Arama

Sürtünme kuvvetinin az ya da çok olması gerektiği durumlar nelerdir?

Güncelleme: 2 Ocak 2016 Gösterim: 17.767 Cevap: 17
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
fen performans ödevi konuma yardımcı olun lütfen konum:sürtünme kuvvetinin az yada çok olması gerektiği durumlarrrr lütfen yardımcı olunnn Msn Sad
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Aralık 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sürtünme kuvvetinin az veye çok olmasını gerektiren durumlar
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Aralık 2012       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Örnek değil site verebilirim oguzhocam.com fenödevi.com
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Aralık 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sürtünme kuvvetininin az çok olması gereken yerler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Aralık 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen biri ban yardımcı olsun sorum su sürtünmr kuvvetinin az veya cok olmasının gerekli oldugu yerler nolur biri bişe biliosa yardım etsin lütfennnnnMsn Happy)))))))
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
konuanlatimi123.com burdan yararlana bilirsin ...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bir türlü bulamadım bana yardım edin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ocak 2013       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
az olması gereken yerler araba içindeki motorler ve buz paten yerleri çok olması gereken yerler ise yollar ve çiame veyada botlarımızın altlerı çğnkü botlarımızın altı ne kadar fazla tırıtıklı olursa okadar fazla sürtünme olur ve daha rahat yürüyebiliriz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2013       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sürtünme Kuvvetinin Az Veya Çok Olmasının Gerekli Olduğu Yerler

Sürtünme kuvvetinden günlük hayatta birçok alanda faydalanırız. Sürtünme kuvvetinin az olması gereken yerlerden biri ise buz pateni alanlarıdır. Burada yüzey oldukça pürüzsüz ve düz bir şekilde yapılmıştır ki sürtünme en az seviyeye indirilsin ve kayma rahatlıkla yapılabilisin. Ayrıca buz pateni yapan sanatçının giydiği ayakkabıların yerle temas yüzeyi de çok ince ve pürüzsüzdür.

Bunun nedeni yerle temasın en aza indirilerek sürtünmenin azaltılması ve kaymanın kolay olmasını sağlamaktır.

Sürtünme kuvvetinin fazla olarak kullanıldığı alanlar ise arazi araçlarıdır. Yada dozerler. Bunların tekerleri oldukça geniş, büyük ve tırtıklıdır. Bunun nedeni bu araçların zorlu arazi koşullarında çalışmasından dolayı yere sürtünmesini yükselterek araziye yapışmasını sağlamaktır. Bu sayede bu araçlar zorlu arazi koşullarında çalışabilmektedir.

Sizde bu gibi örneklerle bu yazıyı çoğaltabilirsiniz. Sürtünme Kuvvetinin Az ve Çok Kullanıldığı Yerler yazısı ilkyazi.com tarafından yazılmıştır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2013       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben biliyorum o kadar yalvarmana gerek yoktu arabanın lastiğine zincir takarsak sürtünme çok olur