PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Alkolsüz parfümler hakkında bilgi verir misiniz?
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir16:17, 25 Ekim 2011 
Alkolsüz Parfümler nasıl yapılır, bu parfümler hangi katagoriye girer (homojen & heterojen);
Suyun esans ve yağ gibi maddeleri çözebilme yeteneği olmamasına rağmen, parfüm şişesi sizce niçin homojen bir görünüme sahip?

Yardım Edebilir misiniz Tşklr
En iyi cevap ThinkerBeLL tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Alkolsüz Parfümler nasıl yapılır, bu parfümler hangi katagoriye girer (homojen & heterojen);
Suyun esans ve yağ gibi maddeleri çözebilme yeteneği olmamasına rağmen, parfüm şişesi sizce niçin homojen bir görünüme sahip?

arkadaşlar alkolsüz parfumler hakkında bi araştırmam var internetten bulamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkürler
Parfümde alkol kullanılmasının ana sebebi, yağ bazlı esansın parçalanıp su ile homojen şekilde bağlanmasını sağlamak içindir. (Bu yapısı ile alkolsüz parfüm heterojendir.) Bazı yerlerde ise alkol necis olduğundan kullanılmak istenmemektedir.
Basit olarak alkolsüz parfüm içeriği şöyledir:
  • Maistıral aminoksit (Aminoksit M): %10
  • Esans: %5
  • Su: %85
Yapmak için: Ayrı bir kapta aminoksit M ile esansı, esans renk değiştirene kadar (ki bu moleküllerin birbiri ile bağlandığını gösterir, bu da ona homojen bir görünüm verir) karıştırın. Bu karışımı suya ilave edip 20 dakika karıştırın. Bir gün dinlendirin. Dolum yapın.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • alkolsuz dogal parfum yapimi
  • alkolsuz parfum nasil yapilir
  • alkolsuz parfum yapimi
Cevap
biruni23:05, 25 Ekim 2011 
sorunuza tam cevap değil ama, doğal parfümlerde amber kullanılır.
bknz; Amber
Cevap
Misafir09:40, 27 Ekim 2011 
arkadaşlar alkolsüz parfumler hakkında bi araştırmam var internetten bulamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkürler
Cevap
ThinkerBeLL12:58, 27 Ekim 2011 

Parfümde alkol kullanılmasının ana sebebi, yağ bazlı esansın parçalanıp su ile homojen şekilde bağlanmasını sağlamak içindir. (Bu yapısı ile alkolsüz parfüm heterojendir.) Bazı yerlerde ise alkol necis olduğundan kullanılmak istenmemektedir.
Basit olarak alkolsüz parfüm içeriği şöyledir:
  • Maistıral aminoksit (Aminoksit M): %10
  • Esans: %5
  • Su: %85
Yapmak için: Ayrı bir kapta aminoksit M ile esansı, esans renk değiştirene kadar (ki bu moleküllerin birbiri ile bağlandığını gösterir, bu da ona homojen bir görünüm verir) karıştırın. Bu karışımı suya ilave edip 20 dakika karıştırın. Bir gün dinlendirin. Dolum yapın.
Cevap
Misafir07:50, 10 Kasım 2011 
saf bi suya parfüm görünümü nasıl verilir?
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama