Arama

Alkolsüz parfümler hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Kasım 2011 Gösterim: 4.552 Cevap: 4
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ekim 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alkolsüz Parfümler nasıl yapılır, bu parfümler hangi katagoriye girer (homojen & heterojen);
Suyun esans ve yağ gibi maddeleri çözebilme yeteneği olmamasına rağmen, parfüm şişesi sizce niçin homojen bir görünüme sahip?

Yardım Edebilir misiniz Tşklr
EN İYİ CEVABI ThinkerBeLL verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Alkolsüz Parfümler nasıl yapılır, bu parfümler hangi katagoriye girer (homojen & heterojen);
Suyun esans ve yağ gibi maddeleri çözebilme yeteneği olmamasına rağmen, parfüm şişesi sizce niçin homojen bir görünüme sahip?

Sponsorlu Bağlantılar

Alıntı

arkadaşlar alkolsüz parfumler hakkında bi araştırmam var internetten bulamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkürler

Parfümde alkol kullanılmasının ana sebebi, yağ bazlı esansın parçalanıp su ile homojen şekilde bağlanmasını sağlamak içindir. (Bu yapısı ile alkolsüz parfüm heterojendir.) Bazı yerlerde ise alkol necis olduğundan kullanılmak istenmemektedir.
Basit olarak alkolsüz parfüm içeriği şöyledir:
  • Maistıral aminoksit (Aminoksit M): %10
  • Esans: %5
  • Su: %85
Yapmak için: Ayrı bir kapta aminoksit M ile esansı, esans renk değiştirene kadar (ki bu moleküllerin birbiri ile bağlandığını gösterir, bu da ona homojen bir görünüm verir) karıştırın. Bu karışımı suya ilave edip 20 dakika karıştırın. Bir gün dinlendirin. Dolum yapın.
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
25 Ekim 2011       Mesaj #2
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
sorunuza tam cevap değil ama, doğal parfümlerde amber kullanılır.
bknz; Amber
Sponsorlu Bağlantılar
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ekim 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar alkolsüz parfumler hakkında bi araştırmam var internetten bulamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkürler
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
27 Ekim 2011       Mesaj #4
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Alıntı

Parfümde alkol kullanılmasının ana sebebi, yağ bazlı esansın parçalanıp su ile homojen şekilde bağlanmasını sağlamak içindir. (Bu yapısı ile alkolsüz parfüm heterojendir.) Bazı yerlerde ise alkol necis olduğundan kullanılmak istenmemektedir.
Basit olarak alkolsüz parfüm içeriği şöyledir:
  • Maistıral aminoksit (Aminoksit M): %10
  • Esans: %5
  • Su: %85
Yapmak için: Ayrı bir kapta aminoksit M ile esansı, esans renk değiştirene kadar (ki bu moleküllerin birbiri ile bağlandığını gösterir, bu da ona homojen bir görünüm verir) karıştırın. Bu karışımı suya ilave edip 20 dakika karıştırın. Bir gün dinlendirin. Dolum yapın.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
saf bi suya parfüm görünümü nasıl verilir?