Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Türk milletinin insanlığa yaptığı hizmetler nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Chelsea_Eny tarafından 26 Kasım 2011 (13:39) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
82331 kez görüntülenmiş, 162 cevap yazılmış ve son mesaj 2 Mayıs 2014 (21:49) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.23  |  Oy Veren: 35      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 26 Kasım 2011, 13:39

#1 (link)
Chelsea_Eny
Ziyaretçi
Chelsea_Eny - avatarı
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

Ya ödev var benimde türk milletinin insanlıga yaptıgı katkıyı yazın 6.snf
Rapor Et
Reklam
Eski 27 Kasım 2011, 14:22

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya türtk milletinin insaNLIğa yaptığı önemi açıklayın ben bu siteye çok güveniyorum ama yanlış bilgi verdiniz sıfır olmak istemiyorum 6,sınıf düzeyinde olsun lütfen...................
Rapor Et
Eski 27 Kasım 2011, 16:17

ödev

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Ya ödev var benimde türk milletinin insanlıga yaptıgı katkıyı yazın 6.snf
Rapor Et
Eski 27 Kasım 2011, 17:20

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
aynen banada lazım cevap verirseniz sevinirim... ve bende 6. sınıfım da
Rapor Et
Eski 27 Kasım 2011, 19:55

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben bulamadım nerde?
Rapor Et
Eski 27 Kasım 2011, 19:57

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bu ne ya acilen lazım bana çabuk verirseniz sevinirim ayrıca 6. sınıf olsun...
Rapor Et
Eski 27 Kasım 2011, 20:14

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
1. Dünyanın en eski ulusu Türk ulusudur.
2. Beyaz (Ari) ırktan olan Türkler Orta Asyada ilk ileri uygarlığı yaratmışlardır.
3. Türkler, demiri ilk kullanan ve Avrupa'ya götüren ulustur.
4. Tekerliği ilk kullanan ulustur. Hitit Türkleri Anadolu'ya gelmeden önce, Türkler daha Orta Asya'da iken tekerli savaş arabalarına sahiptiler ve Türk-Çin savaşlarında kullanmışlardır.
5. Orta Asyadan doğal nedenlerle göç etmek zorunda kalan Türkler gittikleri yerlere ileri uygarlıklarını da götürmüşlerdir.
6. Anadoluya gelen Türkler Hititleri ve Truvalıları; Mezopotamyaya göçeden Türkler Sümerleri; Avrupaya göç eden Türkler ise Etrüskleri teşkil etmişlerdir. Etrüksler ise Roma İmparatorluğunu kuran halktır.
Egeye göç eden Türkler ise Yunanlılardan çok daha önce bu bölgede ileri bir uygarlık yaratmışlardır.
7. Atomun parçalanacağını ve bu yolla yok edici bir enerjinin açığa çıkacağını Einstein'dan önce söyleyen, Anadolu'da yaşayan Cabir Bin Hayyan adlı bir Türk bilginidir. (721-805)
8.Aristoteles ve Batlamyus'un kuramlarına karşı çıkarak dünyanın durağan değil, dönen bir kütle olduğunu söyleyen ilk kişi büyük Türk bilginlerinden Biruni'dir. (973-1051)
Ayrıca Cevherlerin Özellikleri Üstüne adlı yapıtında, 23 katı cismin ve 6 sıvının özgül ağırlıklarını bugünkü değerlerine çok yakın olarak saptamıştır.
9. Yoğurt ve kahve kullanımı
10. Barutun savaşlarda ilk kullanımı
11. Yerleşik hayata ilk geçen kavimlerden olduğu söylenmektedir.

***TÜRK OLMAKLA GURUR DUYUYORUM***

ARKADAŞLAR BENİM DE ÖDEVİMDİ BULDU VE SİZİNLE PAYLAŞTIM****** 6/C
Rapor Et
Eski 27 Kasım 2011, 22:19

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
1-mimari
2-müzik
3-çinicilik
4-edebiyat
5-ebru

bu kadar çok kısa
Rapor Et
Eski 28 Kasım 2011, 13:38

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
1. Dünyanın en eski ulusu Türk ulusudur.
2. Beyaz (Ari) ırktan olan Türkler Orta Asyada ilk ileri uygarlığı yaratmışlardır.
3. Türkler, demiri ilk kullanan ve Avrupa'ya götüren ulustur.
4. Tekerliği ilk kullanan ulustur. Hitit Türkleri Anadolu'ya gelmeden önce, Türkler daha Orta Asya'da iken tekerli savaş arabalarına sahiptiler ve Türk-Çin savaşlarında kullanmışlardır.
5. Orta Asyadan doğal nedenlerle göç etmek zorunda kalan Türkler gittikleri yerlere ileri uygarlıklarını da götürmüşlerdir.
6. Anadoluya gelen Türkler Hititleri ve Truvalıları; Mezopotamyaya göçeden Türkler Sümerleri; Avrupaya göç eden Türkler ise Etrüskleri teşkil etmişlerdir. Etrüksler ise Roma İmparatorluğunu kuran halktır.
Egeye göç eden Türkler ise Yunanlılardan çok daha önce bu bölgede ileri bir uygarlık yaratmışlardır.
7. Atomun parçalanacağını ve bu yolla yok edici bir enerjinin açığa çıkacağını Einstein'dan önce söyleyen, Anadolu'da yaşayan Cabir Bin Hayyan adlı bir Türk bilginidir. (721-805)
8.Aristoteles ve Batlamyus'un kuramlarına karşı çıkarak dünyanın durağan değil, dönen bir kütle olduğunu söyleyen ilk kişi büyük Türk bilginlerinden Biruni'dir. (973-1051)
Ayrıca Cevherlerin Özellikleri Üstüne adlı yapıtında, 23 katı cismin ve 6 sıvının özgül ağırlıklarını bugünkü değerlerine çok yakın olarak saptamıştır.
9. Yoğurt ve kahve kullanımı
10. Barutun savaşlarda ilk kullanımı
11. Yerleşik hayata ilk geçen kavimlerden olduğu söylenmektedir.

***TÜRK OLMAKLA GURUR DUYUYORUM***

ARKADAŞLAR BENİM DE ÖDEVİMDİ BULDU VE SİZİNLE PAYLAŞTIM****** 6/C

Kaynak: Türk milletinin insanlığa yaptığı hizmetler nelerdir?
Rapor Et
Eski 28 Kasım 2011, 13:44

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Ya biraz uzun şekilde anlatır mısınız ? LAZIM BİLGİ !
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.189 saniyede (71.07% PHP - 28.93% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 21:59
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi