Arama

Okullara tablet bilgisayar ne zaman gelecek? - Sayfa 6

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Ekim 2014 Gösterim: 24.205 Cevap: 57
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Eylül 2012       Mesaj #51
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya anlamıo musunuz geçen yılın 2. döneminde dağıtılmaya baslandı simdide 9.10.11. sınıflarala 5. sınıflara verilecek 1.2.3.4. sınıfa verilmeme nedeni ise yazma yetenekleri gelişsin die....
Sponsorlu Bağlantılar
52caner52 - avatarı
52caner52
Ziyaretçi
8 Ekim 2012       Mesaj #52
52caner52 - avatarı
Ziyaretçi
tabletler ortaokula ne zaman verilecek ?? Msn Mad
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2012       Mesaj #53
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Offf haksızlık biz Seçmeli Ders Görüyoruz onlar görmüyo bide Tablet Gelmesini mi bekliyorsunuz? Yanılıyorsunuz....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Aralık 2012       Mesaj #54
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha bu 2 dönem içinde mi? dağıtılcak tabletler..!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Aralık 2012       Mesaj #55
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2. sınıfa gidiyorum hala gelmedi Msn Confused
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2012       Mesaj #56
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Beşinci ve dokuzuncu sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtılacak. İnterneti de olacak bilgisayarlar çocuklarda kalacak. Uygulama ikinci döneme yetişecek.

tabletler 2 doneme 1586618
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilere, 2011-2012 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde “iPad’e benzer tablet bilgisayarlar” dağıtacak. Kademeli olarak yaygınlaştırılacak uygulama kapsamında tablet bilgisayarı olan öğrenciye ücretsiz kitap dağıtılmayacak. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, “Uygulama ikinci döneme yetişecek. Beşinci ve dokuzuncu sınıflara tablet dağıtılacak. Dört yıl sonra ortaöğretim ve ilköğretim ikinci kademede herkesin bilgisayarı olacak. Bilgisayarlar çocuklarda kalacak. İnterneti olacak” dedi.
“Çanta sektöründen ve yayımcılardan gelecek tepkiler”in sorulması üzerine Dinçer, “Onlar da bilgisayar çantası üretsinler” diye yanıt verdi.

Proje çerçevesinde, tabletlerin dağıtımına, “bilgisayar üretimi için tesis kurulan illerden” başlanabilecek. Her yıl 5 ve 9. sınıflara tablet dağıtılarak 4 yıl içinde 5-12. sınıf arasındaki tüm öğrencilerin bilgisayar sahibi olması hedeflenecek. Tabletlerin maliyetlerinin henüz belli olmadığını ifade eden Dinçer, “Ücretsiz dağıtılan kitaplara oranla bu tablet rakamı eş düzeylerde” dedi.
Dinçer, şunları söyledi: “Tüm okullara da akıllı tahtalar yerleştirilecek. Okullarda kablosuz internet olacak. Tüm illere fiber kablo döşeniyor. Her okulda tahta olan her sınıfa kablolu internet gelecek. Köy okulları için (internet) uydudan kablosuz. Maliyet yüksekse kablosu uydudan verilecek. Kablo olmasının sebebi maliyet ve radyasyon.”
16 milyon öğrenciye tablet bilgisayar dağıtılması öngörülüyor. Tablet bilgisayar ihalesine katılacak firmalara, Türkiye’de üretim şartı getirilebilecek. 10 milyon bilgisayar
Akıllı tahtalar da 2011-2012 öğretim yılı ikinci yarısından itibaren 9, 10, ve 11. sınıflardan başlayarak dağıtıma sokulacak. Alt yapı kurulumu sonrası 5-9. sınıflara yıllık dağıtılacak tablet bilgisayar miktarı yaklaşık 2.5 milyon adet olacak. Böylelikle ilk 4 yıl içinde yaklaşık 10 milyon öğrenci bilgisayarlı öğretime geçecek.
benim - avatarı
benim
Ziyaretçi
28 Şubat 2014       Mesaj #57
benim - avatarı
Ziyaretçi
tabletlerde internet olması çok iyi ama öğrenciler için iyi değil. bence haksızlık yapıyorlar bütün liselere ve ilkokullara verilmesi gerekiyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ekim 2014       Mesaj #58
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu sene 9.sınıflara kesin olarak tablet verilecek mi ?