Arama

Balıkların anüsü nasıldır ve neresindedir?

Güncelleme: 16 Ekim 2012 Gösterim: 4.491 Cevap: 2
KıreyziKız - avatarı
KıreyziKız
Ziyaretçi
26 Eylül 2011       Mesaj #1
KıreyziKız - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar. Her yerde balıların cinsiyeti nasıl anlaşılır ? Diye yazıyordu. Cevaplardan birisi ise : ''Anüsü içe girikse 'erkek' dışa doğruysa 'dişi' yazıyordu. Ben anlamış değilim. Ben değil başkalarıda anlamamış ... Bu balıkların anüsü nerede? Ve nasıl.......?
Sponsorlu Bağlantılar
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
26 Eylül 2011       Mesaj #2
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Bahsettiğiniz balık cinsini bilmemekle beraber daha açıklayıcı olması bakımından akvaryum balıklarından örnek vermek isterim: (Daire içine alınmış bölümler)
Dişi olan alttaki resimdeki balık üreme organı kuyruktan once gelen çeyrek daire biçimindeki tek kanatçık daha oval yapıdadır. Bu Dişi bir balık olduğunu gösterir.Bu çeyrek dairenin hemen önünde yumurtlama kanalı bulunur.
Sponsorlu Bağlantılar
Ad:  kılıcdısı.jpg
Gösterim: 2326
Boyut:  7.6 KBAd:  dişi anüs.jpg
Gösterim: 1015
Boyut:  17.5 KB

Erkek balık ise yine kuyruk tan once gelen karın altındaki dişiye göre daha sivri yapıya sahip karın altındaki huni tarzında daha uzun ve ince yüzgeç/üreme kanat yapısından anlaşılır.
Ad:  SiyahKilic.jpg
Gösterim: 930
Boyut:  29.8 KB

Döllenme Erkek tarafından bu kanallı boru marifeti şeklinde kullanarak dişinin üreme organına spermleri gönderir.

Daha basit bir anlamda tıpkı insanlar gibi eşeyli üreme şeklinde olmasada aynı mantıkta seyreder.

Balık ve cinslerine göre bu üreme organları farklılık gösterir. Bu sadece görselde farklıdır. Üreme şekli ve organları tüm balıklarda aynı bölgededir.

Ayrıcana balık türlerindeki konumuzdaki resimleride inceleyebilirsiniz: Balık Türleri
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ekim 2012       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim balıklarım yavru birisi üstlerde yuvarlanarak geziniyo diğeri onu kovalayıp öpüyo:Msn Grin cinsiyetleri nelerdir ve yavru balıklar hamile kalır mı erkek balık yavrularını yer mi?? lütfen acil cevap verin...