Arama

Sefer görev emri çıktı, gitmezsem ne olur?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Şubat 2018 Gösterim: 48.167 Cevap: 9
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Eylül 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sefer görev emri çıktı, gitmezsem ne olur?
EN İYİ CEVABI SaKLI verdi
Sefer Görev Emri çıkması muhakkak sefer göreve gideceğiniz anlamına gelmez.
Son 20 yıldır sefer görev emirleri tebliğ edilmesine rağmen göreve gönderme yapılmıyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Tadbikat şeklinde bir çalışma haline geldi.
Uygulamanın güncelliği gereği Adres ve ulaşım bilgilerinizi güncelliyorlar.
Ayrıca sefer göreve gitseniz bile işinizi kaybetmessiniz sefer görev emrini iş yerinize ulaştırdığınızda yasal çerçeveler yoluyla size gerekli izin verillecektir.
Son düzenleyen Safi; 16 Şubat 2018 16:50
SaKLI - avatarı
SaKLI
VIP VIP Üye
11 Ekim 2011       Mesaj #2
SaKLI - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Sefer Görev Emri çıkması muhakkak sefer göreve gideceğiniz anlamına gelmez.
Son 20 yıldır sefer görev emirleri tebliğ edilmesine rağmen göreve gönderme yapılmıyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Tadbikat şeklinde bir çalışma haline geldi.
Uygulamanın güncelliği gereği Adres ve ulaşım bilgilerinizi güncelliyorlar.
Ayrıca sefer göreve gitseniz bile işinizi kaybetmessiniz sefer görev emrini iş yerinize ulaştırdığınızda yasal çerçeveler yoluyla size gerekli izin verillecektir.
..
SaKLI - avatarı
SaKLI
VIP VIP Üye
21 Ekim 2011       Mesaj #3
SaKLI - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Benim merak ettiğim bir husu var. Ben askerlik şubesine gitemedeim ve sanırım askerlik şubem sefer görev emrimi mülki idareye göndermiş. Tebliğ edilsin diye.
Karakoldan ailemin oturduğu (benim oturmadığım) eve karakol davetiyesi çıkarmışlar ve 5 gün içinde gelin demişler. Ben şehir dışındayım. 1 ay kadar da dönmeyeceğim. 5 gün için de gidemediğim için hakkımda arama emri filan çıkartırlar mı? Bu sefer görev emri tebliğ edilmedi diye herhangi bir adli yada idari ceza ile karşılaşırmıyım?

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN PERSONEL SEFERBERLİĞİ YÖNETMELİĞİ Bakanlar Kurulu Karar Tarihi - No : 13/12/1991 - 91/2513 'de her hangi bir husus yazımıyor çünkü...

Ailenizden tebliğ alan olmamış ise tebligat geri gideceğinden yeniden adres tespiti isteyeceklerdir. Her yıl yoklama yaptırmak gerekiyor sanırım yoklama yaptırmamışsınız. Telefonla ulaşarak adresinizi güncelleyebilir ve iş nedeniyle bir ay kadar şehir dışında olduğunuzu bildirebilirsiniz. Yakalama emri çıkartılmaz. Tebligatı aldıktan sonra belirtilen süre içerisin de şubeye uğramazsanız para cezası alabilirsiniz.
..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Şubat 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
banada geldi acilen subeye gelin denildi gitmedim eve tebliğ etmişler,1 hafta sonra gıttım hem seferberlik hemde 1 haftalık eğitim için kırklar eline çağırıyorlar gidemem dedim işlerimden dolayı hayır gidiceksiniz denildi etrafta bunca kaçak varken böyle adalet olmaz olsun, ama ne olursa olsun gıtmeyeceğim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Mart 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Dostum en son mesajı yazan arkadaşım benimde görevim kırklareline çıktı aynı banada gideceksin dediler haziran 1 inde
aynı dediğin gibi oldu sabahın köründe şubeye gidip evraklarımı aldım haziran 1 inde 65.mknz piyade eğitim tugayı birlik..
Gitmezsen cezası var haberin olsun sen nerde ikamet ediyorsun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Mart 2013       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bana da (sefer görev emriniz tebliğ edilecektir) diye bir kağıt geldi hemen asgari şubeye gittim işlem yaptılar gideceğim yeri söylediler (Hatay iskendurun) çıktı bana..Ancak Savaş falan çıktığı zaman ve savaş zamanında gerek duyarlarsa çağırırlar dediler!!!...Uzun lafın kısası 1 hafta eğitime falan almıyorlar yok öyle birşey...Başka arkadaşları 1 hafta eğitime çağırdılar ise o kadarını bilemicem beni çağırmadılar..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mart 2013       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar bende askerlıgımı yapalı 1.5 sene oldu bugun sefer görev emri kağıdı geldiii...

bu nedemek ne yapmam gerkıyo arkadslar mazeret bildirilmiyormu

şubeye gidip sefer görev emri kağıdını alacaksın. zaten 31 yaşına kadar sende kalıyor. o yaştan sonra yeni birine veriliyor. Kapına polis gelipte onlarla beraber gitmek istemiyorsan gidip bir an önce al derim. Çünkü bu konu üzerine çok duruyorlar. Korkmana gerek yok . Savaş çıksa bu kağıda bile gerek kalmadan zaten herkes gönüllü gidecek Msn Wink

hem gitmezsen 6 ay-2 yıl arası hapis. 50.000 tl para cezası var.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2016       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ya mühim birşey değil amaç herhangi bir seferberlik durumunda katılacağın birliği belirlemek için askerliğini yapan hemen hemen herkese gönderilir veya şçseferberlik tatbikatı varsa bu tatbikata kayılıyorsun ama gittin birlikte sivildeki yaşamın nasılsa öyle kalıyorsun saç sakal traşı sana kalmış asker değilsin çünkü sadece tatbikat için ordasın kamuflaj zaten vermiyorlar çay kahve sigara sivil takılıyon tatbikat kaç günden biterse sonra geri dönüyorsun ben 1 ay gitmiştim askerden 2 sene sonra baya eğlenceli olmustu benim için
zalım - avatarı
zalım
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016       Mesaj #9
zalım - avatarı
Kayıtlı Üye
Sefer görev emri genellikle askerlikten sonra gelir yazı geldikten sonra karakola gidip imza atarsınız eğerki sefer görev emriniz 1 yıl sonra iptal olmaz ise her yıl imza atıp kaldığınız yeri beyan edersiniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Şubat 2018       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
E devletten bana mesaj gelmiş seferber tatbikatına görevlendirildiniz diye 10 gün içinde askerlik şubesine başvurun diyur çobanım gidemiyorum bir surun çıkarmı