Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

İlluminati nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 27 Eylül 2011 (13:42) tarihinde açılmıştır.
14764 kez görüntülenmiş, 21 cevap yazılmış ve son mesaj 20 Kasım 2014 (22:05) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 27 Eylül 2011, 13:42

İlluminati nedir?

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
illumunati.org da geriye doğru sayan gün-saat-dakika-saniye nin anlamı nedir?
En iyi cevap BloodDrinker tarafından gönderildi

342475-3-4-cc52c
Konuyla ilgili olarak bir galeri ekledim göz atmanızı öneririm

Son zamanlarda sıkça duyulan bir kelime İllimunati...
İlk defa duyanlar genelde ne olduğunu merak ediyor araştırmaya başlıyorlar fakat karşılarına karmakarışık sayfalar çıkıyor.

Bu yüzden ben okuyup araştırdığım kadarıyla kısaca özetlemek istiyorum.

İlluminati en basit tanımıyla 'dünyayı yöneten gizli güçler'dir.

Simgesi ise tek gözdür. (Ra Tanrısının gözü) Bu heryeri gören göz anlamına gelir.

Örgütün başında oldukça zengin kişilerin olduğu söylenmektedir.

En önemli silahları müzik sektörüdür. Şarkıcılara ruhlarını şeytana satmaları karşılığında para ve ün vaadettikleri söylenmektedir.

Lady Gaga, Jay Z bu müzisyenlerin en aktifleri olarak bilinmektedirler ayrıca örgüte girdikten sonra çıkmak isteyenler çeşitli tehtitlerle karşılaşmaktadırlar, bunun en önemli örneği de Michael Jackson'dur. Örgüte katılıp ününe ün kattıktan sonra sıkıldığını söyleyip ayrılmak istediğinde onu çocuk tacizcisi olarak göstermişlerdi, beyazlaşmaya çalıştığını ırkını reddettiğini söylemişlerdi ama bu gerçek değildi. Michael bunu birçok kez belirtmişti bir hastalığa yakalandığını vücudunun giderek beyazlaştığını... Fakat basında örgütün elinde olduğu için istedikleri gibi yönetiyorlardı... Böyle birsürü örnek var kafa karıştırmak istemiyorum, ayrıca Eminem'in Not Afraid şarkısı yine bu örgüte karşı yazılmış bir şarkıdır.

Örgüt son olarak geçen aylarda gündeme geldi, sitelerinde sayaç doluyordu ve insanlar o sayaç dolunca korkunç şeyler olacağını düşünüyorlardı fakat yanlıştı. Onlar sadece gündeme gelmek istemişlerdi ve başardılar.

Daha birçok olaylar var fakat derine inmek istemedim daha fazlasını da araştırmadım bu örgütle ilgili bunların bilinmesinin yeterli olduğunu düşündüğüm için, umarım yardımcı olabilmişimdir.
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 29 Eylül 2011, 07:03

yokoluşu gösteren saat

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Karanlık günlerde yaşıyoruz ve karanlık günlerde, karanlık gizli örgütler canlanıp gündemi yönlendirmeye uğraşırlar. Karanlık örgütlerin en karanlığı sayılan İlluminati de tam bu günlerde ortaya çıktı ve çok ses getirecek bir eylem planlamaya başladı.

Gizli örgütleri çalışmışlığım ve dünyanın gizli tarihi üzerine okumuşluğum vardır, ama İlluminati’nin son tehdit kokan operasyonunu ben bile ürpertici buldum. Gizli örgüt Panama’dan yayın yaptığı anlaşılan bir internet sitesinde (The Illuminati) durmadan süren bir geri sayım başlatmış durumda.

Adresi tıkladığınızda karşınıza örgütün kendisi gibi karanlık, simsiyah bir ekran çıkıyor, ancak bilgisayarınızın faresini ekranın sol üst köşesine getirip birkaç kez tıkladığınızda, karşınızda devamlı geriye doğru sayan bir saat beliriyor.

Ben bu yazıyı yazarken saat 75 gün 6 saat 30 dakika ve beş saniyeyi göstermekteydi; bu satırı bitirinceye kadar zaman daha da kısalmış olacak. Hesapladığınızda İlluminati’nin 7 Aralık veya 6 Aralık’tan 7 Aralık’a geçiş saatlerini verdiği ortaya çıkıyor.

Bunu Ömer Çelakıl söyledi, sitenin kaynak kodunu çözdüğünüzde şöyle bir cümleye ulaşıyorsunuz: “ÜZGÜNÜZ ÇOK GEÇ KALDINIZ.”

“İlluminati neden geriye doğru bir sayım başlattı, verilen tarihte neler olacak, acaba örgüt büyük ve dünyayı sarsan yeni bir eyleme mi hazırlanıyor, yoksa o gün dünyayı sarsacak ve altüst edecek bir açıklama mı yapılacak, bir büyük sır o gün mü anlatılacak”, o sayfayı görünce bütün bunları düşünmemek imkânsız oluyor.

Peki o gün açıklanabilecek büyük sır ne olabilir?

İlk akla şu geliyor: Site Panama’dan yayın yaptığından ve Maya takviminin verdiği son tarihe yaklaştığımızdan, acaba İlluminati o gün Maya takviminin bahsettiği sonun doğru olduğunu kanıtlarıyla mı açıklayacak diye de düşünüyor insan. Bu tür konularda çok çalışan ve uzmanlığı dünya çapında kabul edilmiş bulunan Aytunç Altındal’ı aradım. Terör üzerine bir dizi konferans vermek için hazırlandığı Cenevre’de buldum onu ve bu geri sayımın anlamının ne olabileceğini sordum.

“6-7 Aralık tarihi İlluminati örgütünün 300′üncü kuruluş yıldönümü olabilir, o dünyadaki bazıları tarihin bu olduğunu kabul ederler” dedi.

Geriye sayımın yapıldığı tarih bir kuruluş yıldönümü olabilir tabii ki, ama sitenin kaynak kodlarının şifresi çözülünce neden “ÜZGÜNÜZ ÇOK GEÇ KALDINIZ” mesajı çıkıyor, bunu da açıklamak gerekiyor.

Yoksa son yıllarda önemini başka rakip örgütlere kaptıran İlluminati yine dikkati kendine çekmek için planlamış olabilir miydi? “Ben hâlâ güçlüyüm” mesajını dünyaya vermek için geriye doğu saydıkları tarihte bir büyük olay planlamış olabilirler miydi?

Her şey ihtimal dahilinde tabii ama şu da bir gerçek, İlluminati eskiye göre önemini başka gizli örgütlenmelere kaptırdı. Başka örgütler dünya olaylarını İlluminati- ‘ye göre artık çok daha güçlü etkileyebiliyorlar. Hangi örgütün dünya ölçeğinde ön plana çıktığına ve İlluminati’nin yerine dünya olaylarını yönlendirdiğine gelince.

Aytunç Altındal bana sürpriz gelen bir isim verdi ve “Bu örgütü iyi incele, emin ol ki önümüzdeki günlerde isimlerini çok fazla duyacaksın, çünkü Türkiye’de de etkinler” dedi.

TAVISTOCK ADLI GİZLİ ÖRGÜTLENME

Tavistock görünürde bir düşünce üretme merkezi olarak kendini gösteriyor. Ama aslında dünyanın çeşitli yerlerindeki ülkelerin yönünü belirlemek için çalışıyorlar.

Bir klinikleri de var, burada özellikle Freud’un beyin yıkama yöntemleri üzerine çalışıyorlar ve bu yöntemlerin kitleler üzerine nasıl kullanılacağını araştırıyorlar. Ve sonunda dünyanın her bölgesindeki farklı kültürlere ve farklı siyasi iklimlere yönelik yöntemleri çıkarıyorlar.

Bu tür gizli bilimlerle uğraşanlar son olarak Arap Baharı’nın da birdenbire çeşitli ülkelerde ortaya çıkmasını, bu örgütün çalışmalarına bağlıyorlar.

Ben Tavistock adlı bu örgütü yeni duydum ve İlluminati’nin yerine bile oynayacak kadar güç savaşına girmiş olduğunu da öğrenince şaşırdım doğrusu. Anladığım kadarıyla dünyanın bu hassas, karanlık döneminde, karanlık örgütler arasında bir güç savaşı, bir rol kapma çatışması yaşanıyor. İlluminati’nin başlattığı geri sayım olayı da bu savaşın bir parçası. Ancak bu tür örgütler arasında öne çıkma ve güç gösterme savaşı kızıştığında birinin büyük ve çok çarpıcı bir gösteri yapıp, hepimizi şaşırtarak korkutmaya çalışacaklarını bekleyebiliriz.
Rapor Et
Eski 3 Aralık 2011, 21:53

İlluminati nedir?

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bir arkadaşım illuminati ' nin sitesine girmiş.
ilk önce beyaz bir sayfa da arkadaşımın bütün bilgileri çıkmış(adı soyadı, anne adı, baba adı, ev adresi ... )bir kaç dakika sonra ise siyah bir sayfa açılmış ve sol üst köşede ''4 days, 17 hours.., ..second.. falan yazıyormuş. bunun anlamı nedir ?
Rapor Et
Eski 7 Aralık 2011, 12:09

İlluminati nedir?

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bende illuminati olmak istiyorum bunun için ne yapmalıyım yani ne yapabilirim acaba bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim
Rapor Et
Eski 17 Nisan 2012, 12:17

Cvp: İlluminati nedir?

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar uliminati görüldüğü gii deil allaha inanmayanları simgeler o gözde tek gözlü olan deccalin gözüdür Allah bizi işte böyle ir şeyle sınıyor inanmayın kısacası Allahtan başka İlah yoktur Hz. Muhammet onun kulu ve elçisidir
Rapor Et
Eski 2 Ekim 2012, 16:54

İlluminati nedir?

#6 (link)
amaçsız genç
Ziyaretçi
amaçsız genç - avatarı
ya cewap werin
Rapor Et
Eski 2 Ekim 2012, 17:09

#7 (link)
MsXTeam
Valeria - avatarı
1776 yılında Almanya'nın Münih kentinde, Adam Weishaupt isimli Kabbalacı bir Hukuk Profesörü ve Baron von Knigge ile diğerlerinin yardımıyla kurulan gizli topluluk. Illuminati, "Aydınlanmış Olanlar" anlamına gelmektedir. Topluluğun kuruluş amacı cehaletle, baskıcılıkla ve kilisenin dogmalarıyla mücadele etmekti. Her ne kadar asıl amaç, aydınlanarak dinsel dogmalardan uzak, hür düşünceyi ve Newtoncu pozitif bilimin önünü açmak idiyse de, gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek dünya siyaset tarihinin belki de zaman içerisinde üzerine en fazla komplo teorisi üretilmiş topluluğu halini almıştır.
Münih'te kurulup, o yörede (Bavyera) hızla gelişen Illuminati'nin üye kayıtları büyük bir gizlilik içinde saklanıyordu. Öyle ki, üyelerin her birinin takma isimleri vardı ve yazışmalarda bunlar kullanılır, üyelerin gerçek isimleri ve kimlikleri asla kullanılmazdı. Örneğin, topluluğun kurucusu Adam Weishaupt'un kod adı Spartacus idi. Illuminati üyeleriyle ilgili bilinen tek şey, tüm üyelerinin Cermen kökenli beyazlardan oluştuğudur.
Kuruluşu

Cizvitlerin görüşlerine ve dayatmalarına büyük bir antipati besleyen Galileo Galilei, bir topluluk kurarak bu dogmalarla mücadele etmek ve parlak gençleri ve aşırı derecede zeki insanları bünyesinde toplayarak onlara özgürlüğün, hür düşüncenin ve aydınlanmanın faziletlerini aşılamak istiyordu. 1774Mason olan Weishaupt, bu emellerinin Masonluk içerisinde var olduğunu görse de, Masonluğun emellerinin ve felsefesinin siyasetler üzeri olması itibariyle ve Almanya'daki kilise/cizvit egemenliğini sona erdirmek istemesinden ötürü, bu doğrultuda bir topluluk kurmaya karar verdi ve kendisi gibi düşünen 11 arkadaşıyla beraber 1776 yılında yılında Illuminati'yi kurdu.

Devamı için linke tıklayınız > İlluminati Nedir?

Rapor Et
Eski 2 Ekim 2012, 17:54

#8 (link)
YgmrDirectioner
Ziyaretçi
YgmrDirectioner - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

illumunati.org da geriye doğru sayan gün-saat-dakika-saniye nin anlamı nedir?
İlluminati şeytana tapan (Baphomet) ve bütün dinlere karşı olan bir örgüttür.Günümüzde neredeyse her yerde İlluminati vardır.TV kanalları,markalar,ünlüler en iyi örnekler..Üçgen (Mısır Piradimidi de olabilir) ve Tek göz,İlluminatinin sembolüdür.İlluminati ile ilgili daha detaylı bilgileri Wikipedia'den okuyabilirsin

Bütün yazıyı kendim azdım lütfen emek hırsızlığı yapmayın
Rapor Et
Eski 2 Ekim 2012, 18:16

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
illimunati masonların simgesi tek göz yani illuminatidir şimdi izledigimiz diziler markala çizgi filimlerin çoğunda bulunur genelde üçgen piramidin üst kısmında yer alır
Rapor Et
Eski 12 Ekim 2012, 19:08

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sakın böyle birşey yapma KUR-AN'ı çiğneyen madonna ALLAH a inkar eden rihanna bunlar ın olduğu inanç ben o hayattan da o halden de nefret ederdim sakın böyle birşey yapma
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.168 saniyede (69.35% PHP - 30.65% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 17:24
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi