Arama

Paragraftaki yazıda verilen yazım hataları nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Nisan 2014 Gösterim: 24.106 Cevap: 9
dogs_ygt34 - avatarı
dogs_ygt34
Ziyaretçi
22 Kasım 2011       Mesaj #1
dogs_ygt34 - avatarı
Ziyaretçi
Of...Bir türlü bulamadığım sorular sorularrrr aklımdaki sorular...Neyse....Sorum şu ; Aşağıdaki paragrafta ki ile yazım yanlışlarını yazınız....
Cumartesi günü okulca pikniğe gittik. Piknik yeri oldukça büyük ve düz bir alana sahipti...Sınıf olarak piknik yerinde ki bir ağacın altına yaygılarımızı serdik... Piknik için sepetimizdeki yiyecekleri çıkardık. Tam yemeye başlıyordukki yaygının kenarında ki uzun kuyruklar oturmuş karınca sürüsünü gördük.....
EN İYİ CEVABI ThinkerBeLL verdi
Alıntı
dogs_ygt34 adlı kullanıcıdan alıntı

Of...Bir türlü bulamadığım sorular sorularrrr aklımdaki sorular...Neyse....Sorum şu ; Aşağıdaki paragrafta ki ile yazım yanlışlarını yazınız....
Cumartesi günü okulca pikniğe gittik. Piknik yeri oldukça büyük ve düz bir alana sahipti...Sınıf olarak piknik yerinde ki bir ağacın altına yaygılarımızı serdik... Piknik için sepetimizdeki yiyecekleri çıkardık. Tam yemeye başlıyordukki yaygının kenarında ki uzun kuyruklar oturmuş karınca sürüsünü gördük.....

Cumartesi günü okulca pikniğe gittik. Piknik yeri oldukça büyük ve düz bir alana sahipti...Sınıf olarak piknik yerinde ki (bu ektir, ayrı yazılmaz) bir ağacın altına yaygılarımızı serdik... Piknik için sepetimizdeki yiyecekleri çıkardık. Tam yemeye başlıyordukki (bağlaçtır, bitişik yazılmaz) yaygının kenarında ki (ektir, ayrı yazılmaz) uzun kuyruklar oturmuş karınca sürüsünü gördük...
Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca üç nokta kullanmayı gerektirir bir anlatım söz konusu değildir.

Buna göre;

Cumartesi günü okulca pikniğe gittik. Piknik yeri oldukça büyük ve düz bir alana sahipti. Sınıf olarak piknik yerindeki bir ağacın altına yaygılarımızı serdik. Piknik için sepetimizdeki yiyecekleri çıkardık. Tam yemeye başlıyorduk ki yaygının kenarındaki uzun kuyruklar oluşturmuş karınca sürüsünü gördük.
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
22 Kasım 2011       Mesaj #2
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
dogs_ygt34 adlı kullanıcıdan alıntı

Cumartesi günü okulca pikniğe gittik. Piknik yeri oldukça büyük ve düz bir alana sahipti...Sınıf olarak piknik yerinde ki (bu ektir, ayrı yazılmaz) bir ağacın altına yaygılarımızı serdik... Piknik için sepetimizdeki yiyecekleri çıkardık. Tam yemeye başlıyordukki (bağlaçtır, bitişik yazılmaz) yaygının kenarında ki (ektir, ayrı yazılmaz) uzun kuyruklar oturmuş karınca sürüsünü gördük...
Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca üç nokta kullanmayı gerektirir bir anlatım söz konusu değildir.

Buna göre;

Cumartesi günü okulca pikniğe gittik. Piknik yeri oldukça büyük ve düz bir alana sahipti. Sınıf olarak piknik yerindeki bir ağacın altına yaygılarımızı serdik. Piknik için sepetimizdeki yiyecekleri çıkardık. Tam yemeye başlıyorduk ki yaygının kenarındaki uzun kuyruklar oluşturmuş karınca sürüsünü gördük.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Kasım 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1-Sabah erken den kalktım.Odamı toplayıp aşağı indim.Kahvaltımı yapıp okul yolunu tutdum.Ceren ile karşılaştım.Akılında bir soru olduğunu ve birtürlü cevap bulamadığını söyledi.

2-O da her insan gibi ergenlik çağına girmişdi.Doğal olarak gönülünü bir kıza kaptırmışdı.Akılından çıkmıyordu.Utanıyorduda.

Burdaki cümlelerde yanlışlık yapılanları bulurmusunuz. n.işaretleri yazım kurallar (b.harf,k.harf gibi)
Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Msn Happy hihi
ı love msx
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
23 Kasım 2011       Mesaj #4
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

1-Sabah erken den kalktım.Odamı toplayıp aşağı indim.Kahvaltımı yapıp okul yolunu tutdum.Ceren ile karşılaştım.Akılında bir soru olduğunu ve birtürlü cevap bulamadığını söyledi.

2-O da her insan gibi ergenlik çağına girmişdi.Doğal olarak gönülünü bir kıza kaptırmışdı.Akılından çıkmıyordu.Utanıyorduda.

Burdaki cümlelerde yanlışlık yapılanları bulurmusunuz. n.işaretleri yazım kurallar (b.harf,k.harf gibi)
ı love msx

Hatalı kelimeler koyu renkle, düzeltilmiş halleri ise ikinci kırmızı renkle belirtilmiştir.

1- Sabah erken den kalktım.Odamı toplayıp aşağı indim. Kahvaltımı yapıp okul yolunu tutdum.Ceren ile karşılaştım.Akılında bir soru olduğunu ve birtürlü cevap bulamadığını söyledi.

^ Doğru şekli:
Sabah
erkenden kalktım. Odamı toplayıp aşağı indim. Kahvaltımı yapıp okul yolunu tuttum. Ceren ile karşılaştım. Aklında bir soru olduğunu ve bir türlü cevap bulamadığını söyledi.

2- O da her insan gibi ergenlik çağına girmişdi.Doğal olarak gönülünü bir kıza kaptırmışdı.Akılından çıkmıyordu.Utanıyorduda.

^ Doğru şekli:
O da her insan gibi ergenlik çağına
girmişti. Doğal olarak gönlünü bir kıza kaptırmıştı. Aklından çıkmıyordu. Utanıyordu da.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
Chelsea_Eny - avatarı
Chelsea_Eny
Ziyaretçi
23 Kasım 2011       Mesaj #5
Chelsea_Eny - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ı love msx

Yanlış olanlar kırmızı doğru şekli ise yeşil ile gösterdim.

Erken den----Erkenden
Tutdum----Tuttum
Akılında----Aklında
Birtürlü----Bir türlü
Girmişdi----Girmişti.
Gönülünü----Gönlünü
Utanıyorduda----Utanıyordu da
Chelsea_Eny - avatarı
Chelsea_Eny
Ziyaretçi
2 Aralık 2011       Mesaj #6
Chelsea_Eny - avatarı
Ziyaretçi
Bu yazacağım metinde yazım yanlışları var mı? 2-3 gün içerisinde bulursanız sevinirim.

Alıntı

Aslı ile Boya Kalemleri

Aslı ilkokul 1. sınıfa gidiyordu. Ve bir gün sınavda kullandığı mavi simli beyaz kalemi sayesinde doksandan beş almıştı. Aslı’nın boya kalemleri, mavi simli beyaz kalemi kıskandılar. Aslı odasına girdiğinde, resim yapmak istediğini söyledi. Resmini yine mavi simli beyaz kalem ile çizdi. Resmini boyayacağı için tam boya kalemlerine uzanacakken boya kalemleri ondan uzaklaştılar. Aslı merakla onlara baktı. Ondan uzaklaşmalarının sebebini sordu. Boya kalemleri korkarak geri kaçtılar. Ancak, koyu yeşil cesaretini toplayarak öne çıktı. Durumu Aslı’ya anlattı. Aslı:
-Ben ne en çok mavi simli beyaz kalemimi seviyorum ne sizi, hepinizi eşit ve çok seviyorum.
Aslı ve kalemleri o kadar mutlu olmuşlar ki, Aslı boyanacak resmini bile unutmuş. Aslı ve kalemleri günün geri kalanını hep beraber oyunlar oynayarak geçirmişler.

qaptan Lady - avatarı
qaptan Lady
Ziyaretçi
2 Aralık 2011       Mesaj #7
qaptan Lady - avatarı
Ziyaretçi
doğru kontrol etiiim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Aralık 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ne en çok mavi kalemimimi seviyorum dan sonra noktalı virgül konmalı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mart 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Acaba insan, örümceğin kurduğu ağı bozupta bir örümceği aç bırakmaklamı insanlığını yapar, yoksa ağı yerli yerinde bırakıp sineğin ölmesine gözyummaklamı? Yoksa, bunları ilaçlarla yada kimiteknolojik araçlarla acı çektirmeden öldürmeklemi? Ben bu gibi durumlarda, bırakırım, doğa bildiğini okusun! Doğanın her yaptığını beğenirim, demek istemiyorum ama bir takım olayların nedeninede aklım ermez diye avuturum kendimi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Nisan 2014       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Gerçek Dostluk Bu
Günün birinde iki dost varmış her ikiside çok iyimiş ama biri saf diğeri ise kurnaz ve açık gözlüymüş.Açık gözlü olan dostun şirketi batmış ve dostundan para istemiş bana borç para verir misin dostu nedemek sen benim en iyi dostumsun demiş ve bütün servetini vermiş.Aradan günler geçmiş açık göz olan işelrini büyütmüş işlerinde ilerlemiş ve dostunun yanına gitmiş senden birşey isticeğim senin nişanlının çok beğeniyorum bana onu verir misin demiş saf olan o benim nişanlım ama sen benim en iyi dostumsun demiş ve veririm demiş ve vermiş.aradan aylar geçmiş bu saf olan sostun bir gün işleri bozmuş ve dostunun yanına gitmiş . ve ondan iş istemiş en iyi dostu ona iş vermemiş tabi bizim saf olan dostumuz biraz ezilip büzülmüş ve dışarı çıkmış yolda yaşlı bir adam oğlum çok hastayım bana şu reçetedeki ilaçları alır mısın demiş ve cebindeki son para ile adamın ilaçları almış ertesi günü bir avukat dün ilaçlarını aldınız . yaşlı adam öldü ve tüm mal varlığını size buraktı demiş çocuk yaşırmış ama bu serveti kabul etmiş çünküihtiyacı vardı buna.
işlerini yoluna koydu ve tam arkadaşının şirketinin karşısına bir ev aldı niyeti sadece en iyi dostunu görebilmekti.birgün kapısına yaşlı bir teyze geldi oğlum çok acıktım bana yemek verir misin dedi . adamda teyze veririm ama bir şartla benim yanımda çalışır mısın hem bana yardım edersin hemde karnın doyar teyze kabul eder aradan 3 sene geçer kadın ona oğlum artık senin evlenme çağın geldi artık sana bir eş lazım demiş çocuk bu duruma kabul etmiş tamam teyze tanıdığın biri varsa evleneyim demiş kadın bizim orda çok iyi bir aile kızı var seni onunla başgöz edelim demiş ve en iyi arkadaşına nikah davetisesinden bir tanede ona yollar.ve düğün günü gelip çattığında çocuk mikrofonu eline alıp dostlar size bir diyeceğim var günün birinde benm en iyi dostum varda bir gün işleri battı benden para istedi bütün mal varlığımı ona verdim benden nişanlımı istedi gözümü kırpmadan ona verdim işlerim bozuldu yanına gittim iş istedim bana sana burda iş yok dedi ve diğer dost kapıdan içeri girdi misafirler size bir diyeceğim var dedi işleim battı ondan borç para istedim verdei bende ona sonra parasını geri verdim nişanlısını istedin çünkü nişanlısı ona göre bir kız değildi yolda karşına bir adam çıktı ona parasını verdi o beim babamdı kapısa bi teyze gitti ondan yemek istedi o benim annemdi evlenmek istedi evlenceği kızda benim kız kardeşimdir şimdi siz söyleyin GERÇEK DOST KİMDİR..! yazım yanlışlarını bulur musunuz ?