Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Beyin cerrahı nasıl olunur?

Bu konu Soru-Cevap forumunda bihter_hazal tarafından 6 Ağustos 2011 (22:54) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
14347 kez görüntülenmiş, 11 cevap yazılmış ve son mesaj 24 Haziran 2013 (11:05) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.29  |  Oy Veren: 7      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 6 Ağustos 2011, 22:54

#1 (link)
bihter_hazal
Ziyaretçi
bihter_hazal - avatarı
Öncelikle tıp fakültesi hakkında bilgiyi okuyarak yazıya devam ediniz!
Günümüzün en poüler mesleklerinden biri olan doktorluk yapabilmek için hangi liseye gittiğiniz katiyen önemli değil! İster anadolu lisesi, ister fen lisesi, ister sağlık lisesinde (artık katsayıları da kaldıklarını göre rahatça meslek liselerinden tercih edecekler olacaktır) okuyun ancak üniversitede tıp fakültesini kazanıp bitirmek zorundasınız. Yani bazı bölümlerdeki gibi en basitinden acil tıp teknisyeni gibi sağlık meslek lisesinden mezun olayım puansız geçiş yapayım olayı tıp fakültesinde yok. Bu yüzden üniversiteye gelmeden önce nerelerde okuduğunuz hiç önemli değil. Ancak sınavda mf 3 puanınız yüksek olması gerekir. Tıp fakülteleri mf 3 puanından öğrenci alıyorlar.

Peki ben doktorluktan ziyade daha spesifik beyin cerrahı nasıl olurum diye soruyorsanız; bunun için 6 sene tıp fakültesini okuyup bitirmiş olmanız gerekir mezun olduktan sonra gireceğiniz tus sınavına göre bölüm tercihi yapacaksınız. Yani kardiyoloji, patoloji uzmanı gibi doktor olmak istiyorsanız öncelikle tıp fakültesini bitirmeniz gerekiyor.
En iyi cevap Collio tarafından gönderildi

Günümüzün en poüler mesleklerinden biri olan doktorluk yapabilmek için hangi liseye gittiğiniz katiyen önemli değil! İster anadolu lisesi, ister fen lisesi, ister sağlık lisesinde (artık katsayıları da kaldıklarını göre rahatça meslek liselerinden tercih edecekler olacaktır) okuyun ancak üniversitede tıp fakültesini kazanıp bitirmek zorundasınız. Yani bazı bölümlerdeki gibi en basitinden acil tıp teknisyeni gibi sağlık meslek lisesinden mezun olayım puansız geçiş yapayım olayı tıp fakültesinde yok. Bu yüzden üniversiteye gelmeden önce nerelerde okuduğunuz hiç önemli değil. Ancak sınavda mf 3 puanınız yüksek olması gerekir. Tıp fakülteleri mf 3 puanından öğrenci alıyorlar.

Peki ben doktorluktan ziyade daha spesifik beyin cerrahı nasıl olurum diye soruyorsanız; bunun için 6 sene tıp fakültesini okuyup bitirmiş olmanız gerekir mezun olduktan sonra gireceğiniz tus sınavına göre bölüm tercihi yapacaksınız. Yani kardiyoloji, patoloji uzmanı gibi doktor olmak istiyorsanız öncelikle tıp fakültesini bitirmeniz gerekiyor
Rapor Et
Reklam
Eski 19 Ağustos 2011, 00:07

Beyin cerrahi olmak için aşamalr nelerdir?

#2 (link)
süper gizem
Ziyaretçi
süper gizem - avatarı
Arkdaşlar ben beyin cerrahisi olmak isityorum. Ve bunun için aşamalar üniversite notları istiyorum. Lütven bilgili kaynaklarverin vede Ankara üniversitesi tıp fakületleri varsa nolur linkinde altında atın.
Syagılarımla, Gizem.
Rapor Et
Eski 2 Eylül 2011, 21:09

#3 (link)
Collio
Ziyaretçi
Collio - avatarı

Peki ben doktorluktan ziyade daha spesifik beyin cerrahı nasıl olurum diye soruyorsanız; bunun için 6 sene tıp fakültesini okuyup bitirmiş olmanız gerekir mezun olduktan sonra gireceğiniz tus sınavına göre bölüm tercihi yapacaksınız. Yani kardiyoloji, patoloji uzmanı gibi doktor olmak istiyorsanız öncelikle tıp fakültesini bitirmeniz gerekiyor
Rapor Et
Eski 2 Eylül 2011, 21:29

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Aslında benim dayım beyin carrahisi bende onun gibi meslek sahibi olmak istiyordum dayım da benim kendisi gibi büyük bir işim olsun istiyordu bende ona yönelik polis olmak istiyodum ve sınavına girdim ve kazandım 2 hafta göz eğitim altında kalacağım herşeyim ideal boyum kilom dayımın anlattığına göre beyin cerrahisi olmak çok zordur herhalde bizim sülalede işsiz olmayan yok hepsi mimar polis şirkette sekreter beyin cerrahi ortapedi doktoru öğretmen okul müdürü arkadaşlar şu an yalan söylüyor sanıyorsunuz ama öyle düşünüyorsanız çok yanlış düşünüyorsunuz ben sülalemdeki kişileri örnek alarak çok çalıştım ve kariyerim oldu Asayişde Başkomiser Yardımcısıyım inşaallah hepiniz güzel bir meslek sahibi olursunuz
Rapor Et
Eski 31 Ekim 2011, 14:40

beyin cerahı nasıl olunu?

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
asayişte nasıl başkomiser yardımcısı oldun hangi lise ve üniverselere gittiğin hakkında bilgi verirmisin???
Rapor Et
Eski 23 Kasım 2011, 12:59

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
anadolu liselerinden ne olunur ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

Anadolu liselerinin sayısal bölümlerinden hangi meslekler çıkar?
Rapor Et
Eski 29 Aralık 2011, 15:01

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
beyin cerrahı olmak için öss den kaç puan almamız lazım
Rapor Et
Eski 12 Temmuz 2012, 13:46

Cvp: Beyin cerrahı nasıl olunur?

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
anadolu liselerinden ne olunur ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

ANADOLU LİSELERİNDEN NE OLUNABİLİR LİSE 1 DEN SONRA SEÇİM YAPILIYORMUŞ FLN AÇIKLARMISINIZ LÜTFEN
Rapor Et
Eski 22 Temmuz 2012, 13:13

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

beyin cerrahı olmak için öss den kaç puan almamız lazım
direkt olarak beyin cerrahisi seçilmiyor. yani senin beyin cerrahı olman için öncelikle öss sınavından tıp fakültesini kazanman gerekiyor. 6 sene tıp fakültesini bitirdikten sonra tus sınavına girerek beyin cerrahisini seçebilirsn ve göründüğü kadar kolay olmadığını söylüyorlar ama benim fikrim tıp fakültesini zate kazandıktan sonra herşey çok kolay . ayrıca tıp fakültesinin puanları en düşük 486 en yüksek 546 civarlarında (en yüksek puan 575) bilgilendirmişsem ne mutlu . saygılar
Rapor Et
Eski 18 Eylül 2012, 14:25

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ncelikle tıp fakültesi hakkında bilgiyi okuyarak yazıya devam ediniz!

Kaynak: Beyin cerrahı nasıl olunur?
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.198 saniyede (78.12% PHP - 21.88% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 21:38
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi