Arama

Modelistlik nasıl bir meslektir, meslek özellikleri nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 31 Ağustos 2014 Gösterim: 6.787 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
modalisleri özellikleri
nedir
EN İYİ CEVABI SaKLI verdi
Modelistlik nedir?
Modelistlik, genel anlatımla modeli belli olan bir giysinin, seri üretim için kalıbını çizmek, kalıbını hazırlamak demektir.
Sponsorlu Bağlantılar
Diyebiliriz ki modelistlik; bir binanın inşa edilebilmesi için belli kaygılar göz önünde bulundurularak hesapları yapılıyor ve planı projesi çiziliyorsa modelistlikte, ona benzer bazı kaygılar göz önünde bulundurularak metot ve hesaplar ışığında bir giysinin kalıbını çıkarmaktır.
Stilist giysinin mimarı, modelist ise giysinin inşaat mühendisidir.

Daha detaylı bilgi için
> TIKLAYINIZ

SaKLI - avatarı
SaKLI
VIP VIP Üye
20 Ekim 2011       Mesaj #2
SaKLI - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Modelistlik nedir?
Modelistlik, genel anlatımla modeli belli olan bir giysinin, seri üretim için kalıbını çizmek, kalıbını hazırlamak demektir.
Sponsorlu Bağlantılar
Diyebiliriz ki modelistlik; bir binanın inşa edilebilmesi için belli kaygılar göz önünde bulundurularak hesapları yapılıyor ve planı projesi çiziliyorsa modelistlikte, ona benzer bazı kaygılar göz önünde bulundurularak metot ve hesaplar ışığında bir giysinin kalıbını çıkarmaktır.
Stilist giysinin mimarı, modelist ise giysinin inşaat mühendisidir.

Daha detaylı bilgi için
> TIKLAYINIZ

..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ağustos 2014       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Meraba ben 15 yaşındayım resimde yetenekli olduğum ve ilgi alanıma girdiği için güzel sanatlar lisesine kayıt oldum ve kazandım. mimar veya modelist olmak istiyorum ama çok zor geliyor ne yapmalıyım ??? soruma cevap verirseniz memnun olurum Msn Happy)))))