Arama

Dünyada yaşanan kötülükler ve nedenleri hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Ekim 2013 Gösterim: 30.827 Cevap: 26
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Dünyada yaşanan kötülükler nelerdir? Bu kötülüklerin sebepleri ve doğurduğu sonuçlar nelerdir?
EN İYİ CEVABI konçuy verdi
Sadece Nefse uymak...geldiğimiz bu sınav yerinde yaradılış gayesini unutturan şeytana kulluk etmek başka neden olabilir...):kötüde ondan kötülükte....
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Eylül 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dünyada yaşanan kötülükler ve nedenleri nelerdir
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Eylül 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
"Bu dünyada herkes yaptığının karşılığını bulur Kötüler er geç cezalarını çekerler İyiler ise, türlü şekil ve yollarla mükâfat görürler İyi niyetle attığımız her adım, yaptığımız her iş, er geç yüzümüzü güldürecektir
Birçokları, karşılaştıkları zorluklardan, kötü ve sıkıntılı durumlardan yakınır dururlar Oysa tüm kötülüklerin ve acı gerçeklerin ilk tohumu insan ruhuna atılır Yalnız kendini düşünmenin ve bencilliğinin ihtirasına kapılan insanoğlu, dünyayı kendi arzularını fazlasıyla doyurabileceği bir ganimet alanı sanır Vicdan, irade ve eğitim, o büyük güçlerini göstermediği sürece kötülükler kara bir bulut gibi sarar dünyamızı
Bazen işlerimizin gönlümüzce olmadığına, çabalarımızın meyvelerini alamadığımıza üzülürüz Bunların gerçek nedenleri üzerinde duracağımıza koyu bir karamsarlığa kapılırız Hayatta atılan ilk adımlar, sonuçları bakımından çok önemlidir Bu nedenle hayatta, her türlü alanda ilk adımları atarken çok dikkatli olmalıyız Yersiz düşüncelerle, yanlış davranışlarla çevremize, dolayısıyla da kendimize zarar vermekten kaçınmalıyız Başkalarının bize karşı iyi niyetli olmalarını istiyorsak önce kendimiz iyi
olmalıyız Önemli olan da budur
Her birey kendi içindeki kötülük tohumlarını yok etmeyi başardığı takdirde, bu dünyada kötülük denen şey de ortadan kalkacaktır "
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Eylül 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya başka metin yok mu hangi siteye girsem aynı metin ...
tugcearmagan977 - avatarı
tugcearmagan977
Ziyaretçi
28 Eylül 2011       Mesaj #5
tugcearmagan977 - avatarı
Ziyaretçi
bence dünyamızda yaşanan kötülüklerin sebebi insanların okumadığı iyi eğitim almadığı ve cahil olduklarından kaynaklanıyor.Çünkü eğer şöyle düşünürsek:bir doktor ile cahil bir bireyi karşılaştırırsak sonuçta doktor kültürlü ve bilgilidir okumamaış bir bireyi de göz önünde bulundurursak bilgisiz,kültürsüz ve cahildir.Tüm bunlar dünyamızdaki kötülüklerin oluşumunda başlıca nedendir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Eylül 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
dünyada yaşanan kötülüklerin sebebi
"Bu dünyada herkes yaptığının karşılığını bulur Kötüler er geç cezalarını çekerler İyiler ise, türlü şekil ve yollarla mükâfat görürler İyi niyetle attığımız her adım, yaptığımız her iş, er geç yüzümüzü güldürecektir
Birçokları, karşılaştıkları zorluklardan, kötü ve sıkıntılı durumlardan yakınır dururlar Oysa tüm kötülüklerin ve acı gerçeklerin ilk tohumu insan ruhuna atılır Yalnız kendini düşünmenin ve bencilliğinin ihtirasına kapılan insanoğlu, dünyayı kendi arzularını fazlasıyla doyurabileceği bir ganimet alanı sanır Vicdan, irade ve eğitim, o büyük güçlerini göstermediği sürece kötülükler kara bir bulut gibi sarar dünyamızı
Bazen işlerimizin gönlümüzce olmadığına, çabalarımızın meyvelerini alamadığımıza üzülürüz Bunların gerçek nedenleri üzerinde duracağımıza koyu bir karamsarlığa kapılırız Hayatta atılan ilk adımlar, sonuçları bakımından çok önemlidir Bu nedenle hayatta, her türlü alanda ilk adımları atarken çok dikkatli olmalıyız Yersiz düşüncelerle, yanlış davranışlarla çevremize, dolayısıyla da kendimize zarar vermekten kaçınmalıyız Başkalarının bize karşı iyi niyetli olmalarını istiyorsak önce kendimiz iyi
olmalıyız Önemli olan da budur
Her birey kendi içindeki kötülük tohumlarını yok etmeyi başardığı takdirde, bu dünyada kötülük denen şey de ortadan kalkacaktır

Kaynak: Dünyada yaşanan kötülükler ve nedenleri hakkında bilgi verir misiniz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Eylül 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
insanalar bu dünyayı kötü yapandır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BENCE BUNUN SEBEBLERİNDEN BİRİDE İNSANLARIN EMPATİ KURAMAMALARIDIR.BİRBİRLERİNİ ANLAMADAN DİNLEMEDEN YANİ AHLAKSIZCA ................ KÖTÜ KÖTÜ SÖZLER SÖYLEMELERİDİR.
ASLINDA BUNUN CAHİLLİKLE YADA OKUMUŞLUKLA HİÇ BİR ALALKASI YOKTUR MESELA CAHİLDİR AMA İYİ BİRİDİR BÖYLE KÖTÜ ŞEYLER YAPMAKTAN KAÇINIR. AMA OKUMUŞTUR CAHİL DEĞİLDİR VE NE YAZİK Kİ HALA ADAM OLAMAMIŞTIR. YADA TAM TERSİDİR.
YADA BÜTÜN BUNLARI GÖRMÜŞTÜR VE O KİŞİLERE ENGEL OLMAMIŞTIR İŞTE BUDA AYNI BU KİŞİLER GİBİDİR. EĞER BÖYLE BİRİYSENİZ BEN SİZE ÇOK AMA ÇOK ACIYORUM ÇÜNKÜ ARTIK SİZDE BU KİŞİLER GİBİSİNİZDİR ONLARAN HİÇ BİR FARKINIZ KALMAMIŞTIR . HANİ BEN ÖYLE KİŞİLER GİBİ DEĞİLİM ONLARA ENGEL OLMADIM AMA SONUÇTA ONLAR GİBİ DEĞİLİM....
DESENİZDE BOŞ VERRRRRR DESENİZDE BÖYLE KİŞİLERDEN DENSİNİZDİR. AMA O LİŞİLERE ENGEL OLDUYSANIZ KENDİNİZLE GURUR DUYMALISINIZ........ BÖYLE BİR DÜNYADA YAŞAMAK İSTEMİYORSANIZ . O ZAMAN BU KİŞİLER GİBİ OLMAYIN . BÖYLE KİŞİLERE ENGEL OLUN..............
.......................R@ß!@ KQÇ€R......................
konçuy - avatarı
konçuy
VIP ON TEMMUZ 2013
16 Ekim 2011       Mesaj #9
konçuy - avatarı
VIP ON TEMMUZ 2013
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Sadece Nefse uymak...geldiğimiz bu sınav yerinde yaradılış gayesini unutturan şeytana kulluk etmek başka neden olabilir...):kötüde ondan kötülükte....
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ekim 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
konçuy çok haklısın şeytan zaten hayatta en çok peygamber efendimizi(sav) ve gençleri sevmezmiş çünkü ikiside nefislerine uymamak için mücadele içinde olurlarmış