Arama

Ortalama yükseltme sınavında alınan puan yıl sonu puanını nasıl etkiler?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Temmuz 2013 Gösterim: 24.912 Cevap: 53
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Haziran 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Şimdi ben almanca dersinden 1 aldım. Ortalama ile sınıfı geçiyorum (ortalamam 55 üstü) ancak YGS - LYS işlerinde diploma puanı, sınav puanını etkilediği için ortalamamı yüksek tutmak istiyorum bu nedenle keyfi olarak girmeyi düşünüyorum. Ortalamam 40, ortalama yükseltme sınavından 0 çeksem yıl sonu notum düşer mi yoksa aynı mı kalır?

ÖzetMsn Surprisedrtalama yükseltmede düşük alırsam ortalamam iyice düşer mi?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Merhaba arkadaşlar.

Sponsorlu Bağlantılar
Benim çok acil yardımınıza ihtiyacım var sorunum şu.

Ben ortalama yükseltme sınavına gireceğim matematikten. Matematiğim ilk dönem 1 2.dönemde 1. Ortalama yükseltme sınavına girip 55(3) alsam matematik 4 ders 4.3=12 kredimi yoksa karne göz önüne alınarak 3+1/2=2
2.4=8 kredimi alacağım çok acil yardımınıza ihtiyacım var.

Cevaplarının için şimdiden teşekkür ederim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Haziran 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Şimdi ben almanca dersinden 1 aldım. Ortalama ile sınıfı geçiyorum (ortalamam 55 üstü) ancak YGS - LYS işlerinde diploma puanı, sınav puanını etkilediği için ortalamamı yüksek tutmak istiyorum bu nedenle keyfi olarak girmeyi düşünüyorum. Ortalamam 40, ortalama yükseltme sınavından 0 çeksem yıl sonu notum düşer mi yoksa aynı mı kalır?

Sponsorlu Bağlantılar
ÖzetMsn Surprisedrtalama yükseltmede düşük alırsam ortalamam iyice düşer mi?

Evet düşer.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Haziran 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynı kalırrr
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Haziran 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iYİ GUNLER BEN BU SENE LİSE 2 YE GECTİM AAMA 3 ZAYIFIM WAR BUNLARIN ARASINDA DİL VE ANLATIMDA WAR ORTALAMA NOTUM 2.60 DİL VE ANLATIM DERSİNİN ORTALAMA YÜKSELTME SINAVINA GİRECEM KESİN AMA EDEBİYATAINDA SINAVINA GİRME K İSTİYORUM EDEBİYATIM 43 DEN 1 SINAV DAN 0 ALIRSAM EDEBİYAT KARNEME 0 OLARAK MI GECER COK ACIL TAVSİYEDE BULUNABİLIRMISINİZ
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
28 Haziran 2011       Mesaj #5
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

iYİ GUNLER BEN BU SENE LİSE 2 YE GECTİM AAMA 3 ZAYIFIM WAR BUNLARIN ARASINDA DİL VE ANLATIMDA WAR ORTALAMA NOTUM 2.60 DİL VE ANLATIM DERSİNİN ORTALAMA YÜKSELTME SINAVINA GİRECEM KESİN AMA EDEBİYATAINDA SINAVINA GİRME K İSTİYORUM EDEBİYATIM 43 DEN 1 SINAV DAN 0 ALIRSAM EDEBİYAT KARNEME 0 OLARAK MI GECER COK ACIL TAVSİYEDE BULUNABİLIRMISINİZ

Sıfır alırsanız karnenize sıfır olarak geçer tabiki.
Sen sadece aynasin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Haziran 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ortalama yükseltme sınavından kaç alırsan o not sayılıır yani misal edebiyatın 2 yken 3 yapmak istersen ve 1 alırsan (1) bu not geçerli oluyo
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
29 Haziran 2011       Mesaj #7
misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben 9. sınıftayım ortalama yükseltme sınavına katıldım geçersem kaç puanla katılırım mesleğe lütfen bu sorumu boş geçmeyin
boraaa.. - avatarı
boraaa..
Ziyaretçi
1 Temmuz 2011       Mesaj #8
boraaa.. - avatarı
Ziyaretçi
11 sınıftan 12 ye geçtm 3 tane zyıfım geldi karneye edebiyat dil anlatım inkilap ama ortalamam tuttu 2.57 sadece dil ve anlatımdan sorumlu geçtim dil ve anlatm ilk dönem karnede 3 geldi ikinci dönem 1 geldi ortalamada 2 geldi ve 10 kredi kazandm şimdi ortalama yükseltmeye girip zayf alırsam ortalamam düşüp notum düşermi .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Temmuz 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
boraaa.. adlı kullanıcıdan alıntı

11 sınıftan 12 ye geçtm 3 tane zyıfım geldi karneye edebiyat dil anlatım inkilap ama ortalamam tuttu 2.57 sadece dil ve anlatımdan sorumlu geçtim dil ve anlatm ilk dönem karnede 3 geldi ikinci dönem 1 geldi ortalamada 2 geldi ve 10 kredi kazandm şimdi ortalama yükseltmeye girip zayf alırsam ortalamam düşüp notum düşermi .

istesende istemesende girceksn ama dil anlatıma mecbursun.bence şimdiden ver sonra başına bela olmasın zaten dil anlatım kolay geçersin dert etme.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Temmuz 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 9. sınıftayım ortalamam 2.59. 2 tane zayıfım var. bu sınavlara gircem. eğer ortalamam 3 olmazsa kalırmıyım. karnemde sorumlu geçti yazıyor ama.