Arama

Periler gerçekten var mıdır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 30 Ocak 2017 Gösterim: 23.903 Cevap: 39
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ağustos 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dünyada gerçek peri var mıdır?
EN İYİ CEVABI Efulim verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Peri, birçok farklı kültürün efsane, folklor ve mitolojisinde bulunan bir ruh veya doğaüstü yaratıktır. Genellikle insan görünümünde, çoğunlukla çok küçük olduğu ve uçmak, büyü yapmak, geleceği görmek veya etkilemek gibi doğaüstü güçlere sahip olduğu düşünülmüş ve böyle tasvir edilmiştir. Popüler kültürde çoğunlukla genç ve güzel kadınlar olarak tasvir edilseler de, eskiden bitkin yaşlı kadınlar veya yaramaz yaşlı erkekler olarak tasvir edilirlerdi. Farsça kökenli bir kelimedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Peri, eski Türk inanışında "melek"tir. Aslı "Perişte" dir ve diğer Türk dillerinde günümüzde de bu şekilde kullanılmaktadır, Türkçeye "peri" şeklinde girmiştir.

Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
22 Ağustos 2011       Mesaj #2
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Peri, birçok farklı kültürün efsane, folklor ve mitolojisinde bulunan bir ruh veya doğaüstü yaratıktır. Genellikle insan görünümünde, çoğunlukla çok küçük olduğu ve uçmak, büyü yapmak, geleceği görmek veya etkilemek gibi doğaüstü güçlere sahip olduğu düşünülmüş ve böyle tasvir edilmiştir. Popüler kültürde çoğunlukla genç ve güzel kadınlar olarak tasvir edilseler de, eskiden bitkin yaşlı kadınlar veya yaramaz yaşlı erkekler olarak tasvir edilirlerdi. Farsça kökenli bir kelimedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Peri, eski Türk inanışında "melek"tir. Aslı "Perişte" dir ve diğer Türk dillerinde günümüzde de bu şekilde kullanılmaktadır, Türkçeye "peri" şeklinde girmiştir.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Sen sadece aynasin...
seaberk - avatarı
seaberk
Ziyaretçi
22 Ağustos 2011       Mesaj #3
seaberk - avatarı
Ziyaretçi
hakkında söz söylenebiliyorsa elbette vardır, ama reel varlık alanında (gerçeklikte) var mıdır? dersen, üzgünüm ama sadece kavramsal bir varoluşa sahip olduğunu belirtmek zorundayım tıpkı batman,pegasus,vangölü canavarı... gibi
süper gizem - avatarı
süper gizem
Ziyaretçi
22 Ağustos 2011       Mesaj #4
süper gizem - avatarı
Ziyaretçi
Peri gerçekte yoktur. Filimlerde sadece fotomontas yapıp çocukların ilginç bulmasını sağlıyorlar. Sonra fotomontas yapıp ellerine biişi ler koyuyolar umarım bilgi verebilmişimdir.Msn EmbarrassedMsn EmbarrassedMsn Embarrassed
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ağustos 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hayır uzaylılar kanıtlandı vampirlerde öyle periler neden gerçek olmasın
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
cadıda vardır ozaman evet deniz kızları uzaylılar yok dediler ama gerçek çıktı bence herşey var çünkü bu evrende olmayan şey yok !
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Kasım 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eğer periler yoksa bu söylenti nereden çıktı bana açıklarmısınız ? ben inanıyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mart 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence periler var çünkü flimlerde yada çizgi flimlerde adı geçiyo nasıl peki kendi kafalarındanmı uyduruyorlar yoksa gerçekte oldukları içinmi böyle onların tarzında şeyler söylüyorlar çok merak ediyorum her şey varken neden periler olmasın sonuç olarak ispatlanamadılar ama adı nerden geliyo belki onların başka bir boyutları vardır bizim bilmediğimiz yada göremediğimiz
_kelebek_ - avatarı
_kelebek_
Ziyaretçi
1 Nisan 2012       Mesaj #9
_kelebek_ - avatarı
Ziyaretçi
Sihirli güç anlamında değil de bence cin anlamında mesela "Perili Ev" okuyanlar bilir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bnce vardır çünkü çizgi filimlerde geçio bn çizgi filimlerde var die bir kesinlik koyuyorum çünkü eğer periler yoksa çizgi filimlerde falan nasıl çıkıo eğer hayal gücü olsa ki olamaz çünkü kimsenin hayal gücü bu kadar gelişmemiştir bn şöle düşünüyorum bu çizgi filiimlerin falan yapımcıları görmüş olmalılarki ondan dolayı böyle çizgi filimler oluo eğer öle olmasa bu perileri hayal edecek kimse yoktur