Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Askere gideceğim yer kütüğe göre mi, yoksa doğum yerime göre mi belirlenir?

Gösterim: 6231 | Cevap: 4
  • askere kutuge gore mi gidilir
  • askerlik kutuge gore mi
  • kutuge gore askerlik
Misafir
Cevaplanmış   |    5 Eylül 2011 21:12   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

Askere gideceğim yer kütüğe göre mi, yoksa doğum yerime göre mi belirlenir?

benim kütük baska ilde doğum yerimde baska il nereden askere giderim?
En iyi cevap Valeria tarafından gönderildi

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Askerlik çağı her erkeğin esas nüfus kütüğünde yazılı olan yaşına göredir ve yirmi yaşına girdiği sene Ocak ayının birinci gününden başlayarak 41 yaşına girdiği sene Ocak ayının birinci gününde bitmek üzere en çok yirmibir sene sürer. Bu süre, Genelkurmay Başkanlığının göstereceği lüzum, Milli Savunma Bakanlığının teklifi ve Bakanlar Kurulu Kararıyla 5 yıla kadar uzatıla bilir veya kısaltılabilir. Yerli nüfus kütüklerinin birinde yazılı olmayan kimselerin yabancı kütükleri yerli kütükleri gibi sayılır.
Muhacirlerin askerlik çağlarının başlangıcı, geldikleri yılda nüfus kütüklerine geçen yaşlarına ve bu esasa göre hesab olunur. Nüfus doğum kağıdlarında doğumlarının ay ve günü yazılı olmıyanların doğum günleri yılın Temmuzunun birinci günü sayılır.
Geldikleri yıl ikinci kanun birinde 22 yaşını bitirmiş olanlar muvazzaf hizmete tabi tutulmayıp yaşıtları erbaş ve er arasına yedeğe geçirilirler. Bu gibilerin her ne sebeble olursa olsun nüfus kütüğüne yazılmalarının gecikmiş olması, geldikleri zaman yaşlarına göre başlıyacak olan askerlik çağlarını geciktirmez. Bunlar nüfus kütüğüne yazıldıkları tarihten başlayarak iki yıl geçmedikçe talim, manevra ve başka iş için silah altına çağrılmazlar.

Detaylı bilgi için linke tıklayınız >> ASKERLK KANUNU

5 Eylül 2011 21:23   |   Mesaj #2   |   
Valeria - avatarı
VIP Özel Üye-VIP
Amisos

7772
6.982 mesaj
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Askerlik çağı her erkeğin esas nüfus kütüğünde yazılı olan yaşına göredir ve yirmi yaşına girdiği sene Ocak ayının birinci gününden başlayarak 41 yaşına girdiği sene Ocak ayının birinci gününde bitmek üzere en çok yirmibir sene sürer. Bu süre, Genelkurmay Başkanlığının göstereceği lüzum, Milli Savunma Bakanlığının teklifi ve Bakanlar Kurulu Kararıyla 5 yıla kadar uzatıla bilir veya kısaltılabilir. Yerli nüfus kütüklerinin birinde yazılı olmayan kimselerin yabancı kütükleri yerli kütükleri gibi sayılır.
Muhacirlerin askerlik çağlarının başlangıcı, geldikleri yılda nüfus kütüklerine geçen yaşlarına ve bu esasa göre hesab olunur. Nüfus doğum kağıdlarında doğumlarının ay ve günü yazılı olmıyanların doğum günleri yılın Temmuzunun birinci günü sayılır.
Geldikleri yıl ikinci kanun birinde 22 yaşını bitirmiş olanlar muvazzaf hizmete tabi tutulmayıp yaşıtları erbaş ve er arasına yedeğe geçirilirler. Bu gibilerin her ne sebeble olursa olsun nüfus kütüğüne yazılmalarının gecikmiş olması, geldikleri zaman yaşlarına göre başlıyacak olan askerlik çağlarını geciktirmez. Bunlar nüfus kütüğüne yazıldıkları tarihten başlayarak iki yıl geçmedikçe talim, manevra ve başka iş için silah altına çağrılmazlar.

Detaylı bilgi için linke tıklayınız >> ASKERLK KANUNU
Misafir
30 Eylül 2012 00:24   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi

Cvp: Peter Answers

ben askere nereye gidicem?
ridak
30 Eylül 2012 00:28   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi

Cvp: Peter Answers

ben askere hangi şehire gidicem?
Misafir
23 Nisan 2013 13:31   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi

nereye

ben sakaryalıyım vede nereye askere gidecegim
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Askere gideceğim yer kütüğe göre mi, yoksa doğum yerime göre mi belirlenir? Konusuna Benzer Konular

Havaya göre mi yoksa mevsime göre mi giyinmelidir?
Gönderen: ays_e Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 12 Kasım 2012 18:18
Cevap: 0
Son Mesaj: 23 Kasım 2011 18:03
Oruç ezana göre mi yoksa imsak vaktine göre mi başlar?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Son Mesaj: 8 Temmuz 2010 04:31
Doğum Tarihinize Göre Renkleriniz
Gönderen: fadedliver Forum: Genel Astroloji
Son Mesaj: 18 Haziran 2008 23:19
Aylara Göre Kişilik (Doğum Ayınıza Göre Ruh Haliniz)
Gönderen: cHiLeK Forum: Genel Astroloji
Cevap: 1
Son Mesaj: 9 Haziran 2008 22:13
Sayfa 0.259 saniyede 10 sorgu ile oluşturuldu