıldığı Alanlar

Evlerde:
Ev bütçesinin hazırlanması (gelir-giderler), telefon, fiyatlar, vergiler vs. girilerek sonradan tekrar kullanılması ve diğer bilgilerin kaydı.

Eğitimde: Eğitimin (yabancı dil öğreniminden, astronomi, fizik, tıptan bilimsel araştırmalara kadar) bilgisayar destekli yapılması.

Ekonomik araştırmalarda: Ekonomik verilerinin hesaplanması, yorumlanması vs.

Trafik kontrolünde: Trafik ışıklarının zamanlaması ve diğer trafik işlemlerinin tamamlanması vs.

Askeri alanda: Nükleer silahların kontrolü ve uzay çalışmalarında.

İmalatta: Üretim esnasında kalite kontrol ve otomatik üretim amacıyla (robotik üretim).

Kamusal hizmetlerde: Devlet hizmetleri, sağlık hizmetleri, banka hizmetleri, planlama hizmetleri vs.

İletişimde (internet): Uzak mesafeler arasında bilgi alış verişinde.

Ticaret ve yönetimde: Muhasebe, bordro, satış, rezervasyon, stok kontrolü vs.
Masa üstü yayıncılıkta Desktop, Publishing, DTP, Bilgisayarın daktilo gibi kullanılmasıdır. Böylece; yazılan yazı ekrandan takip edilebilir, yanlış yazılan yazı düzeltilebilir, üzerinde istenilen değişiklikler yapılabilir, saklanabilir ve çıktısı alınabilir.

Ofis otomasyonunda: Bir işletmenin veya işletmeler arası ofis hizmetlerinin bilgisayar aracılığıyla yürütülmesidir.

Kelime işlem:
Yazı yazmak ve bununla ilgili işlemler için kullanılır. Yaygın kullanılan kelime iş;lem programlar; Word For Windows, Ami Pro, Windows Write, PW, WS

Hesap tablosu: Aritmetik işlemler yapmak ve hesaplama yöntemlerini (formülleri) belirleyerek sonuca ulaşmak için kullanılır. Yaygın kullanılan hesap tablosu programları MS-Excel, Lotus I-23, Quatro Pro, Improve, Moonstar vs.

Elektronik-posta e-mail:
Mesaj gönderilmesi ve doküman iletimi amacıyla kullanılır.

Bilgisayarlı konferans: İki uzak mesafe arasında görüntülü konferans (Tele konferans) düzenlenebilmektedir. Görüntüler büyük ekranlara yansıtılarak daha rahat görünmesi sağlanır.

Veri tabanı yönetimi: Her türlü bilginin istenildiğinde ve istenildiği şekilde ulaşılmak üzere düzenlendiği veri koleksiyonudur. Yaygın olarak kullanılan programlar; MS Access, Windows Kart dosyası, Paradox, dBase.

Sunum: Toplantı ve konferanslarda anlatılanların daha etkili olması için görsel ve işitsel sunumlara imkan verilebilir. Böylece sunucu, anlattıklarını bilgisayar vasıtasıyla daha anlaşılır ve düzenli yapabilir.

Mühendislik uygulamaları: Mühendislerin ve mimarların çizim ve tasarımlar için elektrik mühendislerinin endüstriyel tasarımları için bilgisayar yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Buna Bilgisayar destekli dizayn (Computer Aided Desigrı- CAD) denmektedir. En yaygın kullanılan program ise AutoCAD yazılımıdır.

Çizim ve boyama, grafik yazılımları, görüntü işleme, entegre yazılımlar, multimedia (çoklu ortam, istatistik, animasyon (canlandırma), ticari uygulamalar ve oyun için de bilgisayarlar kullanılmaktadır.
theMira