Arama

Komşuluk ilişkilerinin ülkemizdeki önemi nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 1 Mayıs 2014 Gösterim: 65.870 Cevap: 42
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2011       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iki haftadır yapamadım lütfen yardım edin
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2012       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
banaddddaaaaaaaaaaa yardııım ediinnnnnn
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ocak 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ülkemizde komşuluk ilişkileri dünyada en üst seviyede olan ülkelerden biridir.Fakat her ne kadar iyi olsada geçmişten günümüze geldiğimizde zaman içerisinde sekteye uğramıştır.

Komşuluk ilişkileri her ne kadar geçmişteki gibi sağlam olmasada günümüzde de ülkemizin büyük bir bölümünde komşuluk ilişkileri çok sağlam olarak durmaktadır.Ülkemizde komşuluk ilişkilerinde birincil ilişki hakimdir.Yani bir ihtiyaç olduğu zaman komşuya yardım edilir, düğünlerde birlikte eğlenilir, cenazelerde birlikte yas tutulur, fakirler zekaatlarla sevindirilir, ihtiyaç sahibi olanların ihtiyaçları karşılanır, kurban bayramında kurban etleri ihtiyaç sahiplerine dağıtılır.

Günümüzde komşuluk kavramı apartmanlardan, yüksek binalardan dolayı çok büyük bir kayba doğru ilerlemektedir.Hatta günümüzde yaşayan bir çok insan komşularının büyük bir bölümünü tanımamaktadır.Ancak yinede ülkemizin büyük bir bölümü hala daha komşuluk ilişkilerini sürdürmektedir.
yanlız - avatarı
yanlız
Ziyaretçi
6 Ocak 2012       Mesaj #14
yanlız - avatarı
Ziyaretçi
yaaa yardım edin nolur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ltfen komşuluk kavramına verilen önem ve komşuluk ilişkilerinin yaşanma biçimi
sweat_twety - avatarı
sweat_twety
Ziyaretçi
10 Ocak 2012       Mesaj #16
sweat_twety - avatarı
Ziyaretçi
Komşuluk ilişkileri her ne kadar geçmişteki gibi sağlam olmasada günümüzde de ülkemizin büyük bir bölümünde komşuluk ilişkileri çok sağlam olarak durmaktadır.Ülkemizde komşuluk ilişkilerinde birincil ilişki hakimdir.Yani bir ihtiyaç olduğu zaman komşuya yardım edilir, düğünlerde birlikte eğlenilir, cenazelerde birlikte yas tutulur, fakirler zekaatlarla sevindirilir, ihtiyaç sahibi olanların ihtiyaçları karşılanır, kurban bayramında kurban etleri ihtiyaç sahiplerine dağıtılır.

Günümüzde komşuluk kavramı apartmanlardan, yüksek binalardan dolayı çok büyük bir kayba doğru ilerlemektedir.Hatta günümüzde yaşayan bir çok insan komşularının büyük bir bölümünü tanımamaktadır.Ancak yinede ülkemizin büyük bir bölümü hala daha komşuluk ilişkilerini sürdürmektedir.

yardımcı olduysam ne mutluMsn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlık ilişkileri güçlenir............................................................
Candy_Girl - avatarı
Candy_Girl
Ziyaretçi
10 Ocak 2012       Mesaj #18
Candy_Girl - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Ülkemizde komşuluk ilişkileri dünyada en üst seviyede olan ülkelerden biridir.Fakat her ne kadar iyi olsada geçmişten günümüze geldiğimizde zaman içerisinde sekteye uğramıştır.
komsuluk 12873
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen bu konuda bana yardım edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mart 2012       Mesaj #20
Misafir - avatarı