Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Atatürk'ün kardeşlerinin adları nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 23 Kasım 2011 (22:52) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
8291 kez görüntülenmiş, 6 cevap yazılmış ve son mesaj 1 Mayıs 2014 (12:41) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.45  |  Oy Veren: 11      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 23 Kasım 2011, 22:52

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
atatürkün kardeşlerinin adları neler
Benzer Konular: Etiketler:
  • ataturk un kardeslerinin isimleri
  • ataturkun kardesinin adi
  • ataturkun kardeslerinin adi
  • ataturkun kardeslerinin isimleri
  • ataturkun kiz kardesinin adi
Rapor Et
Reklam
Eski 24 Kasım 2011, 10:22

#2 (link)
Bir Dünyalı
kompetankedi - avatarı
Atatürk ün 5 tane kardeşi vardı. Üçü kız ikisi erkek olmak üzere. Kız kardeşlerin bir ablası oluyor diğer iki kız kardeş ise Mustafa Kemal in küçük kız kardeşleri oluyor. Erkek kardeşlerin ikisi ise ağbeyi oluyor. Doğum tarihleri net olarak bilinmesede kardeşler büyükten küçüğe şöyle sıralayabiliriz.

Kaynak: Atatürk'ün kaç kardeşi vardır?
Rapor Et
Eski 24 Kasım 2011, 12:07

#3 (link)
qaptan Lady
Ziyaretçi
qaptan Lady - avatarı
Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'la babası Ali Rıza Bey 1871 yılında evlenmişler.Tam altı çocukları olmuş. Fatma, Ahmet, Ömer, Mustafa Kemal Atatürk,Makbule Boysan Atadan ve Naciye.
Bakın Atatürk, çocukluk, okul ve askerlik arkadaşı Fuat Bulca'ya kardeşleri ile ilgili duygularını nasıl anlatmış:
"Kardeşlerimin arasında en sevdiğim Naciye'ydi. Çocuk yaşının üstünde hisli, duygulu ve öğrenmeye meraklıydı. Ben Harbiye'ye giderken kitaplarımı
istemişti.
Annemden onu okutmasını istemiştim. Ne ablam Fatma'yı ne ağabeylerim Ahmet ve Ömer'i hatırlamıyorum.Son ikisi aynı yıl 1883'de ben iki yaşındayken ölmüşler. Naciye annem gibi sarışın, mavi gözlü, duru beyaz tenli idi.Tipik bir Yörük kızıydı. Makbule'ye hiç benzemezdi."
Fatma, Atatürk doğmadan altı yıl önce, Ahmet ve Ömer de 1883 yılında Fatma gibi kuşpalazı denen(difteri) hastalığından ölmüşler. Naciye öldüğünde Atatürk yirmi yaşındaymış ve on iki yaşında ölen bu küçük kardeşinin ölümü onu çok üzmüş. İçlerinde en uzun ömürlüsü Makbule hanım olmuş Atatürk'ten tam on sekiz yıl sonra 1956 yılında , yetmiş bir yaşında ölmüş

Gururuma değil sana yenildim, gözyaşlarımın tek sebebi sensin vicdansız sevgilim..
Rapor Et
Eski 1 Nisan 2012, 18:17

Atatük

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Slm ben ibrahım atatürkün kardeşlerinin isimlerini alabilirmiyim
Rapor Et
Eski 17 Mayıs 2012, 17:39

Atatürk'ün kardeşlerinin isimleri nelerdir?

#5 (link)
ahmet123465
Ziyaretçi
ahmet123465 - avatarı
acil cevap lütfen
Rapor Et
Eski 23 Aralık 2012, 20:11

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
lütfen adlarını yazın çok ihtiyacım var. Hadi ama
Rapor Et
Eski 1 Mayıs 2014, 12:41

atatürk

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bukadar mı yani
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.136 saniyede (63.13% PHP - 36.87% MySQL) 15 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 02:47
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi