Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Oksijen ve hidrojen birbirinden nasıl ayrılır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 27 Haziran 2011 (23:55) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
6775 kez görüntülenmiş, 8 cevap yazılmış ve son mesaj 9 Mart 2014 (02:31) tarihinde gönderilmiştir.
  • Bu konuyu beğendiniz mi?   
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 27 Haziran 2011, 23:55

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar-benim 3 sorum olacak..(1) sudaki oksijeni hidrojenden veya hidrojeni oksijenden nasıl ayırırız.ve bu işlemi negi bir elet edevat kullanarak yaparız ve muhafaza ederiz...(2)- bu ayrışım 1 litre suda nasıl ölçeklenir yani 1 litre suyun içindeki hidrojen ve oksijen moleküllerini ayrıştırdık ve muhafaza ettik diyelim bu 1 litre sudan ne kadar hidrojen ne kadar oksijen elde ederiz.....(3)-insan vücudunun veya ciğerlerinin bir seferde ne kadar
oksijen ve azot soluduğunu ve neden bu ikilinin bir arada olmaları gerektiğini bana genişçe açıklarsanız sevinirim bir çalışmam var ve cevaplar olmadan ilerleme kaydedemiyorum..ve son olarak ufak bir soru daha affınıza sığınarak soruyorum.ilk sorumdasuyun oluşumunu sağlayan molekülleri ayrıştırmak için ne gerektiğini sormuştum pekala bu ayrışım için kullanılacak element veya cihaz bütün sıvı ve gaz moleküllerini ayrıştırmada kullanılabilirmi yoksa gaz gibi uçucu maddelerin moleküllerini ayrıştırmak için farklı yöntemler mi kullanmamız lazım...bunları birim sel olarak anlayabileceğimiz tabirlerle açıklarsanız müteşekkür olurum...saygılarımla.bana bunu e-mail yoluyla iletirseniz daha çok sevinirim .orion985@mynet.com mail adresim.tekrar teşekkürler.
Rapor Et
Reklam
Eski 29 Haziran 2011, 21:15

#2 (link)
Özel Üye-VIP
nicely - avatarı
Hidrojen elementi sadece hidrojen moleküllerinden oluşur, renksiz, kokusuz, yanıcı
bir gazdır.
• Oksijen elementi sadece oksijen moleküllerinden oluşur, renksiz, kokusuz, yakıcı bir gazdır.
• Oksijen ve hidrojen atomlarından (elementlerinden) oluşan su, bir bileşiktir ve kendini oluşturan oksijen ve hidrojen elementlerinden farklı fiziksel ve kimyasal özelliklere sahiptir. Su, yanıcı ve yakıcı özellikte olmayan sıvı halde bir bileşiktir.
Bileşikler ve Formülleri detaylı bir şekilde linki inceleyin umarım işinize yarar
Rapor Et
Eski 16 Aralık 2011, 18:46

ilginç proje

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben sudaki oksijen ile hidrojeni ayıran bi makina yapıcam sonra bunu bir dalış tüpünün içine koyucam sanra .suyun içinde iken deniz suyunu içindeki depoya alıcak sonra sudaki oksijeni ayırıp kullanan kişiye hidrojeni ise denize vericek
Rapor Et
Eski 21 Şubat 2012, 00:00

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
slm arkadaşlar sudaki oksijeni ve hidrojeni ayırt edebilir miyiz ? Eyer ayırt edilebiliyorsa nasıl ? Bir makinası var mı? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. şimdiden teşekkürler......
Rapor Et
Eski 21 Mart 2012, 03:37

oksijen solumak:)

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Dostum sudaki oksijeni ayırdın diyelim, bu saf oksijeni solursan tez elden kendini öldrürsün hava gazı ile oksijen aynı şeyler değildir. Biraz daha araştır
Rapor Et
Eski 21 Eylül 2013, 09:38

hidrojen nasıl ayrıştırılır

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

slm arkadaşlar sudaki oksijeni ve hidrojeni ayırt edebilir miyiz ? Eyer ayırt edilebiliyorsa nasıl ? Bir makinası var mı? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. şimdiden teşekkürler......
suyunn içine 2 pil at bir saat bekle sonra pili çıkar bak ayrıştırılıyor
Rapor Et
Eski 10 Ekim 2013, 16:37

yok

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
öncelikle merhaba.
bu iş için 12w veya daha üst akü gerek.bir kabın içine su doldurulur + ve -kutupları birbirine diyemeyecek şekilde kablo montajlanır üzerine büyük bir balonu yarısından kesip hava kaçmıycak şekilde montajlanır balonun ağzı mandal ile kapatılır 1-2 dakika beklenir ve artı hidrojen ayrışmıştır...

not:akü kullanmak mecburiyetinde değilsiniz. ayrıca balonun mandalını açarken elinizde çok sıcak ve yanan madde bulunmamasına özen gösterin .
Rapor Et
Eski 13 Ekim 2013, 03:24

#8 (link)
izmirli
Ziyaretçi
izmirli - avatarı
Suyu elektrolize etmek için, içine toz soda katmanız gerekiyor bu suyun iletkenliğini arttırmak için kullanılır, ben bakır kablo kullandım, kablo simsiyah oldu suyu maviye çevirdi yosunsu maddeler kaplandı çelik iletken kullanmak gerekiyormuş ayrıca (+) ucundan çıkan baloncuklar oksijen (-) ucundan çıkan baloncuklar hidrojenmiş, hidrojeni ayırmak için bir videoda izledim adam (-) ucundan çıkan baloncukların üzerine cam tüp geçiriyor dolmasını sağlıyor cam tüpün içinde hava olmasın yanlız ayrıca bunu nasıl depolayabiliriz hiç bilmiyorum ancak bir balon içerisine esnekliği sayesinde sıkıştırılabilir kendi tahminimce ve dikkatli olun hidrojen tehlikeli bir patlayıcıymış
Rapor Et
Eski 9 Mart 2014, 02:31

Suyun ayrıştırlması tek elektrolizle mi olur

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
suyun ayrıştırılması ile ilgili bana yardımcı olurmusunuz
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.173 saniyede (75.12% PHP - 24.88% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 14:21
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi